New Horizons

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Апарат Нові обрії у безмежному Всесвіті. Уява художника

Нові обрії (англ. New Horizons) — роботизований космічний зонд, створений Лабораторією реактивного руху NASA. Очікується, що апарат «Нові обрії» стане першим космічним апаратом, що пролетить повз карликову планету Плутон з її супутниками Хароном, Ніктою та Гідрою і дослідить їх. У цілому спостереження здійснюватимуться у липні 2015 року з відстані 13 695 км від поверхні Плутона, протягом яких апарат збере близько 4,5 гігабайт інформації. NASA також може ухвалити продовження подорожі повз деякі об'єкти поясу Койпера.

Графік польоту[ред.ред. код]

«Нові обрії» було запущено 19 січня 2006 року прямо на траєкторію виходу за межі Сонячної системи. Після завершення роботи останнього розгінного двигуна швидкість апарату відносно Землі становила 16,26 км/с[Джерело?] (58 636 км/год або 1,2 млн кілометрів на день), що робить його найшвидшим не лише серед космічних апаратів, але й серед будь-яких створених людиною об'єктів. Він пролетів повз Юпітер 28 лютого 2007 року о 5:43:40 UTC та повз орбіту Сатурна 28 січня 2008 року о 10:00:00 UTC. Досягне Плутона 14 липня 2015 та продовжить політ у пояс Койпера[1].

Загальні характеристики апарата[ред.ред. код]

Загальна маса апарата з пальним становить близько 478 кг (1054 фунти). Більшість пристроїв дубльовано для забезпечення діяльності на випадок їх відмови. Апарат обладнано 16 гідразиновими двигунами для корекції курсу і здійснення маневрів у поясі Койпера та системою наведення і стабілізації. Джерелом енергії для космічного апарата є радіоізотопний термоелектрогенератор. Подібні генератори застосовувались на багатьох космічних апаратах, що здійснюють дослідження околиць Сонячної системи, оскільки використання там сонячних батарей неефективне[2].

Див. також[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]

Джерела[ред.ред. код]