Дерев'янко Євген Іванович

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Дерев'янко Євген Іванович
Народився7 січня 1968(1968-01-07) (56 років)
Київ, Українська РСР, СРСР
Країна Україна
Діяльністьскульптор
Alma materНаціональна академія образотворчого мистецтва і архітектури

Євген Іванович Дерев'янко (нар. 7 січня 1968(19680107), Київ) — український скульптор, член Національної спілки художників України.

Життєпис

[ред. | ред. код]

Народився у сім'ї митців. Батько займається скульптурою, сестра — художник.

У 1987 році закінчив Республіканську художню школу імені Т.Шевченка (в якій нині викладає скульптуру, малюнок, композицію), а в 1995 році — Академію мистецтв України.

У 2005 році заснував «Майстерню Дерев'янка», у 2006 році створив персональну мистецьку галерею. У 2007 році відкрив «Арт-бутік Євгена Дерев'янка», у травні 2009 року — персональну мистецьку галерею левкасу та скульптури «Гольфстрім», та школу мистецтв для дітей та дорослих.

У 2011 році створив Театр людей-ляльок «Пілігрим» (з 2012 року — ляльковий театр притч «Mammals»). На сцені театру втілене досі небачене поєднання людського тіла та лялькового механізму. Театр залучено до списку лялькових театрів Міжнародного інституту маріонеток у Франції.

Стиль, в якому працює Євген Дерев'янко — «Експресіонізм з елементами символіки». Серед розмаїття матеріалів, які майстерно використовує скульптор: бронза, дерево, камінь, кераміка, скло. Авторською технікою скульптора є левкас — традиційна українська техніка, яка використовувалася для написання ікон у Стародавній Русі в Х — ХІІІ століттях.

Євген Дерев'янко є дипломантом конкурсів на відкриття пам'ятників видатним діячам української історії та культури. Скульптор створив пам'ятник видатному українському кібернетику В. С. Михалевичу (в камені), а в лютому 2006 року у Святошинському районі Києва урочисто відкрито та освячено пам'ятник Миколі Святоші (у бронзі)[1]. Він є автором значної кількості пам'ятних відзнак.

Роботи експонуються в Італії, Іспанії, Франції, Канаді, Польщі, Греції, Америці та інших країнах.

Примітки

[ред. | ред. код]
  1. Пам'ятник Миколі Святоші, м. Київ. Архів оригіналу за 17 лютого 2017. Процитовано 16 лютого 2017.

Джерела

[ред. | ред. код]

Посилання

[ред. | ред. код]