Вікіпедія:Боти

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Скорочення:
ВП:БОТИ
ВП:БОТ

Бот Вікіпедії — це програма, яка з-під свого облікового запису виконує редагування, які нераціонально робити вручну. Як правило, працюють з Вікіпедією на рівні API MediaWiki. Бюрократи можуть надавати і скасовувати статус бота, використовуючи сторінку Makebot.

Заявки на статус бота[ред.ред. код]

Потенційні ботовласники можуть подавати заявки на цій сторінці, інші користувачі можуть їх підтримати або виступити проти. Також тут приймаються заявки на зняття статусу бота, якщо він не використовується або використовується не за призначенням. Прохання до бота можна розмістити тут: Вікіпедія:Завдання для роботів.

Для заповнення заявки слід вказати

 • ім'я бота,
 • відповідального ботовласника
 • мету створення бота
 • технічні подробиці

Докладніше

Заявки/Requests for bot flag[ред.ред. код]

Архів заявок

Будь ласка, використовуйте наступну форму:

=== [[Користувач:<Ім'я бота>]] ===
{{botuserlinks|<Ім'я бота>}}

Відповідальний ботовласник: [[Користувач:<Ім'я ботовласника>]]

==== Мета ====

Моєму ботові потрібен статус для… Ось приклади редагувань: … Готовий нести відповідальність за всі здійснені ботом редагування. ~~~~

==== Технічні подробиці ====

==== Обговорення ====

English: this is page to request bot status in Ukrainian Wikipedia. Please use the following boilerplate for requests:

=== [[Користувач:<your bot's username>]] ===

{{botuserlinks|<your bot's username>}}

Botmaster: [[<your main account, could be on another wiki>]]

==== Мета/Purpose ====

<write here why you need bot flag, mention if your bot is already working on another wiki.>

==== Технічні подробиці/Technical details ====

What exactly your bot does, which language is it written in, does it use [[m:Using the python wikipediabot|pywikipedia framework]]? 
Does it operate automatically or with human assistance? Link to source code is encouraged.

==== Обговорення/Discussion ====

Користувач:ElisavetBot[ред.ред. код]

ElisavetBot (обговореннявнесокв інших проектахжурналидії над акаунтомзаблокуватиправа)

Відповідальний ботовласник: Користувач:Єлисаветградець

Мета[ред.ред. код]

Моєму ботові потрібен статус для технічних редагувань карток. Приклади редагувань є у останній історії [1] Готовий нести відповідальність за всі здійснені ботом редагування. ElisavetBot (обговорення) 20:06, 7 жовтня 2014 (UTC) Підтверджую --Єлисаветградець (обговорення) 20:06, 7 жовтня 2014 (UTC)

Технічні подробиці[ред.ред. код]

Обговорення[ред.ред. код]

 • Поки що не можу підтримати заявку. По-перше, користувач не надав жодних технічних подробиць бота (великі часові проміжки між сьогоднішніми редагуваннями взагалі наштовхують на думку про ручну роботу). По-друге, бот автоматично отримує статус автопатрульного, якого в ботовласника немає. В мене взагалі є відчуття, що якраз через цей статус автопатрульного пан Єлисаветградець і хоче отримати статус бота. По-третє, не наведені конкретні приклади розпливчастого поняття «технічні редагування». Сьогодні, наприклад, бот замінював «пкс» на «px» — тобто робив абсолютно безглузду роботу, засмічуючи список редагувань і додаючи роботи патрульним. --Acedtalk 21:02, 11 жовтня 2014 (UTC)
  Заміна «пкс» на «px» потрібна для подальшої заміни шаблону Науковець на шаблон:Науковець\новий. Бот написаний на Python. Код конретно цього скрипта, такий:
#!/usr/bin/python
# -*- coding: utf-8 -*-
mydir = "./"
pwbdir = mydir + "pywikipedia/"
language = "uk"
family = "wikipedia"
import sys
sys.path.append(pwbdir)
import wikipedia
import re
import pywikibot
import catlib
import pagegenerators
 
def doit (pageq):
  text = pageq.get()
  p = re.compile(u"пкс")
  newtext = p.sub(u"px", text)
  pageq.put(newtext, u"технічне редагування")
  return pageq
 
site = wikipedia.getSite(language,family)
cat = catlib.Category(site, u'Категорія:Персоналії за алфавітом')
gen = pagegenerators.CategorizedPageGenerator(cat)
 
for pag in gen:
  if pag.getRestrictions()["edit"] == None:
    doit(pag)

