Вікіпедія:Кнайпа (технічні питання)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Скорочення:
ВП:КТП

Розділ технічних та адміністративних питань у кнайпі української Вікіпедії використовується для обговорення різноманітних технічних та організаційних питань. Приклад: питання, що стосуються використання ботів, категоризації, вдосконалення інтерфейсу і т.п.

Будь ласка, підписуйте Ваші коментарі (для цього наберіть ~~~~ або натисніть кнопку "Підпис" над віконцем редагування)

Додати нове обговорення

Теми обговорення в Кнайпі
Пропозиції Додати
Політики Додати
Авторське право Додати
Технічні питання Додати
Адміністрування Додати
Патрулювання Додати
Допомога Додати
Різне Додати

Архіви
Архів 1 Архів 2 Архів 3
Архів 4 Архів 5 Архів 6
Архів 7 Архів 8 Архів 9
Архів 10 Архів 11 Архів 12
Архів 13 Архів 14 Архів 15


{{d-}}[ред.ред. код]

Полагодіть, хтось, будь ласка. Stas (обговорення) 19:21, 7 листопада 2014 (UTC)

Шаблон чомусь не реагує на клас «dablink noprint». Я залишив основний варіант із {{{1}}}, але навіть так не працює. Проблема захована, мабуть, десь глибше. -- Piramid ion  20:33, 7 листопада 2014 (UTC)
Помітив, що якщо замість «span» використати «div», то все працює коректно. Є лише дві проблеми: у випадку з «div» слово буде показане в окремому рядку. Ну і в будь-якому іншому випадку залишається оте зображення, яке зазвичай стоїть у всіх перенаправленнях на дизамбіги. Тому в мене є підозра, що цей шаблон не вдасться виправити без додаткових (ймовірно, значних) змін. Якщо нікому не вдасться цього зробити — його доведеться вилучити.-- Piramid ion  21:01, 7 листопада 2014 (UTC)
Не зрозумів, що має робити шаблон --ASƨɐ 21:08, 7 листопада 2014 (UTC)
@AS: Коли ввімкнений додаток на виявлення неоднозначностей — цей шаблон має відображати посилання на неоднозначності без отого червоного кольору. Тобто не має їх виділяти ніяким чином взагалі. Це зручно для добрих та вибраних статей — іноді сторінка-неоднозначність має коротке визначення терміну, на який і йде посилання зі статті, і щоб це посилання на неоднозначність не муляло патрульним очі, його можна від них «заховати» за допомогою такого шаблону.-- Piramid ion  21:13, 7 листопада 2014 (UTC)
Конкретно це використання звучить безглуздо. Патрульні мали б створити налаштування для скрипту підсвічування, а не засмічувати вікітекст тегами у вигляді {{a|{{b|{{d|[[посилання]]}}}}}}. --ASƨɐ 21:23, 7 листопада 2014 (UTC)
Ну, я не знаю, на цьому не знаюся. Взагалі не знаю, як це підсвічування працює. Але тоді як налаштувати, якщо певний дизамбіг у всіх випадках справді є дизамбігом, а лише в одному його треба використати як звичайне посилання, але щоб він не підсвічувався конкретно в цьому одному випадку? Тобто, якщо дизамбіг має словникове визначення, на яке ніколи не буде статті, і якраз на це визначення роблять посилання?-- Piramid ion  22:07, 7 листопада 2014 (UTC)
Хочу нагадати, що у стандарних налаштуваннях підсвічування вимкнене і більшість користувачів вікіпедії підсвічування не побачить. Навіть не у всіх редагувальників воно увімкнене. — Green Zero обг 23:01, 7 листопада 2014 (UTC)
Саме так. тому я й кажу, що воно потрібне тільки для тих патрульних, хто користується тим підсвічуванням. Хоча «потрібне» — надто голосно сказано. Це радше може бути в деяких випадках корисно. Але далеко не обов'язково. Тому одне з двох: або хтось виправить той шаблон, або швидко вилучить, як непотрібний і такий, що не використовується. Чесно кажучи, я більше за друге, оскільки незрозумілий вікітекст може спантеличувати редакторів.-- Piramid ion  23:33, 7 листопада 2014 (UTC)
Дякую за увагу, панове. Шаблон потрібен рідко, але він зовсім не безглуздий, і його популярність — справа часу. Потреба поставити посилання на сам список значень цілком можлива. Наприклад, «Цей об'єкт дав ім'я кільком іншим», «Таку саму назву мають кілька інших об'єктів», «Об'єкт вкритий кількома іншими». «Створити налаштування для скрипту підсвічування» неможливо, оскільки ніякий скрипт не відрізнить такі випадки від тих, що потребують виправлення і тому дійсно мають бути червоними. І посилання на дизамбіги, до речі, червоні не лише у патрульних. Можливо, проблема в тому, що в нас і в ру-вікі те почервоніння робиться по-різному, і боротися з ним треба теж по-різному. Stas (обговорення) 03:40, 8 листопада 2014 (UTC)
Вони червоні у зареєстрованих користувачів, які увімкнули цей додаток. Я зробив наголос на патрульних, бо для них цей додаток є обов'язковим (одна з умов надання статус патрульного, можна сказати).-- Piramid ion  04:03, 8 листопада 2014 (UTC)
Хочете боротися з підсвічуванням - просто вимкніть його у себе в налаштуваннях. Якщо цей шаблон будуть масово застосовувати, то я проти нього. — Green Zero обг 11:50, 8 листопада 2014 (UTC)
Та не будуть його застосовувати масово. Де б він згодився, так це в шаблонах disambig (якщо це реально). Якщо там текст «подивіться інші значення у статті Назва (значення)», то і так ясно, що то дисамбіг, і рожевим йому бути трохи зайве. А так… Не думаю, що хтось би його брав. -- Ата (обг.) 11:56, 8 листопада 2014 (UTC)
Зате прикольно
У тому й суть шо і так ясно. Очікуєш там побачити дизамбіг. І якщо ти раптом там побачиш не дизамбіг, то це може бути виявленим лівим посиланням, тому особисто я за те щоб і там була підсвітка. Але те що ти хочеш можна зробити у власному цсс. --ᛒᚨᛊᛖ (ⰑⰁⰃ) 17:04, 8 листопада 2014 (UTC)
Звучить нормально, але, в ідеалі, таких посилань не мало б існувати. Бо сторінки неоднозначностей це службові сторінки для полегшення пошуку. І посилання «Цей об'єкт дав ім'я [[Еоліда (значення)|кільком іншим]]» мало б бути [[Еоліда#Вплив на культуру|кільком іншим]] --ASƨɐ 19:25, 8 листопада 2014 (UTC)

