Котвич (герб)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Котвич
Деталі
Використанняпонад 70 родів
котвіч 2
Палац у конажево-герб на фасаді
Смоличів,_Котвіч
Різновид герба Котвича Ідентифікація послаблена тим, що в базовому варіанті Котвича середня смуга на щиті червона, а на клейноді має бути зображена озброєна рука з мечем. Варіація герба Котвич. Ідентифікація ускладнюється тим, що в базовій версії Котвіча центральний пояс на щиті червоний, а на гербі має бути озброєна рука з мечем.

Котвич (пол. Kotwicz, Ćwieki, Kotłicz, Kottwitz, Kotwic) —(різновид герба погоня) шляхетський герб сілезького походження, яким користувалися більш, ніж 70 родів Білорусі, України, Литви і Польщі, зокрема: Калячицькі, Котвицькі (Катвицькі), Котвич, Загурські, Крицькі, Ленкевичі, Родомицькі, Смолики, Струпинські, Товкачі, Потопальські та ін.

Герб має в срібному полі червоний пояс. У нашоломку зображена закута в лати рука з оголеним мечем.

Існують варіанти герба:

Історія

[ред. | ред. код]

У Польщі відомий з 1281, пізніше дуже поширений у Великому князівстві Литовському.Прийнято вважати, що герб цей у XIII столітті перенесений з Австрії, після того, як звідти до Сілезії переселилися брати Ян і Генріх Понери (польськ. Pohnerami zwali się), які користувалися печаткою з таким гербом[1]. Найдавніший із збережених відбиток подібної печатки датується 1357 роком, найраніша документальна згадка самого герба - 1422.Пьотр Стшала з Сосновиць гербу Котвич - бургграф краківський у 1571-1588 рр., земський суддя Освенцімсько-Заторського князівства в 1564-1604 рр., депутат від Краківського воєводства на сеймиках 1566, 1567 рр. 1569 рік.

Був воєводою краківським у 1565-1573 роках.

Був підписантом акту Люблінської унії 1569 року.

Джерела

[ред. | ред. код]
  • Історія Пінська(рос.)
  • http://www.heraldrybooks.ru(рос.)
  • Герби білоруської шляхти. Герб Котвич і його носії (укр.)