Максиміліан, герцог Баварський

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Максиміліан Йозеф (нар. 4 жовтня 1808(18081004) року, Бамбергпом. 15 листопада 1888 року, Мюнхен) — герцог Баварський із родини Віттельсбахів.

Біографія[ред.ред. код]

Максиміліан був єдиним сином герцога Пія Августа Баварського (17861837) і герцогині Амелії Аренберг (17891823). Він мав нелюдимий характер і жив самітником в своєму маєтку Посенхофен, придбаному в 1834 г. До королівського двору Максиміліан виїздив лише на офіційні або родинні церемонії.

У 1838 р. Максиміліан мандрував Єгиптом і Палестиною. Свої враження він виклав у книзі «Wanderung nach dem Orient im Jahre 1838» (Мандрівка на Схід у 1838 році). Безліч зібраних ним сувенірів, були доставлені в Баварію та прикрасили оселю його батька, навіть сьогодні їх можна бачити в абатстві Банц. Серед експонатів є мумія молодої жінки, голови трьох мумій, муміфіковані тварини та брили з некрополів і храмів.

Максиміліан був одним із найвидатніших покровителів баварської народної музики XIX ст. Завдяки його старанням цитра зажила слави національного музичного інструменту Баварії. Він сам грав і писав музику для цитри.

Сім'я[ред.ред. код]

Максиміліан одружився 9 вересня 1828 р. в Тегернзе, із своєю кузиною Людовікою Баварською (18081892) через династичні міркування. Він не приділяв жінці уваги, слідуючи відомому стереотипу про роль жінки в родині Кюхен, кіндер, кірхен. Решта доньок короля Максиміліана I одружилися з наслідними принцами, тому Людовіка вважала себе ображеною шлюбом з особою, менш титулованою ніж вона.

Тим не менш, подружжя мало 8 дітлахів:

Посилання[ред.ред. код]

Вікісховище має мультимедійні дані за темою: Максиміліан, герцог Баварський