Колонізація астероїдів

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Колонізація поясу астероїдів являє досить складне, але в майбутньому реалістичне і економічно вигідне технічне завдання в силу особливостей самих астероїдів і в плані колонізації космосу в основному розглядається як освоєння мінеральних ресурсів цих об'єктів Сонячної системи.

Можливість освоєння[ред.ред. код]

Астероїди або, як їх називають інакше, малі планети, довго пропонувалися в якості можливих місць для колонізації. Ідея колонізації астероїдів популярна в наукової фантастики. Одна з можливих перспектив використання астероїдів для потреб людства — видобуток корисних копалин з надр астероїдів, особливо рідкісних металів платинової групи (осмій, іридій) , а також інших металів.

Переваги освоєння[ред.ред. код]

  • Порівняльна близькість від Землі — вони можуть кілька разів в десятиліття проходити досить близько від неї. В інтервалах між цими проходами астероїд може віддалятися на 350 млн км від Сонця (афелій) і до 500 млн км від Землі.
  • Велика кількість можливих об'єктів освоєння, більш ніж 300 000 астероїдів.
  • Астероїди можуть містити багаті запаси різних металів і речовин (у тому числі містити вуглець, залізо). Троянські астероїди, що знаходяться на орбіті Юпітера, можуть мати кометне походження.
  • Багато астероїдів (особливо ядра комет) містять велику кількість (більше ніж 5% від повного обсягу) вуглецю.

Труднощі освоєння[ред.ред. код]

  • Низька гравітація — сила тяжіння. Люди, що ведуть роботи на астероїді, повинні будуть пристосовуватися до неї.
  • Головний пояс астероїдів приблизно в 2-4 рази далі від Сонця, ніж Земля. Це означає, що надходження сонячної енергії в 4-16 разів менше, ніж на Землі, і для видобувних та інших об'єктів потрібні інші основні джерела енергії.
  • Багато астероїдів можуть не містити корисних копалин в своїх надрах.
  • Зважаючи численність астероїдів і малу гравітацію на них завжди буде небезпека того, що астероїд з колонією зіткнеться з яким-небудь масивним небесним тілом.

Найпривабливіші астероїди[ред.ред. код]

Деякі астероїди С-типу — ймовірно хондрити, в яких міститься близько 10% (від загальної маси астероїда) замерзлої води.

Див. також[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]

Література[ред.ред. код]

  • David Gump. Space Enterprise: Beyond NASA. Praeger Publishers. 1990. isbn 0-275-93314-8.
  • John S. Lewis. Mining the Sky: Untold Riches from the Asteroids, Comets, and Planets. Perseus Publishing. 1997. isbn 0-201-32819-4.