Содник

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Содник
Suaeda veraтиповий вид
Біологічна класифікація редагувати
Царство: Рослини (Plantae)
Клада: Судинні рослини (Tracheophyta)
Клада: Покритонасінні (Angiosperms)
Клада: Евдикоти (Eudicots)
Порядок: Гвоздикоцвіті (Caryophyllales)
Родина: Щирицеві (Amaranthaceae)
Підродина: Suaedoideae
Рід: Содник (Suaeda)
Forssk. ex J.F.Gmel.
Вікісховище: Suaeda

Содник (Suaeda Forsk.) — рід однорічних рослин родини амарантових (Amaranthaceae). Рід майже космополітичний і містить понад 90 видів[1].

Поширення та середовище існування

[ред. | ред. код]

В Україні зустрічається 6 видів. Найпоширеніші: содник простертий (S. prostrata Pall. = Schoberia maritima C.A.M.), на мокрих солончаках, а також як бур'ян, звичайний є у Південній Україні. Трапляється у великій кількості і може бути використаний як поташ; содник високий (S. altissima Pall. = Schoberia altissima C.A.M.), на солончаках та солонцях у приморській смузі, як бур'ян на полях та городах; содник солонцевий (S. salsa Pall. = Chenopodium salsum L.), у літоральній смузі. Також ростуть содник ягідний (Suaeda baccifera), содник незрозумілий (Suaeda confusa), содник рогатий (Suaeda corniculata), содник приморський (Suaeda maritima), содник паннонський (Suaeda pannonica),

Практичне використання

[ред. | ред. код]

У середньовіччі та згодом його збирали та спалювали, а золу використовували як джерело карбонату натрію для використання у виробництві скла. У Мексиці деякі види, такі як Suaeda pulvinata, використовуються в традиційних стравах, відомих як romeritos.

Примітки

[ред. | ред. код]
  1. Suaeda. Plants of the World Online. Kew Science. Процитовано 21.09.2021.

Література

[ред. | ред. код]