Вікіпедія:Кнайпа (технічні питання)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Скорочення:
ВП:КТП

Розділ технічних та адміністративних питань у кнайпі української Вікіпедії використовується для обговорення різноманітних технічних та організаційних питань. Приклад: питання, що стосуються використання ботів, категоризації, вдосконалення інтерфейсу і т.п.

Будь ласка, підписуйте Ваші коментарі (для цього наберіть ~~~~ або натисніть кнопку "Підпис" над віконцем редагування)

Додати нове обговорення

Теми обговорення в Кнайпі
Пропозиції Додати
Політики Додати
Авторське право Додати
Технічні питання Додати
Адміністрування Додати
Патрулювання Додати
Допомога Додати
Різне Додати

Архіви
Архів 1 Архів 2 Архів 3
Архів 4 Архів 5 Архів 6
Архів 7 Архів 8 Архів 9
Архів 10 Архів 11 Архів 12
Архів 13 Архів 14 Архів 15


Tech News: 2014-52[ред.ред. код]

16:52, 22 грудня 2014 (UTC)

VisualEditor News #10—2014[ред.ред. код]

18:59, 26 грудня 2014 (UTC)

Потрібна кирилізація латиномовних назв статей[ред.ред. код]

Чому ми пишемо назви статей на латинській абетці, не транслітеруючи кирилицею? Адже так раніше й робилося енциклопедистами. Може давайте ще й пистати заголовки відповідних статей арабським письмом, китайськими, японськими ієрогліфами?

Треба все поперекладати на кириличні назви, лише залишити на латинській абетці назви статей про формули та ще якісь технічні поняття.

Наприклад, ця стаття "Queen" повинна бути написана, як "Квін".--37.53.105.16 12:14, 27 грудня 2014 (UTC)

Є правила іменування статей, за якими частина назв подається латиницею. --Максим Підліснюк (обговорення) 12:22, 27 грудня 2014 (UTC)

Сторінки простору Категорія[ред.ред. код]

На сторінках простору Категорія чомусь відображається заголовок розділу "Сторінок у категорії «....»" замість "Сторінки у категорії «....»". --Reader85 (обговорення) 22:31, 27 грудня 2014 (UTC)

Це треба дякувати Mykola Swarnyk ([5]).--Анатолій (обг.) 22:54, 27 грудня 2014 (UTC)

Tech News: 2015-01[ред.ред. код]

16:52, 29 грудня 2014 (UTC)

Знавці JS[ред.ред. код]

Допоможіть, будь ласка. Я роблю умову, яка перевіряє URL. Але сам URL мені відомий частково (https://uk.wikipedia.org/wiki/some:). Закінчення невідоме. Як зробити? Якся так я намагався, але не вийшло: if (document.location.href == 'https://uk.wikipedia.org/wiki/some:'[.+]) {}. — Green Zero обг 20:23, 1 січня 2015 (UTC)

Ну от я зовсім js не знаю і не люблю, але якщо вам хочеться для того використати регулярний вираз, то, може, швидше щось ось таке підійде:
if (/https:\/\/uk\.wikipedia\.org\/wiki\/some:.+/.exec(document.location.href))
Можна і без регулярних виразів обійтись, насправді. У firefox у String є метод startsWith, але оскільки в хромі його немає, то можна щось таке написати:
if (document.location.href.indexOf('https://uk.wikipedia.org/wiki/some:') === 0) --Zlir'a (обговорення) 22:17, 1 січня 2015 (UTC)
Ні, це не те. Мені порівнювати треба URL в адресному рядку і мій URL. — Green Zero обг 16:45, 3 січня 2015 (UTC)
Так це воно і є. Я правильно розумію, що вам треба дізнатись простір назв в Медіавікі? Простіше (і надійніше) це робити так: if(mw.config.get( 'wgNamespaceNumber' ) == 0), де 0 — номер простору. --RLuts (talk) 17:28, 3 січня 2015 (UTC)
Так, це те що треба. Дякую. — Green Zero обг 19:32, 3 січня 2015 (UTC)
А як можна дістати user_name користувача? Є якась глобальна змінна на js? — Green Zero обг 20:00, 3 січня 2015 (UTC)
wgUserName, але краще діставати через mw.config.get( 'wgUserName' ) --RLuts (talk) 21:52, 3 січня 2015 (UTC)
Дякую. Методом тику застосував дещо інше. — Green Zero обг 14:46, 4 січня 2015 (UTC)
А є змінна назви (а не номера) простору? — Green Zero обг 15:34, 4 січня 2015 (UTC)
Знайшов. — Green Zero обг 15:44, 4 січня 2015 (UTC)