Давайте не займатись ремонтуванням милиці (рос. костыля) призначеної для ремонтування іншої милиці. Під першою я маю на увазі шаблон, під іншою той додаток. Той додаток представляє собою якийсь жарг. стрьомний яваскриптокод призначений для підсвітки дизамбігів. Зроблено його було давно. Порівняно недавно, як усі в цій кнайпі знають, бо сюди приходять Тех. новини, які всі уважно читають, в Медіавікі було введено клас mw-disambig яким позначаються дизамбіги на рівні ядра (ну точніше розширення дизамбігатор, але не суть) за рахунок відповідного магічного слова. Особисто я давно для підсвітки редиректів, а з часу введення цього класу й для підсвітки дизамбігів користуюсь однорядковим цсс-кодом (див. другий «абзац» на m:User:Base/global.css). Те розширення не було, не є, і сподіваюсь, не буде обов'язковим для патрульних інакше мені прийдеться відмовитись від цього технічного прапору через те що я цей додаток не використовую. До питань, які задають кандидатам на отримання технічного прапору патрульний його додала, здається, アンタナナ але ті питання навіть не є обов'язковими до відповіді. Єдине що для патрульного обов'язково і водночас безкомпромісно, то це слідувати вимогам ВП:ПАТ. Якщо ускладнити код який використовую я, то можна зробити щоб фон дизамбігів у межах певних елементів був такий же як фон всього елементу, але особисто я не можу знайти жодного випадку коли це може бути необхідно і вважаю що ті кому це треба повинні самі собі це прописувати у своєму цсс відповідно до власних переконань що повинно бути підсвіченим, а що ні, а не нав'язувати свій вибір іншим. Єдине що потрібно зробити, то це додати до шаблонів дизамбігів параметр подібний до nocat для того щоб деякі сторінки де вони використовуються для прикладу, як то напр, здається, Вікіпедія:Шаблони не виділялись як сторінки вирішення неоднозначностей. --ᛒᚨᛊᛖ (ⰑⰁⰃ) 17:04, 8 листопада 2014 (UTC)

