Піксель

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Фізичний піксель на ґратці комп'ютерного екрану

Пі́ксель (іноді пі́ксел, англ. pixel, скорочено від англ. PICture'S ELement — елемент зображення)— найдрібніша одиниця цифрового зображення в растровій графіці. Він є неподільним об'єктом прямокутної (зазвичай квадратної) форми, що має певний колір. Будь-яке растрове комп'ютерне зображення складається з пікселів, розташованих по рядках і стовпцях. Якщо зображення збільшити, ви побачите ряди пікселів.

Максимальна деталізація растрового зображення задається при його створенні і не може бути збільшена. Якщо збільшується масштаб зображення, пікселі перетворюються на великі зерна. За допомогою інтерполяції ступінчастість можна згладити. Ступінь деталізації при цьому не зросте, оскільки для забезпечення плавного переходу між початковими пікселями просто додаються нові, значення (колір) яких обчислюється на підставі сусідніх пікселів з початкового зображення.

Кожен піксель трансформованого зображення — об'єкт, що характеризується визначеним кольором, градацією сірого кольору і, можливо, прозорістю. Один піксель може зберігати інформацію тільки про один колір, який і асоціюється з ним. (У деяких комп'ютерних системах колір і пікселі представлені у вигляді двох роздільних об'єктів, наприклад, у відео-системі ZX Spectrum).

Також піксель — це найменша одиниця растрового зображення, що отримується за допомогою графічних систем виведення інформації (комп'ютерні монітори, принтери і т. д.). У сучасних графічних системах найчастіше має квадратну форму. Від кількості пікселів залежить детальність зображення.

Як перевести розмір в пікселях в розмір в твіпах[ред.ред. код]

Необхідно розділити ширину і висоту зображення на роздільну здатність. Потім отримані значення потрібно помножити на 1440. Наприклад, ми маємо малюнок розміром 100 × 100 з роздільною здатністю 96 точок на дюйм. Тоді його розмір у твіпах 100/96 · 1440 × 100/96 · 1440, тобто 1500 × 1500.

Див. також[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]


Комп'ютер Це незавершена стаття про комп'ютери.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.