Статті німецької вікіпедії без українських інтервікі-посиланнь[ред.ред. код]

Допоможіть розібратися. Поняття "Kleinstadt" (Кляйнштадт) - це маленькі міста, містечка, з чисельністю населення до двадцяти тисяч. В мене є два варіанти: перший - просто перекласти з німецької і залишити так, як є (німецькі маленькі міста), другий - написати альтернативну статтю про українські маленькі міста, містечка, що добряче різняться від дойче кляйнштедте. Якщо йти другим шляхом - інтервікі до німецької статті не вийде))) Вікіпедія:Статті німецької Вікіпедії без українських інтервікі-посилань, Kleinstadt Сzekającа nauczyciela --Waliko Korobkadze (обговорення) 19:02, 8 січня 2015 (UTC)

Я думаю, треба написати єдину статтю про загальне поняття — містечко. Можна перекласти з німецької, але доповнити інформацією і про українські міста. Справа в тому, що через інтервікі ця стаття пов'язана, зокрема, і з англійською статтею en:Town, яка розповідає про, власне, містечка взагалі, а не лише німецькі містечка. Писати дві окремі статті, на мою думку, немає сенсу. Можна не перекладати, а написати свою, при чому вказати про різні варіанти й назви містечок в різних країнах (Kleinstadt, town тощо).-- Piramid ion  19:14, 8 січня 2015 (UTC)
В нас є містечко !!!!))))) не таке, правда повне, як de:Kleinstadt, проте є)) Дякую за увагу)) Durnen'ka --Waliko Korobkadze (обговорення) 22:07, 8 січня 2015 (UTC)
В мене таке враження, наче поняття переплутані. Наше містечко прив'язане до англійського en:Market town тоді як, наскільки я розумію, мало б бути прив'язане до en:Town. Можливо, нам бракує саме окремої статті про ярмаркові містечка? А стаття про саме містечко потребує доповнення? Тут треба бути в темі, щоб це все «розгребти». Може хтось інший щось підкаже, я не знаю, як з цим бути…-- Piramid ion  10:01, 9 січня 2015 (UTC)
Наше Містечко неправильно прив*язане до en:Market town, оскільки в самій статті Містечко йдеться: "Аналогом українських містечок є, наприклад, англійський таун (town) або японський маті (町)." Відповідно, Містечко не може бути en:Market town, лише en:town. Хоча, ярмаркове містечко, певним чином пов*язано із великими ярмарками, що перестали бути буденним і досить частим явищем з приходом радянської влади. Статті Національний Сорочинський ярмарок чи ярмарок можуть пролити певне світло. По-суті, ярмарки (були) властиві всім дрібним містечкам, зазвичай недільні, сезонні, річні(звідси і ярмарок німецькою Jahrmarkt Jahr - рік, Markt - ринок, тобто той, що відбувався раз на рік) і доволі масові (сюди з*їжджалися люди з чималої території, землі, князівства, губернії), за часів радянщини "ярмарок" ганебно замінили "ринком", "базаром" і він став звичайним явищем у кожному місті з постійним вихідним - понеділком. Варто сказати, що сьогодні в пострадянському просторі немає поняття маркет таун чи маркет штадт, імовірно, цьому причиною капіталістичний та радяністичний розвиток суспільства починаючи із однієї спільної точки (коли Європа і Україна в тому числі, розвивалися приблизно однаково, керуючись догмами магдебурзького права і т.д.) Сzekającа nauczyciela --Waliko Korobkadze (обговорення) 16:52, 9 січня 2015 (UTC)
Є ж іще Селище міського типу.--Анатолій (обг.) 16:58, 9 січня 2015 (UTC)
Знову ж таки СМТ - це з радянської класифікації населених пунктів за к-стю населення, а не за характеристикою ярмарковості =) --Waliko Korobkadze (обговорення) 17:10, 9 січня 2015 (UTC)
Там не за кількістю (адже є смт з 20 тисячами людей, а є міста з 5 тисячами), а за зайнятістю в промисловості.--Анатолій (обг.) 17:13, 9 січня 2015 (UTC)