Може, напишеш щось на зразок ВП:Common.css, перерахувавши там основне, що можна туди прописати? Бо то ж мало хто знає. -- Ата (обг.) 19:55, 10 листопада 2014 (UTC)
Ато, ну мати б щось таке то було б добре, навіть я б сказав чудово, але що перераховувати то власне кажучи? Більшість з того шо в мому цсс прописано, я знаходив просто через інспектор досліджучи код цікавих мені елементів. Клас Якоїсь готової довідки наче нема, принаймні я сходу знайшов тільки ось напр про один із класів mw:Manual:Plainlinks або більш загальну по цсс довідку в енвікі: en:Help:Cascading Style Sheets. Про той же мв-редирект он в тех. новинах згадувалось. Певно в якихось там сігнпостах може й про які давніші введення щось є. А може й нема. Як ти знаєш, я взагалі з те щоб технічні довідки були перш за все на мвв. Там щось таке і треба писати починати певно, принаймні перечисливши там ті класси які підтримує рушій без розширень. Про ті що додаються розширенням, як той же для підсвітки дизамбігів, то складніше питання де писати. Або там же на мвв якимось окремим розділом, або можливо на меті. Ну можна на крайній випадок і дійсно локально сотворити. Але я не бачу якогось систематичного підходу до написання такої речі крім хіба відкривати всі сторінки підряд і шукати там якісь ще не згадані класси, ід тощо. Може ти сама маєш які ідеї як таке робити? Легший шлях це ходити набридати девелоперам щоб сотворили таке, але я думаю швидкої появи тоді теж не особливо можна чекати. --ᛒᚨᛊᛖ (ⰑⰁⰃ) 19:20, 22 листопада 2014 (UTC)

Перечитав дискусію, так і не зрозумів, нащо цей шаблон. Він наразі використовується в двох статтях. При цьому в одній «сховано» дизамбіг у тексті (якого не повинно бути там!), а в іншій у посиланнях див. також, де шаблон чомусь має два параметри (хоча підтримує лише один). При цьому підсвітка в цьому випадку зовсім не заважає. Тож не розумію взагалі, нащо цей шаблон. Він взагалі патрульним погіршує роботу.--Анатолій (обг.) 17:32, 8 листопада 2014 (UTC)

OMG. Ви обоє не зрозуміли, навіщо той шаблон у росвікі, і, відповідно, навіщо його намагалися створити в нас. Але я пояснювати не буду. Просто видаліть та й поготів. Якщо пізніше за його створення візьметься хтось, хто зрозуміє його призначення і матиме достатньо знань для його створення в умовах укрвікі — добре. Ні — то ні. А щодо статті Гора Агнес, в якій розповідається, що назва походить від звичайного жіночого імені грецького походження Агнеса (а не якась конкретна Агнеса) — то посилання на неоднозначність там цілком виправдане, тим більше, що в самому дизамбігу є короткий опис цього імені та його значення/походження. Таку підсвітку не відкоригувати ніяким чином, хіба для кожної окремої статті мати окремі налаштування особистого css.-- Piramid ion  18:06, 8 листопада 2014 (UTC)
Так а чим вона вам заважає та підсвітка там? Вона ж тільки для патрульних, звичайні читачі її не бачать. А дизамібг значить переписати треба.--Анатолій (обг.) 18:17, 8 листопада 2014 (UTC)
Чесно кажучи, я б виніс отой дизамбіг з тексту статті у «див. також», чи ще кудись.-- Piramid ion  18:30, 8 листопада 2014 (UTC)
Мова про рувікі взагалі не йшла, наче. Тим більше про необхідність розбиратись із аналогічним шаблоном там. Те що в рувікі та укрвікі існує практика замість створювати окремі статті про більшість імен та прізвищ робити лише дизамбіги в яких писати і енциклопедичну інформацію це хоч і актуальна в контексті цієї дискусії але все ж окрема ширша тема розмови, бо вона також зачіпає і проблему прив'язки цих сторінок до елементів Вікіданих (у елементах позначається що елемент пов'язує сторінки вирішення неоднозначностей, але за умов коли в одних вікі сторінки є сторінками визначення неоднозначності а в інших лише статтями про прізвище чи ім'я виникають проблеми) і т.п. тому її потрібно десь обговорювати окремо, якщо у когось є таке бажання. А підсвітка дійсно не заважатиме у цьому випадку імхо. Вона лише несе додаткову інформацію про тип сторінки на яку зроблено посилання, тоді як шкоди не несе жодної. --ᛒᚨᛊᛖ (ⰑⰁⰃ) 18:22, 8 листопада 2014 (UTC)
Я особисто й не наполягаю на використанні цього шаблону. А про русвікі — то якби Ви справді хотіли зрозуміти, для чого цей шаблон — то виявили б, що його запозичили з росвікі. Насправді в росвікі є 3 різних шаблони, які виконують приблизно одну дію. Його запозичили ще дві вікіпедії звідти, і наша — але в нас всі три шаблони хотіли збити в один. Тільки в нас клас «dablink noprint» працює дещо по-іншому, ніж в трьох інших вікіпедій, тому нічого з цього не вийшло, і шаблон виявився зламаним.-- Piramid ion  18:30, 8 листопада 2014 (UTC)