Але звичайно, окрім цього я планую робити ботом і інші технічні редагування, які безглуздо робити вручну. --Єлисаветградець (обговорення) 07:10, 12 жовтня 2014 (UTC)

 • Добре, я можу і без прапорця працювати, якщо спільнота думає, що це я таким чином хочу собі патрульного отримати. Але просто так буде більше роботи іншим парульним... --Єлисаветградець (обговорення) 12:07, 14 жовтня 2014 (UTC)
  Я перепрошую, але для чого робити такі заміни ("пкс" на "px")? Рушій Медіавікі розуміє і українське і англійське значення. А якщо це не передбачено в шаблоні, то це легко виправити. Я проти таких замін.--RLuts (talk) 12:21, 14 жовтня 2014 (UTC)
  Наприклад, Шаблон:Науковець/новий не підтримує "пкс". А заміна шаблону потрібна для підтримки отримання інформації із вікіданик. --Єлисаветградець (обговорення) 12:25, 14 жовтня 2014 (UTC)
  Це легко виправити і буде підтримувати. Крім того, ви ж навіть не в шаблоні міняєте, а у самих включеннях файлів ред.№ 14997867 ред.№ 14997863 --RLuts (talk) 12:29, 14 жовтня 2014 (UTC)
  Якщо ви виправите, буду дякувати і зніму всі питання. --Єлисаветградець (обговорення) 12:52, 14 жовтня 2014 (UTC)
 • Symbol oppose vote.svg Проти омг більш непотрібного завдання для бота я не пам'ятаю чи зустрічав. Однак якщо користувач знайде для свого бота корисне завдання або наведе приклад запитів до ботоводів які він збирається виконувати, то за умови, що подібні до заявленого зараз завдання не будуть виконуватись я буду радий підтримати. --ᛒᚨᛊᛖ (ⰑⰁⰃ) 18:51, 16 листопада 2014 (UTC)
 • Symbol oppose vote.svg Проти, оце виглядає абсолютно безглуздим редагуванням. Це може свідчити або про те, що бот умисно запущений на статті, що не підходять під опис (тобто неправильно поставлена задача, бо редагування не відповідає коментарю), або про те, що бот всупереч бажанню власника почав редагувати не ті статті (тобто власник не може задати боту статті, які йому потрібно редагувати). Що те, що інше неприйнятне для ботовласника — NickK (обг.) 00:46, 26 лютого 2015 (UTC)

Користувач:Dexbot[ред.ред. код]

Dexbot (обговореннявнесокв інших проектахжурналидії над акаунтомзаблокуватиправа)

Botmaster: fa:User:Ladsgroup or d:User:Ladsgroup

Мета/Purpose[ред.ред. код]

Since the badges are moved to Wikidata. Link FA and Link GA won't be needed anymore. And because it can't be updated and maintained they should be removed. The bot just removes in case the badge is already in Wikidata (which is correct for almost all of them since my bot did that).

My bot is doing or will do this task in these Wikis: en, nl, sv, de, pl, tg, it, ckb, fa, etc.

Технічні подробиці/Technical details[ред.ред. код]

It's based on pywikipedia (pywikibot) I'm one of pywikibot devlopers.

Обговорення/Discussion[ред.ред. код]

 • But your bot already has the flag in ukwiki. --Acedtalk 21:00, 5 вересня 2014 (UTC)
  user:Aced: I have flag to run interwiki links (which is deprecated because of Wikidata), In your wiki you grant approval per user or per task? if it's per user I start my bot but if it's per task (like English Wikipedia) I need to get another approval. ThanksLadsgroup (обговорення) 05:04, 6 вересня 2014 (UTC)
  No, our wiki is not so developed like English Wikipedia:) You do not need to get another approval. --Acedtalk 18:04, 6 вересня 2014 (UTC)

Заявки на позбавлення статусу бота[ред.ред. код]

Див. також[ред.ред. код]