За кількістю населення, за зайнятістю в промисловості, але не торкаючись поняття Маркет таун чи Кляйнштадт (як ярмаркове містечко). --Waliko Korobkadze (обговорення) 17:24, 9 січня 2015 (UTC)
Тоді, мабуть, містечко треба переприв'язати до en:town. Залишається хіба що питання, чи варто створити статтю про ярмаркові містечка.-- Piramid ion  17:38, 9 січня 2015 (UTC)
Ярмаркове містечко як історичну альтернативу Маркет таун та Кляйнштадт (по-суті два останні в країнах першого та другого світу - це наше українське "поїхати в город скупицця" ( (с) Моя бабця) =)--Waliko Korobkadze (обговорення) 17:45, 9 січня 2015 (UTC)
Я в німецькій майже зовсім не тямлю, але ґуґл каже, що до ринку має стосунок якраз Minderstadt =)) Просто я переприв'язав сторінки на вікіданих, і зараз наче все добре, тільки Market town і Minderstadt не мають тепер українського відповідника. Kleinstadt пов'язаний із нашим містечком, і як на мене, це правильно, від klein — «малий», kleinstadt дослівно — «мале місто», містечко.-- Piramid ion  17:54, 9 січня 2015 (UTC)
Уррррря!!!))))))))) Як тоді щодо моєї пропозиції написати "історичну альтернативу"? --Waliko Korobkadze (обговорення) 17:58, 9 січня 2015 (UTC)
Якщо хтось цим займеться — то чому б і ні?) Особисто я займаюся майже виключно перекладами, статей майже зовсім не пишу. Та і малоактивний у вікі зараз, тому це явно не до мене...-- Piramid ion  18:05, 9 січня 2015 (UTC)
Будь ласка, не забувайте дивитися інтервікі іншими слов'янськими мовами, а не лише англійською та німецькою. en:Town чеською město, сербською варошица, сербськохорватською gradić. en:Market town в усіх слов'янських вікі посилається на відповідники нашого містечка: městys (městečko) чеською, местечко російською, мястэчка білоруською тощо. Тож наше Містечко, в принципі, мало б бути разом з ними в en:Market town... або переїхати разом з усіма слов'янськими інтервікі до en:Town. Але тоді буде конфлікт з чеською, де є cs:Velkoměsto (en:City), cs:Město (en:Town) та cs:Městys (en:Market town). Тож тут ситуація складніша, ніж просто відсутність інтервікі з німецької чи англійської — NickK (обг.) 18:11, 9 січня 2015 (UTC)
Як на мене, немає нічого складного. Стаття про ярмаркове містечко вирішила б усі питання. Наше містечко має мало спільного з російським местечком. А в местечко якраз описується торгове містечко. Те, що в нас немає відповідної статті, не означає, що ми маємо загальний термін прив'язувати до вузького лише тому, що в інших слов'янських мовах він записується майже так само. Містечко в тому значенні, в якому це слово вживається в інших вікі, в українській мові вже давно не вживається. Для цього потрібен ретронім ярмаркове містечко.-- Piramid ion  18:35, 9 січня 2015 (UTC)
Існує поняття Ярмаркового містечка, як тимчасового торгового табору Павло Алепський писав, що правда: "Проїхавши дві милі, ми прибули в базар, або точніше місто, велике й краще пройдених нами; ім’я його Ободівка. В ньому є чимале високе укріплення." Але в статті про Ярмарок йдеться: "Відбувалися вони у безпечних місцях, переважно біля замків." Тобто, можна сказати, що існувало два види ярмарків - звичайні, тимчасові, сезонні - характерні; та ярмаркові міста. Також варто не забувати про грецькі колонії і порти (татарські міста) на півдні України, які були торговими центрами, куди прямували і українські чумаки. По-суті стаття про ярмаркове містечко мало різнитиметься від статті про ярмарок, якщо не враховувати порти і Ободівку. zdezorientowanа --Waliko Korobkadze (обговорення) 22:16, 9 січня 2015 (UTC)