Дякую всім, хто звернув увагу, а особливо Piramidion. Нерозуміння не розумію, але, як би там не було, сабж уже відлагоджено і він до наших послуг. Stas (обговорення) 09:01, 9 листопада 2014 (UTC)

Нова стаття[ред.ред. код]

Якщо я пишу статтю, але мушу зробити паузу (на обід, наприклад): як мені позначити, що я цю статтю ще доробляю, тобто що робота ще в процесі? Знаю, якийсь шаблон має бути, але який? Де він тут є? --Unikalinho (обговорення) 08:47, 12 листопада 2014 (UTC)

Cтавте {{пишу}}. Можна ставити відразу у новостворену статтю і поки редагуєте - не знімати. Хтось навіть тиждень-два так тримає, бо не всяка стаття швидко пишеться.--Aeou 09:03, 12 листопада 2014 (UTC)

Проблема з категорією[ред.ред. код]

Чому Шаблон:Картка:Структура даних не з'являється у своїй - Категорія:Шаблони:Інформатика? --Igor Yalovecky (обговорення) 11:04, 12 листопада 2014 (UTC)

В мене було щось схоже. Мені казали, що треба очистити кеш, але насправді це не допомагає. Насправді там є якесь запізнення, не знаю з чим пов'язане. Мабуть, треба трохи почекати — згодом шаблон з'явиться у відповідній категорії.-- Piramid ion  13:08, 12 листопада 2014 (UTC)
Вже з'явився в категорії.-- Piramid ion  02:29, 13 листопада 2014 (UTC)

Хибні інтервікі[ред.ред. код]

Допоможіть перенаправити міжвікі з англомовної статті Cetatea Albă County на відповідну українську Четатя-Албе (жудець) замість направлення на Аккерманський повіт, а це трохи не те! Так само і з жудцем Ізмаїл. Думаю, це комплексна помилка. --Slovolyub (обговорення) 08:14, 13 листопада 2014 (UTC)

ТакТак Зроблено Там у самих статтях у англовікі треба було повидаляти застарілі інтервікі, розміщені внизу сторінки.-- Piramid ion  12:08, 13 листопада 2014 (UTC)

Красно дякую. --Slovolyub (обговорення) 14:35, 13 листопада 2014 (UTC)

VisualEditor News #9—2014[ред.ред. код]

23:29, 14 листопада 2014 (UTC)

(переклав користувач:Piramidion)

{{DISPLAYTITLE:}}[ред.ред. код]

У нас {{DISPLAYTITLE:}} вимкнено? Якщо так — то чому? Намагався випробувати його у своєму особистому просторі, але жодного разу не спрацювало. Читав про обмеження — то пробував змінити лише одну літеру в назві з малої на велику — і все одно не спрацювало. Чи я щось не так роблю?-- Piramid ion  17:26, 15 листопада 2014 (UTC)

Працює. Див. статтю Сібайське родовище. — Green Zero обг 19:43, 15 листопада 2014 (UTC)
Але якось не так воно працює, як мало б, згідно з описом. Перетворює великі літери на маленькі, але маленькі на великі — ні. Я так розумію, в нашій вікі увімкнено оте обмеження, але якось воно обмежує аж занадто.-- Piramid ion  19:51, 15 листопада 2014 (UTC)
Хоча, може так і має бути — прочитав документацію шаблону, створеного на основі цього магічного слова в англовікі — там є зауваження, що якщо змінити літеру на велику всередині слова — то DISPLAYTITLE не працюватиме, оскільки сприйме таку зміну як зміну назви статті взагалі.-- Piramid ion  20:06, 15 листопада 2014 (UTC)
О, вже знайшов спосіб — через <span style=...> можна багато чого зробити з того, чого не можна при звичайному використанні :)-- Piramid ion  20:29, 15 листопада 2014 (UTC)

Tech News: 2014-47[ред.ред. код]

18:28, 17 листопада 2014 (UTC)

Підсвічування перенаправлень[ред.ред. код]

У додатку Gadget-Redirects.js (при натисканні - підсвічує зеленим перенаправлення) я перемістив лінк "Перенаправлення" у випадаюче меню, оскільки більшість звикла до кнопки "Перегляд історії" на тому місці. Ніхто не проти? — Green Zero обг 15:52, 22 листопада 2014 (UTC)

