Цутому Сімомура

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Цутому Сімомура
яп. 下村努
Народився 23 жовтня 1964(1964-10-23) (59 років)
Наґоя, Японія
Країна  США
 Японія[1]
Діяльність фізик, інформатик
Галузь фізика
Alma mater Каліфорнійський технологічний інститут і Princeton High Schoold
Знання мов англійська[2][3]
Заклад Університет Каліфорнії в Сан-Дієго
Батько Сімомура Осаму
IMDb ID 0793737

Цутому Сімомура (англ. Shimomura Tsutomu; рід. 23 жовтня 1964) — американський учений і фахівець у сфері інформаційної безпеки, став відомий після того, як разом з журналістом Джоном Маркоффом, допоміг ФБР знайти й зловити відомого хакера Кевіна Митника.

Після арешту Митника, Сімомура разом з журналістом Джоном Маркоффом написав книгу про події — Злом, яка в 2000 році була екранізована.

Біографія[ред. | ред. код]

Цутому Сімомура народився в 1964 році в Японії. Його батько Осаму Сімомура, є лауреатом Нобелівської премії з хімії 2008 року. Цутому виріс в Прінстоні, де і закінчив старшу школу.[4]

У Каліфорнійському технологічному інституті одним з його викладачів був лауреат Нобелівської премії Річард Фейнман. Після закінчення Каліфорнійського технологічного інституту він почав працювати в Лос-Аламоській Національній Лабораторії, де і продовжив свою практичну освіту.

У 1989 році він став вченим-дослідником в області обчислювальної фізики в Каліфорнійському університеті і старшим науковим співробітником в суперкомп'ютерному центрі Сан-Дієго. Сімомура також став відомим експертом із комп'ютерної безпеки в Агентстві національної безпеки[5].

У 1992 році він свідчив перед Конгресом із питань, що стосуються конфіденційності й безпеки інформації, що передається через мобільні телефони.

Популярність Цутому Сімомура отримав після подій 1995 року, коли він допоміг вистежити хакера Кевіна Митника. Сімомура разом з журналістом Джоном Маркоффом написав книгу про події — Злом, яка в 2000 році була екранізована — «Злом».

Сімомура взяв участь у зйомках фільму, знявшись у короткій епізодичній ролі.

В кінці 1990-х років Сімомура працював в компанії Sun Microsystems.

Робота Сімомури по затриманню Кевіна Митника заслуговує похвали, але він і сам не безгрішний. Брюс Стерлінг згадує:

Ліві лапки Він дістає мобільний телефон AT&T, розпаковує його, розбирає його й починає прослуховувати телефонні розмови, що проходять через Capitol Hill, в той час як співробітник ФБР стоїть біля нього за спиною і слухає його[6]. Праві лапки

Критика[ред. | ред. код]

Кевін Митник підняв правові та етичні питання, що стосуються участі Сімомури у справі про його затримання.Джонатан Літман в 1997 році написав книгу про цю справу, в якій він прийняв сторону Митника.[7] Його історія, кардинально відрізняється від тієї яку описували у своїй книзі Сімомура і Джон Маркофф. У своїй книзі Літман заявив про журналістську недбалість Джона Маркоффа і незаконності участі Сімомури. Крім того, Літман заявляв, що багато частин книги Злом були написані з корисливих цілей авторів.[8]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. http://www.takedown.com/bio/tsutomu.html
  2. https://plus.si.cobiss.net/opac7/conor/117353059
  3. CONOR.Sl
  4. Week 10: «Hacking» [Архівовано 2018-10-18 у Wayback Machine.].
  5. Биография Симомуры
  6. Біографія Симомуры
  7. Jonathan Littman. The Fugitive Game: Online with Kevin Mitnick
  8. Fost, Dan (4 травня 2000). Movie About Notorious Hacker Inspires a Tangle of Suits and Subplots. San Francisco Chronicle. {{cite news}}: Cite має пустий невідомий параметр: |1= (довідка)

Посилання[ред. | ред. код]