Трансцендентне рівняння
Трансцендентне рівняння — рівняння, що містить трансцендентну функцію.
Приклади таких рівнянь:
Деякі підходи пошуку розв'язків трансцендентних рівнянь використовують графічні або чисельні методи.
Один з методів графічного розв'язку полягає в тому, що необхідно прирівняти частини рівняння із залежною змінною до частин рівняння із незалежною змінною і побудувати графіки функцій, отриманих по обидва боки знаку рівності. Точки перетину графіків цих функцій і є розв'язками рівняння.
Чисельні методи є різноманітними і включають в себе пошук точки перетину, використовуючи чисельні розрахунки з використанням калькулятора або математичних програм. Також широко використовуються наближені методи розрахунків з допомогою розкладання функцій в ряд Тейлора, за умови того, що змінна приймає малі значення. Також, метод Ньютона може бути використаний для розв'язку трансцендентних рівнянь.
Часто використовують спеціальні функції для запису розв'язків трансцендентних рівнянь в закритій формі.
Труднощі, що виникають при рішенні трансцендентних систем рівнянь високого порядку, були подолані В. А. Варюхіним за допомогою «сепарації» невідомих, при якій визначення невідомих зводиться до рішення алгебричних рівнянь[1][2].
- ↑ Варюхин В. А., Касьянюк С. А. Об одном методе решения нелинейных систем специального вида. — Журнал вычислительной математики и математической физики, Издание АН СССР, 1966, том 6, № 2, С. 347–352.
- ↑ Варюхин В. А. Основы теории многоканального анализа./Под ред. В.И. Покровского. — Киев: Наук. думка, 2015. — 168 с.
Це незавершена стаття з математики. Ви можете допомогти проєкту, виправивши або дописавши її. |