Шаблон:ЕСБЕ[ред.ред. код]

Чи хто-небудь не підкаже, що з шаблоном, якось він криво у виноски лягає: Бізерта#Примітки. Наперед дякую. --Pavlo1 (обговорення) 14:57, 11 січня 2015 (UTC)

Там було використано непотрібне <div> для того, аби зробити текст курсивним. ред.№ 15415574-- Piramid ion  15:10, 11 січня 2015 (UTC)

Tech News: 2015-03[ред.ред. код]

16:47, 12 січня 2015 (UTC)

Шаблон ФРН[ред.ред. код]

Йдеться про ФРН ФРН. Цей шаблон цілком справедливо розміщений серед держав, що вийшли з ужитку. Але... виводить він на Німеччина! (в чому можна переконатись, клікнувши на слово "ФРН" біля прапорця). Це груба помилка, бо цей шаблон має виводити на Федеративна Республіка Німеччина (до 1990). Прохання виправити.--Unikalinho (обговорення) 04:20, 13 січня 2015 (UTC)

Наразі конструкція шаблонів прапорців така, що це складно зробити. Назва посилання має бути така сама, як напис біля прапорця. Тобто якщо це змінити, то і біля прапорця буде написано Федеративна Республіка Німеччина (до 1990). Там давно вже треба переробити структуру тих шаблонів, але ніхто за це не береться.--Анатолій (обг.) 10:42, 13 січня 2015 (UTC)
Значить треба взятися :). Я б зробив, але я не вмію з цим працювати. А там насправді ще силу-силенну шаблонів треба додати/виправити. Просто наслідки ось які маємо. Думаю, що не я один від цього страждаю (може помиляюсь?)--Unikalinho (обговорення) 11:29, 13 січня 2015 (UTC)
Ну так того й не береться ніхто, що багато виправляти.--Анатолій (обг.) 11:33, 13 січня 2015 (UTC)
Якщо хочете допомогти, зробіть ось що: я створив тестовий шаблон {{CountryWithFlag}}, який бере дані з {{CountryWithFlag/flag}} (прапорці країн) і {{CountryWithFlag/name}} (назви країн). У двох останніх додав поки три країни. Ваша задача: додати туди всі можливі країни за аналогією. Спочатку зробіть для прапорців. З назвами там можливі різні варіанти, ще треба подумати. Коди країн брати звідси: ISO 3166-1.--Анатолій (обг.) 11:50, 13 січня 2015 (UTC)
Анатолій, а додайте, будь ласка, відразу посилання на аналогічні шаблони ру та англ вікі для синхронізації.--KuRaG (обговорення) 12:01, 13 січня 2015 (UTC)
А для чого множити сутності? {{Країна з прапорцем}} дозволяє відображати історичні назви країн і прапорці (напр., {{Країна з прапорцем|BLR|1993}} дає Білорусь Білорусь, в той час як {{Країна з прапорцем|BLR|2003}} дає Білорусь Білорусь). Якщо створювати ще одну нову систему шаблонів, де всі ці прапорці будуть прописані на одній сторінці, боюся, ми отримаємо величезний шаблон-монстр (адже там буде щонайменше 1000 прапорців, з усіма колишніми країнами, колоніями та історичними прапорами). Особливо враховуючи, що {{CountryWithFlag}} не вирішить проблеми вікіфікації, бо він її теж не підтримує. Тому пропоную @Ahonc: швидко вилучити {{CountryWithFlag}} як неефективний дубляж — це не те, на що зараз варто витрачати час — NickK (обг.) 12:34, 13 січня 2015 (UTC)
Чому ж не вирішує?

