Синій сік
Синій сік | |
---|---|
англ. Blue Juice | |
Жанр | драматичний фільм і кінокомедія |
Режисер | Carl Prechezerd |
Продюсер | Simon Relphd |
У головних ролях | Шон Пертві[1][2], Кетрін Зета-Джонс[2], Юен Мак-Ґрегор[2], Steven Mackintoshd[2], Heathcote Williamsd[3], Кіт Алленd[3], Дженні Еґаттер[3], Марк Фрост[3] і Peter Gunnd[3] |
Оператор | Richard Greatrexd |
Дистриб'ютор | Netflix |
Тривалість | 95 хв. |
Мова | англійська |
Країна | Велика Британія |
IMDb | ID 0112537 |
«Синій сік» (англ. Blue Juice) — британська комедійна драма 1995 року режисера Карла Пречезера з Шоном Пертві, Кетрін Зета-Джонс, Юеном Мак-Грегором і Стівеном Макінтошем у головних ролях[4]. У ній розповідається про те, як Джей Сі (Пертві) намагається примирити свій спосіб життя серфінгіста та друзів-невдах із тиском своєї дівчини (Джонс) вимагати дорослішання. Дія фільму розгорталася в Корнуоллі, «Синій сік» випущений 1995 року компанією Film4 Productions (тоді — FilmFour).
Колишній чемпіон з серфінгу, інструктор Джей Сі мав намір відправитися з коханою дівчиною у навколосвітню подорож, але його плани перекриваються несподіваним прибуттям старих друзів, і це починає розколювати відносини з Хлоєю. Приїзд друзів не розв'язує конфлікт, але, навпаки, загострює вже наявну напругу та невдоволення власними амбіціями. Надто, кожен з їхніх лондонських знайомих приховує свої власні проблеми, комплекси та темні таємниці.
- Кетрін Зета-Джонс — Хлоя
- Шон Пертві — Джей Сі
- Юен Мак-Грегор — Дін Реймонд
- Стівен Макінтош — Джош Тамбіні
- Пітер Ганн — Террі Колкотт
- У фільмі «Синій сік» з'являється Дженні Егаттер у ролі Мері Фентон — актриси на пенсії, яка стала власницею готелю, а раніше була відома своєю роллю Ґвіневери у вигаданому телешоу «Лицарі Артура».
- У фільмі також представлений соул-співак Едвін Старр у ролі соул-виконавця Оссі Сендса. Представлені пісні були записані Старром для фільму. Продовжуючи тему Northern Soul, виступає легендарний соул і фанк-діджей Кеб Дардж. Його можна побачити в жовтому топі, танцюючим на дискотеці в сільській ратуші. У сцені студії звукозапису звукорежисера грає Пол Рейнольдс, чия найбільша роль до «Синього соку» була роль Крістофера Крейга, спільника Дерека Бентлі у фільмі «Let Him Have It» 1991 року.
- Кіт Аллен зіграв невелику роль Майка, редактора бульварної газети, який платить персонажу Юена Мак-Грегора, Діну, за історії про продюсера Джоша.
- Роль Шейпера, яку зіграв Гіткот Вільямс, також була запропонована Найджелу Террі, найбільш відомому за своєю роллю короля Артура у фільмі Джона Бурмана «Excalibur» 1981 року.
- Марк Фрост, який зіграв Лося, з'явився в мильній опері телемережі ITV «Echo Beach» 2008 року, дія якої також розгортається на узбережжі Корнуолла та містить аспекти культури серфінгу. Також частиною серфінгу була дівчина з Корнуолла Андрея Воррі, яка з'являється протягом усього фільму, але найбільше її можна побачити в сцені з кафе, де Джош намагається заплатити за їжу Джуніора своєю кредитною карткою. Після «Синього соку» Воррі брала участь у телешоу «Gladiators» (1992—2000), у вересні 2005 року стала найкращим кайтсерфером у світі та встановила світовий рекорд дистанції для кайтсерфінгу, подорожуючи від Корнуолла до Ірландії. Іншого серфера зіграв Мартін Дорі, автор книги «The Campervan Cookbook» і ведучий серіалу BBC2 «One Man and His Campervan».
