Музей природознавства (Відень)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Музей природознаства
IMG 0088 - Wien - Naturhistorisches Museum.JPG
Засновано 1889
Розташування Naturhistorisches Museum Wien
Burgring 7
A-1010 Wien
Вартість 8 євро
Директор Bernd Lötsch
Сайт http://www.nhm-wien.ac.at

Музей природознавства (нім. Naturhistorisches Museum) в Відні є одним із найбільших музеїв Австрії, а також одним з найважливіших музеїв світу. Відкритий у 1889 р. одночасно з розташованим навпроти Музеєм історії мистецтв. Музей природознавства був побудований для розміщення в ньому колекцій природних експонатів Габсбурґів.

Знамениті та унікальні експонати, такі як Вілендорфська Венера і скелет диплодока, а також вимерлі 200 років тому рослини і тварини, як, наприклад, стеллерова корова, представлені в 39 залах.

Історія[ред.ред. код]

Близько 1750 року імператор Франц I Стефан купив найбільшу на той час колекцію, що нараховувала біля 3000 природних експонатів, серед яких були рідкісні види равликів, коралів, раковин, дорогоцінного каміння і рідкісних мінералів.

З часом колеція стала настільки більшою, що в приміщеннях Хофбургу стало не вистачати місця. В ході заходів по зносу бастіону, що уже не відповідав духу того часу, для побудови Рінгштрассе в 1857 році була запланована також побудова двох великих музеїв. Обидва музеї збудували за кресленнями архітекторів Готфріда Земпера і барона Карла фон Хазенауера. Будівництво музею тривало з 1871 по 1889 рік.