Трюфель (цукерки): відмінності між версіями

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
[неперевірена версія][неперевірена версія]
Вилучено вміст Додано вміст
Рядок 12: Рядок 12:
Основні види шоколадного трюфеля:
Основні види шоколадного трюфеля:


* Швейцарський трюфель, виготовлений шляхом з’єднання розтопленого шоколаду з киплячою сумішшю молочних вершків і масла, яку розливають у форми для застигання перед посипанням какао-порошком. Як і французькі трюфелі, вони мають дуже короткий термін зберігання, і їх необхідно спожити протягом кількох днів після приготування.
* Швейцарський трюфель, виготовлений шляхом з’єднання розтопленого шоколаду з киплячою сумішшю молочних вершків і масла, яку розливають у форми для застигання перед посипанням какао-порошком. Як і французькі трюфелі, вони мають дуже короткий термін зберігання, і їх необхідно спожити протягом кількох днів після приготування.<ref>{{Cite book
|url=http://dx.doi.org/10.1007/978-94-011-7924-9_4
|title=Emulsifiers in Chocolate Confectionery Coatings and Cocoa
|last=Minifie
|first=Bernard W.
|date=1989
|series=Chocolate, Cocoa and Confectionery: Science and Technology
|publisher=Springer Netherlands
|location=Dordrecht
|pages=111–134
|isbn=978-94-011-7926-3
}}</ref>
* Французький трюфель, приготований зі свіжих вершків і шоколаду, а потім обвалений у какао або горіховому порошку.
* Французький трюфель, приготований зі свіжих вершків і шоколаду, а потім обвалений у какао або горіховому порошку.
* Іспанський трюфель, приготований з темного шоколаду, згущеного молока, рому (або будь-якого бажаного лікеру) і шоколадної посипки.
* Іспанський трюфель, приготований з темного шоколаду, згущеного молока, рому (або будь-якого бажаного лікеру) і шоколадної посипки.
* Типовий європейський трюфель, виготовлений із сиропу на основі какао-порошку, сухого молока, жирів та інших подібних інгредієнтів для створення емульсії типу олія у воді.


== Примітки ==
== Примітки ==

Версія за 10:37, 2 лютого 2022

Трюфелі з різними видами обсипання

Трюфель (фр. truffe) — шоколадна цукерка округлої форми з начинкою з ганаша. Ці цукерки були названі в честь однойменного гриба завдяки схожому зовнішньому вигляду.

Класичні трюфелі виглядають як круглу цукерку з ганаша (крем з шоколаду, вершків і вершкового масла), яку глазурують розплавленим шоколадом і потім обвалюють у порошку какао, мелених горіхах або вафельній крихті або прикрашають візерунками з шоколаду. В ганаш часто додають різні смакові добавки, в тому числі алкогольні напої (коньяк, ром, лікери).

В умовах масового виробництва (наприклад, в місцях громадського харчування) трюфелі іноді виготовляються шляхом заповнення начинкою готових шоколадних шкарлупок, що скорочує трудомісткість і час виготовлення.

В СРСР найбільшого поширення отримали тверді трюфелі конусної форми, водночас як європейські різновиди можуть бути м'якими і напіврідкими. За часів дефіциту цукерки часто виготовляли в домашніх умовах, використовуючи сухе молоко або дитячу суміш.

Види

Основні види шоколадного трюфеля:

  • Швейцарський трюфель, виготовлений шляхом з’єднання розтопленого шоколаду з киплячою сумішшю молочних вершків і масла, яку розливають у форми для застигання перед посипанням какао-порошком. Як і французькі трюфелі, вони мають дуже короткий термін зберігання, і їх необхідно спожити протягом кількох днів після приготування.[1]
  • Французький трюфель, приготований зі свіжих вершків і шоколаду, а потім обвалений у какао або горіховому порошку.
  • Іспанський трюфель, приготований з темного шоколаду, згущеного молока, рому (або будь-якого бажаного лікеру) і шоколадної посипки.
  • Типовий європейський трюфель, виготовлений із сиропу на основі какао-порошку, сухого молока, жирів та інших подібних інгредієнтів для створення емульсії типу олія у воді.

Примітки

  1. Minifie, Bernard W. (1989). Emulsifiers in Chocolate Confectionery Coatings and Cocoa. Chocolate, Cocoa and Confectionery: Science and Technology. Dordrecht: Springer Netherlands. с. 111—134. ISBN 978-94-011-7926-3.

Література

  • Bernard W. Minifie. Chocolate, Cocoa and Confectionery: Science and Technology. — Springer. — 1989. — 904 p. — ISBN 978-0834213012.