Бабка болотна

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Бабка болотна
Біологічна класифікація
Домен: Еукаріоти (Eukaryota)
Царство: Гриби (Fungi)
Підцарство: Вищі гриби (Dikarya)
Відділ: Базидіомікотові гриби (Basidiomycota)
Клас: Агарикоміцети (Agaricomycetes)
Порядок: Болетальні (Boletales)
Родина: Болетові (Boletaceae)
Рід: Красноголовець (Leccinum)
Вид: Бабка болотна
Leccinum palustre
M. Korhonen, 1995
Посилання
Віківиди: Leccinum palustre
EOL: 198695
NCBI: 121016
MB: 413353
IF: 413353

Бабка болотна[1], Підбере́зник ди́мчастий (Leccinum palustre) — вид базидіомікотових грибів родини болетових.

Шапинка до 7 см завширшки, в ранньому віці кругла, міцна, сірого або коричневого кольору, потім стає подушкоподібною, м'якою, колір міняється на світліший димчасто-сірий.

М'якоть щільна у молодих грибів, з віком стає рихла, м'яка, в ніжці волокниста, водяниста, при пошкодженні покривається зеленувато-синюватими плямами, має слабкий, приємний грибний запах.

Ніжка до 15 см завдовжки, до 2 см завтовшки, цілісна, міцна у молодому віці, в старості волокниста, циліндрової форми, злегка товщає донизу, вся покрита світлими сіруватими, дрібними, ледве помітними лусочками.

Поширення

[ред. | ред. код]

Зустрічається переважно в сирих листяних лісах, часто на моховитих місцях, рідко поодинці, в основному групами, іноді великими, по 5-10 екземплярів, перші гриби з'являються в кінці серпня і ростуть до осінніх заморозків. Зустрічається лише у Північній Європі: Швеції, Норвегії, Фінляндії та Карелії.

Двійники

[ред. | ред. код]

Має схожість з іншими підберезниками, у яких ніжка покрита чорними густими або білими лусочками, але всі ці гриби їстівні.

Примітки

[ред. | ред. код]
  1. Гелюта В. П. Нові та рідкісні для України види роду Leccinum (Boletales, Basidiomycota) / В. П. Гелюта, О. Ю. Акулов // Український ботанічний журнал. — 2012. — Т. 69, № 6. — С. 886—900.

Посилання

[ред. | ред. код]