- Дитину Хлої та Джей Сі грає Астрід Вегелін, донька гримерки фільму Кірстін Вегелін.
Багато персонажів фільму одягнені в одяг благодійної організації «Серфінгісти проти стічних вод» «Surfers Against Sewage». Багато персонажів також носять австралійський одяг для серфінгу Mambo Graphics і капелюхи Stüssy. Гідрокостюми, використані у фільмі та рекламних знімках, були виготовлені брендом Cornish Surf Gul. Інші бренди серфінгу, які можна побачити у фільмі у вигляді наклейок чи одягу, включають Body Glove і Quiksilver.
Наклейки та плакати «Серфінгісти проти стічних вод» широко використовуються у фільмі, їх можна побачити в сценах в Aqua Shack і на синьому фургоні Bedford CF, яким керують Джей Сі та Хлоя для школи серфінгу.
У сцені, де Джей Сі з'являється оголеним, окрім чорної шкарпетки, Пертві використовував клейку стрічку для париків, щоб утримувати носок: «…Я придумала цю геніальну хитрість — намотати на свого „хлопця“ скотч. Ви не повірите, як важко це зняти…»[5]. В інтерв'ю FHM 1995 року Зета-Джонс згадувала про зйомки сцени з носком: «Це був коричневий Marks & Spencer. Якби це був Stüssy або щось подібне, це було б цікавіше»[6].
Дублером Пітера Ганна, який грва Террі, був професійний серфер Стів Інгленд. Щоб відтворити зовнішній вигляд і більшу статуру Ганна, йому довелося підстригти довге волосся та одягнути два гідрокостюми з рушниками навколо живота[7].
У фільмі згадується персонаж коміксів 1960-х років Срібний Серфер. Дорогою, щоб знайти рейв, Джей Сі, Джош, Дін і Террі повз чоловіка, повністю пофарбованого в срібло, зі срібною дошкою для серфінгу махає їм. Террі, під впливом наркотиків, які постачає Дін, потім копіює це, фарбуючи себе в срібло.
В історії є пара помилок. Рано, коли діджей на радіо повідомляє, що корови прийдуть доїти, він переривається на стадо герефордської худоби, що блокує дорогу. Герефорди вирощуються для отримання яловичини, а не молока. У сцені, де обговорюється казино Wigan, порядок записів «Три до восьми» неправильний.
Червоно-жовта дошка для серфінгу TASTY, яку Юен Мак-Грегор використав у фільмі, була продана на аукціоні пам'ятних фільмів у 2001 році в Sotheby's у Нью-Йорку, щоб зібрати гроші для дітей, народжених зі СНІДом в Африці[8].
Дія більшої частини фільму розгортається в Корнуоллі й знімається там, багато сцен насправді вирізано, показуючи кілька різних пляжів і сіл, ніби всі вони розташовані поруч, що дозволяє об'єднати основні частини Корнуолла в одне місце. Основне місце розташування Aqua Shack знаходиться в Маузулі, врізаному в Сент-Айвзі, тоді як інші місця в Корнуоллі включали скелю високо над Чапел-Порт для містичних водоростей, Годріві, Ньюкі та Сент-Айвз для деяких вуличних сцен. Сцена, знята на залізничній станції, була в Сент-Ерті, неподалік від Гейла. На карті, яку досліджували Джей Сі, Джош і Дін, намагаючись з'ясувати, куди поїхав Террі на велосипеді, показано Годрів-Пойнт і дорогу B3301 за кілька миль на північ від Гейла. Сцена, де Джей Сі та Хлоя сперечаються через лобове скло фургона, відбувається в долині Тревеллас-Порт-Веллі, також відомої як Блакитні пагорби, між Сент-Агнес і Перранпортом. Розташування другої Aqua Shack — кафе Kynance Cove у Кайненс-Коув на Лізард-Пойнт. Ззовні готель, куди Джош і Дін ведуть Террі на чай з вершками, — це готель Tregenna Castle, однак внутрішні сцени були зняті в готелі Pendley Manor у Трингу (Гартфордшир), тоді як сцену з сільською ратушею було знято в Роуз-Гілл, щойно біля Бункерс-Гілл у районі Дауналонг у Сент-Айвзі.
