Асікаґа Йосіакі

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Асікаґа Йосіакі
足利義昭
Ashikaga yoshiaki.png
Статуя Асікаґи Йосіакі
Період Сенґоку
Народився 5 грудня 1537
м. Кіото
Помер 9 жовтня 1597
м. Осака (61 рік)
Похований Тодзіін
Доросле ім'я Йосіакі (義秋)
Йосіакі (義昭)
Посмертне ім'я Рьойоін (霊陽院)
Буддистське ім'я Какукей (覚慶)
Сьодзан Докю (昌山道休)
Сьоґунат сьоґунат Муроматі
Титули сей'і тайсьоґун
Роки правління 15681588
Рід Асікаґа
Батько Асікаґа Йосіхару
Матір Кейдзюін (慶寿院)
Брати Асікаґа Йосітеру
Головна дружина Сако но ката
Сини Загалом 3 синів

Асікаґа Йосіакі (яп. 足利義昭; *5 грудня 1537— †9 жовтня 1597) — 15-й і останній сьоґун сьоґунату Муроматі. Правив з 1568 по 1573 роки. Залишався на посаді сьоґуна до 1588 року.

Йосіакі був другим сином у сім’ї сьоґунів, а тому змалечку йому була вготована дорога ченця. Його віддали до храму Кофукудзі у місті Нара.

Після убивства заколотниками 13-го сьоґуна Асікаґи Йосітеру, Йосіакі утік з храму і подався до володаря провінції Омі, роду Роккаку. Він прохав домогти йому стати сьоґуном, організувавши похід на столицю Кіото. Проте Йосіакі відмовили і він подався до володаря провінції Етідзен, роду Асакура. Однак і там його прохання не були почуті. Врешті-решт, за посередництва Акеті Міцухіде, Йосіакі звернувся до Оди Нобунаґи, який пообіцяв підтримку.

У 1568 році Ода Нобунаґа захопив Кіото. Йосіакі отримав титул сьоґуна, але проводити незалежну політику не зміг через втручання Оди у його справи. Не бажаючи бути маріонетковим правителем, Йосіакі таємно організував у 1570 році антинобунаґівську коаліцію з родів Асакура, Адзаї, Такеда, а також буддистів з монастирів Енрякудзі та Хонґандзі. У 1573 році від відкрито виступив проти Нобунаґи, але зазнав поразки.

Того ж року Йосіакі був вигнаний Одою Нобунаґою з Кіото. Сьоґунат Муроматі перестав існувати.

Після цього Йосіакі переховувався у землях родини Морі у місті Томо (суч. префектура Хіросіма), розсилаючи всім японським володарям заклики до повалення Нобунаґи. Він організував нову антинобунаґівську коаліцію, яка також розпалася у 1580 році з падінням цитаделі буддистів Хонґандзі.

У 1588 Йосіакі повернув титул сьоґуна імператорському двору. Він помер у 1597 році, у невеликому володінні, що його надав йому об’єднувач Японії Тойотомі Хідейосі.

Попередник: Сьоґун
Асікаґа Йосіакі
15681588
Наступник:
Асікаґа Йосіхіде
Японію Це незавершена стаття про Японію.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.