Я цей додаток взагалі відімкнув через це. Бувало, що отих вкладок було більше ніж треба, і вкладка «перенаправлення» наїжджала на назву статті. Тому особисто я додаток відімкнув, а натомість вписав сам скрипт. Тому оцю зміну підтримую — думаю, вона усуне проблему. Але мені зручніше користуватися постійним підсвічуванням.-- Piramid ion  16:15, 22 листопада 2014 (UTC)
Так воно ж і зразу там було в випадаючому меню. А взагалі можна просто прописати собі в css, що редиректи і дизамібги будуть іншим кольором виділятися без натискання кнопки додаткової.--Анатолій (обг.) 16:19, 22 листопада 2014 (UTC)
Я так і зробив. А зразу кнопка «перенаправлення» в стандартному додатку не була у випадачому меню — вона була на одній панелі з «редагувати», «читати», «перегляд історії» тощо, і часто не поміщалася на цю панель і «наїжджала» на заголовок статті чи іншої сторінки.-- Piramid ion  16:53, 22 листопада 2014 (UTC)

Та пропишіть собі отак підсвітку, навіщо взагалі для підсвітки кнопку юзати? Воно ж незручно кожен раз натискати. --ᛒᚨᛊᛖ (ⰑⰁⰃ) 18:52, 22 листопада 2014 (UTC)

Ну, комусь постійна підсвітка може не подобатись. І взагалі вона потрібна переважно для навігаційних шаблонів, хоча я стараюся уникати перенаправлень і в статтях.-- Piramid ion  19:16, 22 листопада 2014 (UTC)
@Base. Я спробую. Хоча, мені здається, що це буде виглядати як новорічна ялинка. З "перенаправленнями", текст вже буде забарвлений як мінімум у сім кольорів. (чорний, блакитний, синій, червоний, темночервоний, зелений, темнозелений) — Green Zero обг 20:05, 22 листопада 2014 (UTC)
Насправді найбільше уваги привертає стандартний колір додатку на дизамбіги. А для перенаправлень можна вибрати собі більш нейтральний колір. Я собі спочатку, здається, обрав той, що пропонує Base - жовтий, але він був надто яскравий для мене - і я його змінив на той, що отут - не відволікає, і не настільки кидається в очі. Можете спробувати, або й ще якийсь, власний варіант підібрати.-- Piramid ion  20:13, 22 листопада 2014 (UTC)
А дивіться як я зробив! На підсвічування тла редіректів взяв колір #F1ECE3 (дуже приємно сприймається оком), плюс залишив Gadget-Redirects, який, при необхідності зможе більш явно виділити усі перенаправлення. Мені сподобалась ця комбінація. :) — Green Zero обг 20:44, 22 листопада 2014 (UTC)
Непогано) Теж цим спробую покористуватись - тільки вже до зеленого звик, не знаю, як сприйметься...-- Piramid ion  20:59, 22 листопада 2014 (UTC)
Дуже гарний колір для підсвітки — мені сподобавсяFace-smile.svg гарно вписується в оформлення, зовсім не відволікає, ще кращий ніж той зелений, який я використовував. Єдине, що він може бути непомітний в деяких шаблонах (які забарвлені в схожий колір), але для цього справді можна ввімкнути і користуватися ще й додатком.-- Piramid ion  02:08, 23 листопада 2014 (UTC)

Tech News: 2014-48[ред.ред. код]

19:31, 24 листопада 2014 (UTC)

Помилка у назві столиці на карті Саудівської Аравії[ред.ред. код]

Прохання виправити ЕР-СІЯД на ЕР-РІЯД у назві столиці Саудівської Аравії на карті у цьому файлі.--Slovolyub (обговорення) 14:01, 26 листопада 2014 (UTC)

ТакТак Зроблено --Максим Підліснюк (обговорення) 15:06, 26 листопада 2014 (UTC)

Дякую за ту оперативність. Не знаю чому, але тепер написано Ед-Ріяд, тоді як треба Ер-Ріяд! Тому прохання усунути нову помилку. :-) --Slovolyub (обговорення) 13:01, 18 грудня 2014 (UTC)

Посилання на джерела[ред.ред. код]

Оформлення літературного джерела за шаблоном {{книга}} не відповідає вимогам ВП:ПД — курсивом же виділяється не автор, а назва книги. І ще в шаблоні двокрапка не відокремлюється пробілами (доречі, ця проблема також наявна і у вікіфікаторі). --Олег.Н (обговорення) 04:41, 28 листопада 2014 (UTC)