Flag of Germany.svg ФРН

А може так на всі країни зробити? Тобто замість ось цих шаблонів поставити аналоги за зразком Flag of Germany.svg ФРН. Тільки треба ще додати історичні прапорни, бо ми не маємо, наприклад, прапорів СРСР 1955-80, Угорщини 1949-56, Єгипту 1922-52, 1952-58, Венесуели 1930-1954 і 1954-2006... тощо... тобто йдеться насамперед про історичні ("старі") прапори нині існуючих держав--Unikalinho (обговорення) 13:48, 13 січня 2015 (UTC)
Там вікіфікація вільно прописується, на відміну від поточних шаблонів. Проте треба подумати, чи не варто розділити власне лінк на статтю і саму назву країни. А те, що поточна система працює неправильно, ти сам визнав. От я і запропонував її вдосконалити.--Анатолій (обг.) 12:45, 13 січня 2015 (UTC)
А, ну в такому разі цей шаблон треба буде заново прописувати для кожного іншого варіанту. Тобто, наприклад, для збірної з футболу цей шаблон не підійде, бо буде інакша вікіфікація, тож треба буде зробити ще один шаблон з новим списком країн. У разі зміни назви країни це теж не дуже допоможе, бо треба прописувати окремим параметром. Тобто теоретично це може бути рішенням, але лише частини проблем.
Тут скоріше треба прописати окремо три параметри (а не два, як зараз): посилання на статтю про країну, назва в називному і назва в родовому відмінку. При цьому бажано уникнути потреби десь тримати неймовірного розміру список усіх країн з усіма історичними прапорцями — NickK (обг.) 13:29, 13 січня 2015 (UTC)
Щодо "великого списку". Я тут маю під рукою сторінку з ітвікі. Щоправда, цей список не повний, але на 80% задовольняє всі потреби. Можна взяти його за зразок--Unikalinho (обговорення) 13:51, 13 січня 2015 (UTC)
Зараз зроблено трохи інакше — в шаблоні прапорця певної країни прописані всі історичні прапорці цієї країни. Прикладом може бути {{Прапор USA}}. Я не думаю, що буде продуктивно на кожний прапорець створювати новий код — NickK (обг.) 01:14, 14 січня 2015 (UTC)
Нехай так. Але треба, щоб були ВСІ (ну або майже всі) історичні прапори нині існуючих країн. Особливо таких як СРСР і США (там ще з 1959 по 1960 рр. був 49-зірковий прапор, під яким ця країна виступала, наприклад, на Зимовій Олімпіаді 1960), які в дуже багатьох статтях фігурують. А якщо вже так забагато прапорів, можна трохи прибрати з тих, що вже давно не існують (типу Сардинського королівства). Бо в 19 ст. і раніше все одно практично ніяких чемпіонатів світу і міжнародних форумів-конкурсів не було. Ці "архаїчні" держави можна взагалі в окремий список... якось так. У будь-якому разі, Вікіпедії більше потрібні прапори країн, які були чинні після Першої світової війни (з огляду на більшу затребуваність), ніж Сардинського королівства або Османської імперії, які вже ніяких міжнародних змагань і не застали...
Шаблон ФРН Flag of Germany.svg ФРН дав куди треба. Та прапор завеликий... Довелось додавати вручну. Але є статті, захищені від таких "ручних" прапорів... Дивишся, наприклад, ось тут на прапори Болгарії, Румунії і особливо Мальти -- а вони ж тоді дещо (а у випадку Мальти -- ЗОВСІМ) інакшими були! -- і не можеш змінити...
Пропозицію Анатолія прочитав (там де він мені розказує, що робити), але... не можу втнути, як це на практиці застосувати. Просто ця частина мозку мертва в мене. Хіба відеоуроком хтось розпише, що за чим я там маю робити і що куди писати...--Unikalinho (обговорення) 13:22, 14 січня 2015 (UTC)
Зменшити розмір прапорця неважко.--Анатолій (обг.) 09:54, 15 січня 2015 (UTC)

Ось такий варіант. Якщо відкрити "Категорія:Шаблони:Прапори", то там є заготовки на шаблони. Можна клікнути на один з них і подивитись (тільки Болгарію і СРСР не клікати, бо їх я зробив уже). Є можливість переробити їх на конкретні прапори. Ось так. Тут просто треба додати "букв і символів" у "редагуванні коду" (якщо відкрити цей болгарський прапор і клікнути на "редагувати код", можна побачити цю розмітку). Отже, можна оживити ці прапори, додати ще їхніх попередників (ну там Єгипет 1952-58 наприклад), і тоді застосовувати ці шаблони в статтях.

