Восленський Михайло Сергійович

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Миха́йло Сергі́йович Восле́нський (*6 грудня 1920, Бердянськ — †8 лютого 1997, Бонн) — російський історик і соціолог. Втікач з СРСР.

Біографія[ред.ред. код]

Батько Восленського був економістом, мати — викладкою математики. Родина переїхала до Москви в 1925 році.

1939 року М. Восленський закінчив середню школу і вступив на історичний факультет Московського державного університету імені М.В.Ломоносова (МДУ). Після закінчення МДУ рік працював в Коломенському вчительському інституті. Потім повернувся до Москви, і в 1945 році вступив до аспірантури.

У 1946 році працював перекладачем на Нюрнберзькому процесі, потім в союзній контрольній раді з Німеччини. 1947 року повернувся до Москви. В 1950 році захистив кандидатську дисертацію. У 19531955 роках працював у Всесвітній Раді миру, потім — науковий співробітник в Академії наук і вчений секретар Комісії з роззброєння. В листопаді 1955 року вступив на роботу в сектор загальних проблем Імперіалізму Інституту економіки АН СРСР, звідки в серпні 1956 року перейшов в ІМЕМ — спочатку в сектор міжнародних відносин, а потім очолив групу у Відділі інформації. 1965 року захистив докторську дисертацію.

Весь цей час Восленський часто виїжджав у закордонні відрядження по лінії АН СРСР, Радянського комітету захисту миру, Пагуошського комітету. У квітні 1970 року Восленський перейшов на роботу в Інститут загальної історії АН СРСР.

1972 року, перебуваючи у відрядженні в ФРН, став неповерненцем. В 1976 році був позбавлений радянського громадянства, а в серпні 1990 року громадянство було поновлене.

Автор відомої книги «Номенклатура» (1980, США), заснованої на ідеях Мілована Джиласа, викладених у книзі «Новий клас». В книзі аналізується радянський правлячий клас, видана багатьма мовами (понад 10).

Праці[ред.ред. код]


Персоналії Це незавершена стаття про особу.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.