ITV (телемережа)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
ITV
Країна Велика Британія Велика Британія
Місто реєстрації Лондон
Власник(и) ITV Network:
13.27%
0.86% (+1)
2.67% (HD) ( листопада 2015)[1]
Фінансування ITV Network Limited
(ITV plc, STV Group, та UTV Media)
Заснована 22 вересня 1955
Інтернет www.itv.com,
www.stv.tv,
www.u.tv

ITV — комерційна телевізійна мережа у Великої Британії. Створена в 1955 році як Independent Television, конкурент BBC. Транслює телеканал ITV.

Найстаріша комерційна мережа Великої Британії. Після прийняття Закону Радіомовлення 1990 року ITV перейменували у Channel 3, щоб відрізняти цей канал від інших аналогових каналів того часу. Також число три у новій назві збігалося з налаштуваннями телевізорів — канал ITV знаходився на третій кнопці, так само як усі інші телеканали відповідали тим номерам кнопок, які використовувались у їх назві.

Належить публічній компанії ITV plc, яка заснована 2 лютого 2004 в результаті злиття Carlton і Granada. STV Group та UTV Media використовують свої власні бренди в своїх відповідних областях.

Належить публічній компанії ITV plc, яка заснована 2 лютого 2004 в результаті злиття Carlton і Granada. STV Group та UTV Media використовують свої власні бренди в своїх відповідних областях.

Історія[ред. | ред. код]

Історія ITV починається у 1954 році після проходження Закону про телебачення 1954 року (анг. Television Act 1954), який розробили, щоб зламати монополію телевізійної служби ВВС. Закон передбачив створення Незалежного Органу Телебачення (анг. Independent Television Authority, ITA) для регулювання галузі та нагородження франшиз.

Нова мережа «Незалежного телебачення», що отримала свою назву через незалежність від ВВС, була складена з великої кількості телекомпаній, які мовили на регіональному рівні, а також забезпечували програмами мережу в цілому. Кожна компанія транслювалась на 405 лінії УКХ і відповідала за забезпечення новинами власного регіону. В програму таких мовників обов'язково входили щоденні новини і документальні фільми про події у регіоні. Також ці канали мали змогу продавати рекламний час. Подібний формат роботи запевняв, що всі компанії ITV конкурували одна з одною, тож жодний регіональний телеканал не мав змоги отримати монополію на комерційне мовлення. Проте національні новини передавали не окремі компанії, а забезпечевались Незалежними Телевізійними Мовниками (англ. Independent Television News, ITN). Кожен телеканал ITV мав свій стиль, щоб відрізнятись від інших, оскільки була велика можливість перекриття прийому в кожному регіоні.

Право створити регіональні мовники отримали Лондон, Мідлендс та Північна Англія з окремими франшизами для будніх та вихідних днів. Компанії цих регіонів були відомі як «Велика Четвірка» (англ. The Big Four). До неї входили такі підрядники: Associated-Rediffusion, ATV, Granada Television і ABC. Ці компанії найбільш відомі через те, що забезпечували найбільшу кількість продукції у всій мережі.

Перший підрядник ITV, Associated-Rediffusion, розпочав мовлення в Лондоні 22 вересня 1955 року о 19.15 за місцевим часом. У першу ніч телетрансляції, компанія ВВС, яка мала монополію на мовлення у всій Британії, запустила мелодраматичний епізод популярної мильної опери «Стрільці» (англ. The Archers) радіостанції BBC Home Service. У цьому епізоді головна героїня Грейс Арчер була смертельно поранена в результаті пожежі, і було зрозуміло, що цей прийом застосували, аби відволікти увагу постійних слухачів та глядачів від нової станції. 23 вересня телекомпанія мовила цілий день, і саме тоді з'явилась перша жінка-диктор Барбара Менделл. Підрядчик ATV, який мовив на вихідних, запустився через два дні. Останню франшизу запустили у вересні 1962 року.

Після змін 1993 року, мережа ITV почала консолідувати деякі компанії для економії коштів. До 2004 року мережі належали 5 компаніям, 2 з яких, Carlton і Granada, володіли більшістю франшиз у Англії, Уельсі, на кордонах з Шотландією і на острові Мен. У цьому ж році вони об'єднались в ITV plc.

Організація (інші мережі)[ред. | ред. код]

Мережа ITV не належить жодній компанії, а, скоріше, являє собою ряд ліцензій, що надають послуги регіонального мовлення одночасно з правом трансляції програм по всій мережі. З 2011 року три компанії ділять між собою 15 ліцензій, в яких головну роль грає ITV Broadcasting Limited — частина ITV plc.

Мережа регулюється медіа-регулятором Ofcom, відповідальним за надання ліцензій на трансляцію. Останній огляд франшиз Channel 3 відбувся у 1991 році, з усіма дозволами операторів, що були оновлені в період з 1999 по 2002 рік, і знову від 2014 року без подальшого змагання. Поки цей період лишається найдовшим з тих, коли Мережа ITV залишилася без головного огляду ліцензій її власників, Ofcom анонсував розділення ліцензії Wales and West від 1 січня 2014, створення національної ліцензії для Уельсу та його приєднання до Westcountry Television для формування нової ліцензії Південно-Західного регіону Англії.

Усі компанії, що утримують ліцензії, були частиною некомерційної ITV мережі Network Limited, яка доручала і планувала програмування мереж, із згодою, заздалегідь керованою ITV plc і Channel Television. Проте через злиття деяких з цих компаній після створення ITV Network Limited (і враховуючи те, що Channel Television зараз є власністю ITV plc), ця мережа була замінена афіліаційною системою. Зі згодою Ofcom, ITV plc отримала широкі можливості для подальшого розвитку, а телеканали STV та UTV сплачували внески для її поширення. Усі власники ліцензій мають право самостійно формувати програму телемовлення (за винятком випусків національних новин), проте багато хто відмовляється від цього через тиск головної компанії або через обмеження ресурсів.