Просто один користувач свого часу самовільно на свій смак переписав ВП:ПД і нічого йому за це не було. Ігноруйте таке правило і спокійно собі користуйтесь шаблоном. За стандартом взагалі ніде не має бути ніякого курсиву. Коли-небудь я все ж організую обговорення чи голосування і ми врегулюємо питання з курсивом остаточно. У нас із цим бардак, бо є ще один шаблон для книг і він організований прямо протилежним чином — заголовок курсивом. Щодо пробілів і двокрапки, то якщо це відповідає стандартові — просто підправте шаблон, або, якщо не вмієте, напишіть таке прохання на сторінці обговорення шаблону і дайте там же посилання на стандарт. З вікіфікатором - не знаю. Якщо тут дасте посилання на стандарт, то може тут же хтось відреагує і підправить вікіфікатор.-Aeou 09:21, 28 листопада 2014 (UTC)
  • Дякую за увагу до тонкощів, колего. Але звідки така інформація про курсив? Виділення курсивом назви джерела призвело б до деяких спотворень, тому що ця назва може сама містити курсивний текст (наприклад, латинську назву якогось виду). Щодо пробілу перед двокрапкою — потреба брати до уваги цей винахід нормописачів сумнівна, і у ру-вікі, наприклад, її запросто проігнорували (див. також оце). У нормальній людській письмовій мові пробілів у таких місцях не може бути. Щодо вікіфікатора — не зрозумів, про що саме йдеться. До речі, цю розмову краще було б вести на СО шаблону, там уже є деякі розмови на цю тему. Stas (обговорення) 14:12, 28 листопада 2014 (UTC)
Щодо походження курсивів та пробілів я не в курсі, це не моя сфера знань. Я просто зазирнув на сторінку ПД і почав редагувати все у такому стилі. Жодних запитань "а чому?" в мене не виникало — якщо є «офіційна настанова», то, значить, все давно узгоджено. Щодо вікіфікатора. Після натискання кнопки «Вікіфікатор» вирази «аа_:_пп», «аа_:пп» замінюється на «аа:_пп» — як для коми та крапки з комою. Але в описанні програми видалення зайвих прогалин згадано лише по відношенню до цих двох. --Олег.Н (обговорення) 15:31, 28 листопада 2014 (UTC)
Значить, вікіфікатор працює правильно; виправлення потребує його опис та ВП:ПД. Щодо шаблону {{книга}} (курсив для авторів та відсутність прогалини перед двокрапкою) — це є добре. Перше дозволяє відразу легко побачити, де закінчуються автори й починається назва, а друге відповідає нормальній мовній практиці (та й оформленню джерел у багатьох виданнях). У випадку спеціального обговорення варто було б підтримати й «узаконити» ці відхилення від ГОСТу. А курсиву для заголовку не повинно бути точно. Stas (обговорення) 16:32, 28 листопада 2014 (UTC)

blacklisted на Медіавікі[ред.ред. код]

При спробі зайти на Медіавікі під рідним логіном і паролем (глобальний обліковий запис) отримую «The user name «Максим Підліснюк» has been blacklisted from creation.». Хто може пояснити, що і до чого? --Максим Підліснюк (обговорення) 16:58, 3 грудня 2014 (UTC)

«blacklisted from creation» — це щось типу «заброньовано» — його заборонено створювати, бо воно вже належить Вам. Якщо ви пробували зайти в Медіавікі, і при цьому вже були залогінені у Вікіпедії — то могла просто статися якась помилка. Мені теж іноді вискакує якесь повідомлення (не пам'ятаю яке), коли я так роблю. Насправді треба було зайти на Медіавікі і трохи почекати, там автоматично використовується SUL для входу.-- Piramid ion  03:48, 4 грудня 2014 (UTC)
Коли Ви тільки зайшли туди, потрібно було лише перезавантажити сторінку. — Green Zero обг 09:13, 4 грудня 2014 (UTC)
Не "заброньовано", а додано в чорний список. Таке повідомлення?--RLuts (talk) 12:10, 4 грудня 2014 (UTC)
Справді, облікований запис там взагалі не зареєстрований. З чого б це вони до чорного списку додавали? І де взагалі його можна переглянути? Бо я щось не можу його віднайти.-- Piramid ion  13:00, 4 грудня 2014 (UTC)

Абсолютно правильно, саме таке повідомлення. Автологінування не відбувається і не відбувалось. --Максим Підліснюк (обговорення) 13:41, 4 грудня 2014 (UTC)

