Софія Адельгейда Баварська

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Софія Адельгейда Баварська
нім. Sophie Adelheid in Bayern
Світлина Софії Адельгейди початку 1910-х років
Ім'я при народженніСофія Адельгейда Людовіка Марія
Народилася22 лютого 1875(1875-02-22)
Поссенхофен, Баварія
Померла4 вересня 1957(1957-09-04) (82 роки)
Замок Зеєфельд, ФРН
Країна Німеччина
Діяльністьаристократка
Знання мовнімецька
Титулграфиня Тьоррінг-Єттенбах
РідВіттельсбахи
БатькоКарл Теодор Баварський
МатиМарія Жозе Португальська
Брати, сестриЄлизавета Баварська, Марія Габріела Баварська, Амалія Баварська, Франц Йозеф Баварський і Duke Ludwig Wilhelm, Duke in Bavariad
У шлюбі зГанс Файт цу Тьорінг-Єттенбах
ДітиCount Karl Theodor of Toerring-Jettenbachd[1], Marie José Gräfin zu Törring-Jettenbachd[1] і Hans Graf zu Törring-Jettenbachd[1]

Софія Адельгейда Баварська (нім. Sophie Adelheid in Bayern), повне ім'я Софія Адельгейда Людовіка Марія (нім. Sophie Adelheid Ludovika Maria in Bayern), ( 26 липня 1875 — 4 вересня 1957) — баварська принцеса з династії Віттельсбахів, донька герцога Баварського Карла Теодора та португальської інфанти[2] Марії Жозе, дружина графа Тьоррінг-Єттенбах Ганса Файта.

Життєпис

[ред. | ред. код]

Софія Адельгейда народилась 26 липня 1875 року в маєтку Поссенгофен. Вона була первістком в родині герцога баварського Карла Теодора та його другої дружини Марії Жозе Португальської.

Поссенгофен

Батько після смерті першої дружини, від якої мав доньку Амалію, поринув у вивчення медицини. Ще до народження Софії Адельгейди він отримав ступінь доктора медицини, а коли їй виповнилося два роки — почав займатися лікарняною практикою. Незабаром в родині з'явились ще дві доньки: Єлизавета Габріела та Марія Габріела. Матір, будучи дуже релігійною жінкою, суворо слідкувала за освітою доньок, намагаючись прищепити їм сильне почуття обов'язку та повагу до традицій і соціальних умовностей.

Сім'я жила у замку Тегернзеє, де у 1880 батьки відкрили офтальмологічну клініку. Карл Теодор проводив операції, а Марія Жозе йому асистувала. У 1895 році вони придбали будинок у Мюнхені, де відкрили ще одну клініку для знедолених. До того часу в родині народилися і двоє синів: Людвіг Вільгельм та Франц Йозеф.

Софія Адельгейда 26 липня 1898 року пошлюбилася із 36-річним графом Тьоррінг-Єттенбах Гансом Файтом. Пишне весілля відбулося у родовому замку нареченого Зеєфельд. У подружжя народилося троє дітей:

  • Карл Теодор (1900—1967) — граф Тьоррінг-Єттенбах, був одружений із принцесою Грецькою та Датською Єлизаветою, мав сина та доньку;
  • Марія Жозефа Антонія (1902—1988) — одружена із Антоном Воернером, мала двох доньок;
  • Ганс Геріберт (1903—1977) — граф Тьоррінг-Єттенбах, одружений із Вітторією Ліндпейнтер, згодом — із баронессою Вальдботт фон Бассенхайм Марією Іммакулатою, мав п'ятьох дітей від другого шлюбу.

Навесні 1927 Ганс та Софія видали заміж доньку Антонію. 28 грудня 1927 року народилась їхня перша онука, Елеонора Софія.

Ганс Файт помер 29 жовтня 1929. Софія Адельгейда пішла з життя 4 вересня 1957 у замку Зеєфельд, що після поділу Німеччини опинився у ФРН.

Генеалогія

[ред. | ред. код]
Пій Август Баварський
 
Амалія Луїза Аренберзька
 
Максиміліан I
 
Кароліна Баденська
 
Жуан VI
 
Карлота Жоакіна Іспанська
 
Костянтин цу Льовенштайн-Вертхайм-Розенберг
 
Агнеса Гогенлое-Лангенбурзька
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Максиміліан Баварський
 
 
 
 
 
Людовіка Баварська
 
 
 
 
 
Мігел I
 
 
 
 
 
Адельгейда Льовенштайн-Розенберг
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Карл Теодор Баварський
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Марія Жозе Португальська
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Софія Адельгейда
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Примітки

[ред. | ред. код]
  1. а б в Lundy D. R. The Peerage
  2. За деякими джерелами, титулу португальської інфанти не мала, через вигнання батька з країни із позбавленням усіх титулів.

Посилання

[ред. | ред. код]