Як сервіс суспільного мовлення, мережа ITV зобов'язана надавати важливу для громадян інформацію, включаючи новини, поточні події, дитячі та релігійні програми. Продукція мережі повинна бути доступною: містити заголовки, підзаголовки та звуковий опис. Мережа ITV доступна на всіх платформах безкоштовно та наявна в усіх постачальників.

З моменту запуску платформи у 1998 році, усі власники ліцензій ITV отримали додатковий об'єм цифрового ефірного телебачення. Нині ці компанії можуть транслювати додаткові канали. ITV plc придбала ITV2, ITV3, ITV4 та CITV в їх регіонах. UTV and STV (раніше — Scottish Television та Grampian Television) до 2002 року вели телемовлення через власні сервіси — UTV2 в Північній Ірландії та S2 в центральній і північній Шотландії, — поки не прийняли канали компанії ITV plc. ITV Encore розпочав роботу у серпні, а ITVBe — у жовтні 2014 року.

ITV plc[ред. | ред. код]

ITV plc володіє дванадцятьма з п'ятнадцяти франшиз та транслюється в Англію, Уельс, південну Шотландію, на острів Мен і Нормандські острови її філіалами — ITV Broadcasting Limited та Channel Television Limited. Компанія володіє ранковим часом (з 6:00 до 9:25), в який транслює програми Good Morning Britain та Loraine. Загальну програму ITV plc транслює під брендом ITV. Компанія також володіє ІTV Studios — великим виробничим відділом, який був сформований внаслідок злиття регіональних виробничих відділів. Цей відділ виробляє близько 47 % телепрограми. Остання частина надходить здебільшого від незалежних постачальників.

В подальшому ITV plc сподівається підвищити кількість оригінальних програм до 75 %.

Компанія скоротила кількість регіональних програм з 17 в 2007 році до 9 у 2009 році. Такі зміни призвели до об'єднання декількох регіонів для створення єдиної програми. Внаслідок об'єднання виникли, зокрема, Вorder Television та Tyne Tees Television, the Westcountry Television та інші.

STV Group plc[ред. | ред. код]

STV Group plc володіє двома франшизами, покриває центральну та північну Шотландію через філіали — STV Central та STV North, та веде телемовлення під брендом STV.

Компанія мала деякі суперечки з ITV plc у питанні мережевого програмування. STV мала намір транслювати більше шотландських програм у прибуткові часи, тому у липні 2009 року компанія вилучила з ефіру ключові програми ITV plc: «Суто англійське вбивство» (англ. «The Bill»), «Суто англійські вбивства» (англ. «Midsomer Murders») та «Льюіс» (англ. «Lewis»). У вересні ITV подала позов у £20 мільйонів на STV, оскільки внаслідок порушення договору між компаніями ITV відчула значне падіння показників. Згодом STV подала зустрічний позов ITV plc у розмірі £35 мільйонів.

Суперечності не вщухали до 2011 року, допоки STV не погодилася сплатити ITV plc £18 мільйонів.

UTV Media plc[ред. | ред. код]

UTV Media plc володіє франшизою Північної Ірландії та транслює регіональні програми через філіал UTV Limited під брендом UTV (раніше — Ulster Television). Компанія транслює декілька регіональних програм, які відповідають потребам їх глядачів. UTV Media plc володіє декількома проектами, зокрема Irish channel, який розпочав роботу 1 січня 2015 року, а також спортивною радіостанцією Talksport.

Ліцензії[ред. | ред. код]

Район Володар ліцензії[2] Дата ліцензії Компанія Робоча назва У етері
Регіональний канал 3
Північна Шотландія STV North Limited 1961 STV Group plc STV North STV
Центральна Шотландія STV Central Limited 1957 STV Group plc STV Central STV
Північна Ірландія UTV Limited 1959 UTV Media plc Ulster Television UTV
Нормандські острови Channel Television Limited 1962 ITV plc ITV Channel TV ITV
Прикордонна Англія-Шотландія ITV Broadcasting Limited 2008 ITV plc ITV Border ITV
Північно-Східна Англія ITV Broadcasting Limited 2008 ITV plc ITV Tyne Tees ITV
Йоркшир, Лінкольншир і Північний Норфолк ITV Broadcasting Limited 2008 ITV plc ITV Yorkshire ITV
Північно-Західна Англія і Острів Мен ITV Broadcasting Limited 2008 ITV plc ITV Granada ITV
Уельс і Західна Англія ITV Broadcasting Limited 2008 ITV plc ITV Wales
ITV West
ITV
Мідлендс ITV Broadcasting Limited 2008 ITV plc ITV Central ITV
Східна Англія ITV Broadcasting Limited 2006 ITV plc ITV Anglia ITV
Лондон (по робочих днях) ITV Broadcasting Limited 2008 ITV plc ITV London ITV
Лондон (вихідні) ITV Broadcasting Limited 2008 ITV plc ITV London ITV
Південна і Південно-Східна Англія ITV Broadcasting Limited 2008 ITV plc ITV Meridian ITV
Південно-Західна Англія ITV Broadcasting Limited 2008 ITV plc ITV Westcountry ITV
Національний канал 3
Національний час сніданку ITV Breakfast Broadcasting Limited 1993 ITV plc ITV Breakfast ITV

Логотипи[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. BARB. Архів оригіналу за 25 січня 2016. Процитовано 16 січня 2016. 
  2. Channel 3 (ITV). Ofcom. Архів оригіналу за 26 серпня 2016. Процитовано 27 вересня 2007. 

Посилання[ред. | ред. код]