Я вже, здається, знаю в чому проблема. Написав на тамтешній форум, сподіваюся, адміністратори розберуться. Див. mw:Thread:Project:Current_issues/mw:TitleBlacklist-- Piramid ion  13:57, 4 грудня 2014 (UTC)
Хтось додав до чорного списку вживання в будь-яких назвах сторінок (в тому числі і сторінок нових користувачів) кириличні літери а, о, е — типу щоб уникнути суміші розкладок, якщо їх використовуватимуть у англійських назвах. Але тим самим в чорний список потрапили і абсолютно всі назви, що містять ці літери. Виняток — ті сторінки, які були створені ще до цього «нововведення». Так, зараз заборонено створювати сторінку під назвою «ТитлО», але можна створити «ТитУл» Face-smile.svg Коротше, хтось добре не подумав, коли додавав цей пункт у чорний список.-- Piramid ion  14:02, 4 грудня 2014 (UTC)
Дякую! --Максим Підліснюк (обговорення) 15:02, 4 грудня 2014 (UTC)
@Максим Підліснюк: Спробуйте зайти на www.mediawiki.org — один адмін нарешті видалив отой фільтр з чорного списку. Я маю відповісти, чи це спрацювало. По ідеї Вам не треба там логінитись — має спрацювати SUL. -- Piramid ion  19:18, 15 грудня 2014 (UTC)
Дякую, працює. --Максим Підліснюк (обговорення) 19:20, 15 грудня 2014 (UTC)

Категоризація користувачів юзербокса[ред.ред. код]

Зробив такий шаблон {{Користувач — учасник конкурсу «Пишемо про НАТО»}} за зразком {{Учасник 4 Вікіконференції}}. Наче все однаково, а він, зараза, не категоризує (див. Категорія:Учасники IV Вікіконференції і Категорія:Користувачі — учасники конкурсу «Пишемо про НАТО»). Допоможіть!!! Comprend pas2.png --Pavlo1 (обговорення) 18:54, 4 грудня 2014 (UTC)

  • При створенні мною {{Учасник 4 Вікіконференції}} я мав ту ж ситуацію - але пізніше, з часом появилися в категорії користувачі, котрі вживали даний шаблон. Підозрюю наповнюється категорія після певного часу по даті створення чи після певної кількості користувачів автоматично кидає туди інформацію. З повагою --✍ Крупскі Алег обг · внес @ 19:32, 4 грудня 2014 (UTC)

ТакТак Зроблено Щоб довго не розбиратись з тегами та іфами, достатньо було просто додати відповідний параметр шаблону Юзербокс. --Максим Підліснюк (обговорення) 20:21, 4 грудня 2014 (UTC)

Дякую. Відверто кажучи, я в цьому 0 без палочки Face-confused.svg --Pavlo1 (обговорення) 20:30, 4 грудня 2014 (UTC)

Файлостисувач[ред.ред. код]

Ніхто не підкажете, яким шаблоном викликати бота, що стискує зображення до 300 пкс сюди і сюди. Не знав та ще й забув Face-confused.svg --Pavlo1 (обговорення) 07:11, 6 грудня 2014 (UTC)

{{User:LRBot/resize|300|log}}. Також автор бота створив скрипт (який я скопіював і собі) для викликання шаблона діалоговим вікном - дуже зручно. --Максим Підліснюк (обговорення) 09:02, 6 грудня 2014 (UTC)
Дякую. --Pavlo1 (обговорення) 09:07, 6 грудня 2014 (UTC)
Максим Підліснюк, мені стало цікаво: навіщо Ви його собі скопіювали, якщо Ви все одно використовуєте версію з простору LRBot'а, а не цей форк зі свого? --ᛒᚨᛊᛖ (ⰑⰁⰃ) 09:29, 6 грудня 2014 (UTC)
Тому що коли я його копіював, я мало розумів принципи функціонування скриптів у Вікіпедії, як саму мову програмування. --Максим Підліснюк (обговорення) 12:01, 6 грудня 2014 (UTC)
На сторінці бота написана інструкція. Краще використовуйте скрипт так, як написано в інструкції, адже код може мінятись--RLuts (talk) 12:29, 7 грудня 2014 (UTC)

Шаблон:Sfn[ред.ред. код]

Чомусь місцями не працює. Приклад тут (зноска Macintyre) і тут (Burr, William. The Sino-Soviet Border Conflict, 1969). Чортівня якась Face-sad.svg --Pavlo1 (обговорення) 11:13, 7 грудня 2014 (UTC)