Я готовий ці прапори "створити", але в мене на це піде трохи багато часу (я ж не тільки вікіпедією живу). Якщо мені допоможуть, буде швидше--Unikalinho (обговорення) 08:25, 26 січня 2015 (UTC)
Для чого створювати нові шаблони? Все потрібне вже є в {{Прапор URS}}, {{Прапор USA}} тощо — NickK (обг.) 09:19, 26 січня 2015 (UTC)
Просто система там дуже складна І ДО ТОГО Ж немає всіх прапорів. Наприклад Гана 1964-66, Мальта 1943-64, Єгипет 1952-58. З новою системою буде простіше і ці прапори додавати--Unikalinho (обговорення) 09:27, 26 січня 2015 (UTC)

Uploader bug[ред.ред. код]

Завантажувач на вікісховищі після додавання до нього спеціальної кнопки для завантаження з Flickr перестав працювати. Не реагує основна кнопка ("Вибрати файли для завантаження"). Що за фігня?! Mykola Swarnyk (обговорення) 06:05, 14 січня 2015 (UTC)

Це що, лише мене тривожить, що другий тиждень на Комонз нічого не можна завантажити? Mykola Swarnyk (обговорення) 00:02, 16 січня 2015 (UTC)
У мене працює.--Анатолій (обг.) 00:08, 16 січня 2015 (UTC)
Саме писав. У мене теж, відкривається діалогове вікно вибору файлів на комп'ютері. Ви завантажуєте файли, натиснувши посилання «завантажити файл» зліва в бічному меню? Бо я пробував саме так. Там ще є інший спосіб завантажувати, не знаю, котрий Ви використали. Але припускаю, що проблема у Вашому ПЗ. якась локальна. Спробуйте через інший браузер зайти.-- Piramid ion  00:11, 16 січня 2015 (UTC)
Перш ніж зайти сюди, власне переінсталював браузер з Фаєрфокса на Хром. Тепер все нормально вантажиться як колись, без додаткової кнопки про завантаження з Флікера. Але у Фаєрфоксі, незважаючи на вичищення історії, та флікерна кнопка не дає ні завантажити, ні не вантажить фотографії і з самого флікера (вже пробував і це, маю акаунт у Флікері). Непорядок, видно, локально фаєрфоксівський. Але дякую за підтримку. Mykola Swarnyk (обговорення) 07:17, 16 січня 2015 (UTC)
У Фаєрфоксі у Вас, мабуть, стоїть додаток Adblock Plus (такий червоний кружечок вгорі справа із написом ABP). Кажуть, це він створює проблеми у тих, хто має додаткові права на Вікісховищі — треба зайти на Вікісховище, і вимкнути його там (натиснути отой червоний кружечок і вибрати Вимкнути на commons.wikimedia.org) — кажуть, це допомагає, кнопка від Flickr зникне, і можна буде вантажити файли так, як завжди. Повідомлення про цей баґ є на Фабрикаторі.-- Piramid ion  13:26, 16 січня 2015 (UTC)

Tech News: 2015-04[ред.ред. код]

18:12, 19 січня 2015 (UTC)

Підтримка законопроекту про свободу панорами[ред.ред. код]

Привіт! Вам не здається дивним, що деякі люди на сайті підтримки законопроекту про свободу панорами голосували декілька разів? На мою думку, це негативно вплине на довіру до результатів голосування. --Тарас Самборський (обговорення) 15:31, 21 січня 2015 (UTC)

Так, це технічна проблема, яку ми вирішимо найближчим часом. Дублікати повилучаємо. --Юрій Булка (обговорення) 15:57, 21 січня 2015 (UTC)
Я не можу проголосувати, пише, що неправильна електронна пошта. Пробував спершу через фейсбук, потім вручну — не розпізнає електронної пошти. Ще одна проблема?-- Piramid ion  16:50, 21 січня 2015 (UTC)
@Ilya: --アンタナナ 16:52, 21 січня 2015 (UTC)

Tech News: 2015-05[ред.ред. код]

16:08, 26 січня 2015 (UTC)

Не відображаються фотографії[ред.ред. код]

Завантажені фотографії не відображаються у колонці відповідного населеного пункту! Ця проблема існує вже пару місяців! Вкотре просимо виправити ! З повагою, Іван Биков

Ви кажете про списки ВЛП? вибачте, зараз трохи завантаження - свобода панорами, 11 років Вікіпедії, подача запитів на грант на новий рік, найближчим часом буде. --Ілля (обговорення) 23:19, 27 січня 2015 (UTC)