Епізоди великих хвиль і серфінгу були зняті у Фамарі, Лансароте, а кілька великих планів були зняті в спеціальному хвильовому басейні, як показано в документальному фільмі, який супроводжує випуск DVD. Додаткові кадри були зняті в Лондоні та на Pinewood Studios. У 2008 році в інтерв'ю The Independent Шон Пертві заявив, що його улюбленим місцем на Британських островах є Сент-Агнес у Корнуоллі: «Я провів там багато часу, коли знімався „Синій сік“ про серферів. Прогулянка по вершині скель прекрасна»[9].
- «Movin' On Up» — виконує Едвін Старр (кавер на пісню шотландського рок-гурту «Primal Scream»)
- «The Price of Pain» — виконує Едвін Старр
- «Freedom Bug» — виконує «Heavy Stereo», автор Гем Арчер
- «Get It On» — виконують Марк Болан і «T. Rex»
- «Leave Them All Behind» — виконує «Ride»
- «Half the Man» — написаний і виконаний «Jamiroquai»
- «Поєдинок» — виконує «Swervedriver»
- «Lonely for You Baby» — виконує Сем Діз
- «I Need Something Stronger» — виконує «Apollo 440»
- «You're the One» — виконує Джилліан Віздом
- «You Were the Dream» — виконує Роско Шелтон
Оригінальна музика до фільму була написана Саймоном Девісоном. Саундтрек ніколи не був комерційно доступним.
Для випуску DVD 2000 року обкладинка диску для міжнародного ринку була перероблена із зображенням Мак-Грегора, який замінює Пертві, на обкладинці, хоча роль Мак-Грегора була меншою. Мак-Грегор зображений гладко поголеним і в гідрокостюмі, попри те, що його персонаж у фільмі мав бороду і довге волосся. Декілька рецензентів і споживачів звернули увагу на це, включно з рецензією на www.dvdverdict.com, у якій говориться: «Хоча цілком зрозуміла спроба продати диск споживачам, залишається сумнівним, чи цей маркетинговий крок переступає межі дезінформація»[10].
Пізніший випуск на DVD у 2004 році повернувся до оригінальної ілюстрації з Пертві та Зетою-Джонс, а в наступному випуску у 2008 році оформлення було повністю перероблено з брендом FilmFour і свіжим зображенням Пертві та Зети-Джонс.
- ↑ http://www.filmaffinity.com/es/film367941.html
- ↑ а б в г http://www.imdb.com/title/tt0112537/fullcredits
- ↑ а б в г д ČSFD — 2001.
- ↑ Синій сік / Blue Juice (1995) / Джарвіс - ваш асистент з вибору фільмів. jarvis.net.ua (укр.). Процитовано 4 квітня 2024.
- ↑ Empire Magazine, October 1995
- ↑ FHM Magazine, 1995
- ↑ Guardian Newspapers, Limited, 11 December 1994
- ↑ Hollywood props to raise cash for Aids (брит.). 5 березня 2001. Процитовано 4 квітня 2024.
- ↑ The Independent (London), 12 January 2008
- ↑ DVD Verdict Review - Blue Juice. web.archive.org. 6 березня 2014. Архів оригіналу за 6 березня 2014. Процитовано 4 квітня 2024.
{{cite web}}
: Обслуговування CS1: bot: Сторінки з посиланнями на джерела, де статус оригінального URL невідомий (посилання)