у нас він працює із шаблоном {{книга}} або {{стаття}} --アンタナナ 11:45, 7 грудня 2014 (UTC)
  • А що не працює? У першому не бачу проблем, крім того що ви сторінки не проставили (зверніть уваги що р повинна бути англійська). Для другого - дивитесь мою правку. У шаблоні Sfn є два параметри, які повинні співпадати з двома параметрами шаблону "книга" - {{Sfn|параметр_1| параметр_2}} відповідно у {{книга|ref=параметр_1|рік=параметр_2}}. Sas1975kr (обговорення) 20:12, 10 грудня 2014 (UTC)

Tech News: 2014-50[ред.ред. код]

17:10, 8 грудня 2014 (UTC)

Частина тексту не перекладена[ред.ред. код]

У ВікіДата не знайшов де можна написати тому пишу тут. Частина тексту не є перекладеною, а саме "Страницы Викиновостей, связанные с этим элементом(24 записи)" (ця фраза шаблону розташована наприкінці сторінки), і так у кожній статті. Ось до прикладу https://www.wikidata.org/wiki/Q212 .--Антон патріот (обговорення) 09:54, 13 грудня 2014 (UTC)

Там ще багато чого не перекладено. Незначну частину сьогодні вже переклав, інше — в процесі. Багато чого не можу перекласти, бо не знаю, де саме воно з'являється і коли — треба бачити речення в контексті. Конкретно згаданий Вами текст — ще не переклав, займуся цим пізніше. Але переклад дійде з запізненням — для Візуального редактора, до речі, й досі не дійшов, хоча на сайті MediaWiki вже є, хай і не весь.-- Piramid ion  00:50, 14 грудня 2014 (UTC)
UPD: Заголовки розділів переклав і повиправляв. Використав формат: «Сторінки [Вікіпроекту], що посилаються на цей елемент». Можливі ще альтернативні формати — «Список сторінок [Вікіпроекту], що посилаються на цей елемент», або «Сторінки [Вікіпроекту], пов'язані з цим елементом» — це, НМД, не важливо — важливо щоб ці заголовки були в цілому однаковими. Чекаємо, коли цей переклад буде застосований.-- Piramid ion  01:32, 14 грудня 2014 (UTC)

{{Стаття}}[ред.ред. код]

Прошу Вас підкоригувати позначення сторінок у шаблоні {{Стаття}}: в англомовній версії результатом при введенні проміжку сторінок буде «С.» (український варіант). Треба вже або прибрати позначення, або замість нього зробити «P.». --Олег.Н (обговорення) 14:12, 14 грудня 2014 (UTC)

Цей шаблон взагалі застарів. Він неповний, не відповідає англійському варіанту тощо. Раджу використовувати натомість {{cite news}} — тут є всі необхідні параметри. Хоча сторінка теж відображається як «с.», правда в кінці речення — тому не особливо заважає. Також є можливість відімкнути це позначення (буде сам номер сторінки, якщо я правильно зрозумів). Ну і я взагалі вважаю, що з шаблону {{Стаття}} треба зробити перенаправлення на {{Cite news}}.-- Piramid ion  15:19, 14 грудня 2014 (UTC)

Tech News: 2014-51[ред.ред. код]

16:43, 15 грудня 2014 (UTC)

Шаблон:Пілот Формули-1[ред.ред. код]

Вдоскональте будь-ласка шаблон Шаблон:Пілот Формули-1 в плані додавання дати смерті, бо у статті Роланд Ратценбергер в кратці вказано, що йому 54 роки, хоча він загинув у віці 34 років.--Sachkot (обговорення) 13:29, 18 грудня 2014 (UTC)

Цей пункт у шаблоні прописаний, має вигляд | death_date = . Саме це і треба було додати до статті про Ратценбергера. Зараз додам коротеньку документацію до шаблону із розділом «використання».-- Piramid ion  14:47, 18 грудня 2014 (UTC)

Titleblacklist[ред.ред. код]

Журналу зловживань для цього — MediaWiki:Titleblacklist — ймовірно немає? — Green Zero обг 21:56, 19 грудня 2014 (UTC)

Є, на Translatewiki: MediaWiki:Titleblacklist. Думаєте, треба скопіювати у MediaWiki:Titleblacklist/uk ?-- Piramid ion  22:52, 19 грудня 2014 (UTC)
Ні, тепер побачив — мовні версії (в тому числі й /en) дають лише опис цієї сторінки. А основна сторінка із, власне, чорним списком — наскільки я розумію, в кожному проекті своя.
Ну і йшлося про журнал зловживань, а не про сам чорний список — думаю, він мав би десь бути, тільки не знаю де...-- Piramid ion  23:07, 19 грудня 2014 (UTC)