Бобовоцвіті

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Бобовоцвіті
Повзуча суріана морська (Suriana maritima)
Повзуча суріана морська (Suriana maritima)
Біологічна класифікація
Домен: Ядерні (Eukaryota)
Царство: Зелені рослини (Viridiplantae)
Відділ: Streptophyta
- Судинні (Tracheophyta)
- Насінні (Spermatophyta)
- Покритонасінні (Magnoliophyta)
- Еудікоти (Eudicots)
Підклас: Розиди (Rosids)
Порядок: Бобовоцвіті (Fabales)
Родини
Посилання
Commons-logo.svg Вікісховище: Fabales
US-NLM-NCBI-Logo.svg NCBI: 72025
Wikispecies-logo.svg Віківиди: Fabales

Бобовоцвіті (Fabales) — порядок квіткових рослин. Відповідно до класифікації APG II він належить до підкласу розидів (rosids) групи Еудікотів (Eudicots) та включає чотири родин:

У застарілій системі Кронквіста та деяких інших Бобовоцвіті містили тільки родину Бобові, а інші родини, що поміщені зараз до порядку Бобовоцвіті були розміщені в окремих порядках: Polygalaceae в межах власного порядку Polygalales, а Quillajaceae та Surianaceae — в межах Rosales.

Бобові (Fabaceae) — третя найбільша родина рослин у світі — містить більшість різноманітності бобовоцвітих, інші родини додають лише невеликий внесок. Дослідження порядка в значній мірі концентрується на бобових, як завдяки їх великій біологічній різноманітності, так і завдяки їх важливості для сільського господарства. Polygalaceae також досліджується завдяки великій різноманітності роду Polygala, а також завдяки членам родини, які подібно до бобових використовуються у якості корму для Лускокрилих. Хоча дані молекулярної філогенетики і свідчать у підтримку порядку, точні взаємини родин Quillajaceae і Surianaceae з іншими представниками порядку всі ще можуть змінитися через обмежені дослідження цих родин.


Галерея[ред.ред. код]


Гвоздика садова Це незавершена стаття про квіткові рослини.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.