Вікіпедія:Боти

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Скорочення:
ВП:БОТИ
ВП:БОТ

Бот Вікіпедії — це програма, яка з-під свого облікового запису виконує редагування, які нераціонально робити вручну. Як правило, працюють з Вікіпедією на рівні API MediaWiki. Бюрократи можуть надавати і скасовувати статус бота, використовуючи сторінку Makebot.

Заявки на статус бота[ред.ред. код]

Потенційні ботовласники можуть подавати заявки на цій сторінці, інші користувачі можуть їх підтримати або виступити проти. Також тут приймаються заявки на зняття статусу бота, якщо він не використовується або використовується не за призначенням. Прохання до бота можна розмістити тут: Вікіпедія:Завдання для роботів.

Для заповнення заявки слід вказати

  • ім'я бота,
  • відповідального ботовласника
  • мету створення бота
  • технічні подробиці

Докладніше

Заявки/Requests for bot flag[ред.ред. код]

Архів заявок

Будь ласка, використовуйте наступну форму:

=== [[Користувач:<Ім'я бота>]] ===
{{botuserlinks|<Ім'я бота>}}

Відповідальний ботовласник: [[Користувач:<Ім'я ботовласника>]]

==== Мета ====

Моєму ботові потрібен статус для… Ось приклади редагувань: … Готовий нести відповідальність за всі здійснені ботом редагування. ~~~~

==== Технічні подробиці ====

==== Обговорення ====

English: this is page to request bot status in Ukrainian Wikipedia. Please use the following boilerplate for requests:

=== [[Користувач:<your bot's username>]] ===

{{botuserlinks|<your bot's username>}}

Botmaster: [[<your main account, could be on another wiki>]]

==== Мета/Purpose ====

<write here why you need bot flag, mention if your bot is already working on another wiki.>

==== Технічні подробиці/Technical details ====

What exactly your bot does, which language is it written in, does it use [[m:Using the python wikipediabot|pywikipedia framework]]? 
Does it operate automatically or with human assistance? Link to source code is encouraged.

==== Обговорення/Discussion ====

Користувач:NirvanaBot[ред.ред. код]

NirvanaBot (обговореннявнесокв інших проектахжурналидії над користувачемзаблокуватиправа) Створювач та оператор - ru:Участник:Нирваньчик Відповідальний ботовласник: ru:Участник:Нирваньчик, Користувач:Sergento або Користувач:Krupski Oleg.

Не поспішав би робити таку заявку. Та ще й на чужий обліковий запис. Див. обговорення.--Sergento 10:39, 18 серпня 2014 (UTC)

Мета[ред.ред. код]

Моєму ботові потрібен статус для обслуги порталів Української Вікіпедії. Ось приклади редагувань: Портал:Білорусь/Нова стаття (Обговорення користувача:Sergento). Готовий нести відповідальність за всі здійснені ботом редагування ru:Участник:Нирваньчик, Користувач:Sergento або Користувач:Krupski Oleg (чи ru:Участник:Нирваньчик, Користувач:Sergento і Користувач:Krupski Oleg разом) ✍ Крупскі Алег обг · внес @ 09:58, 18 серпня 2014 (UTC)

Технічні подробиці[ред.ред. код]

Надавання оновлюваної інформації на сторінку порталу про створені нові вузько-тематичні статті відповідно окремого тематичного порталу з вказуванням дат створення, імені користувачів і т.п..

Обговорення[ред.ред. код]

Symbol oppose vote.svg Проти Ентузіазм це дуже добре, звісно. Але особисто я КАТЕГОРИЧНО проти цієї заявки, особливо в тому вигляді, як вона тут описана. Пояснюю. Користувач:NirvanaBot - обліковий запис бота, оператор якого працює в РуВікі. Якщо той оператор поширить роботу свого бота на УкрВікі (можна його спитати, до речі) - то хай він і несе відповідальність за його дії. Та правка, яку Ви навели у прикладі редагувань - її зробив бот, котрий УЖЕ має такий прапорець і котрий з НірванаБотом має чисто ідеологічну схожість. Це різні боти, які керуються різними людьми, мають різний код, хоча зовні їх робота і має значну подібність. Навіть при великому бажанні я НЕ зміг би запускати свого бота під тим обліковим записом, тому що НЕ маю до нього доступу. Тому давайте не поспішати, а спочатку зробимо так, а бот правильно працював на регулярній основі. А тоді, якщо це буде доцільно, можна буде створити СВІЙ окремий обліковий запис і працювати з-під нього. Пропоную спершу розібратися з питаннями, які залишилися (див. Обговорення користувача:Sergento#Боти для проекту "Портали"), а створенням нових обліковок для ботів зайнятися тоді, коли буде цьому час. З повагою, --Sergento 10:39, 18 серпня 2014 (UTC)

Заявки на позбавлення статусу бота[ред.ред. код]

Aibot[ред.ред. код]

Див. також[ред.ред. код]