Піт Бест

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Піт Бест
фотографія
Основна інформація
Повне ім'я Рендольф Пітер Бест
Дата народження 24 листопада 1941(1941-11-24) (72 роки)
Місце народження Індія Індія Мадрас
Роки активності 1960 — сьогоднішній день
Інструменти Ударні
Жанри рок, поп
Колективи The Beatles, Lee Curtis and The All Stars, Pete Best Band

Піт Бест (англ. Pete Best) (24 листопада 1941, Мадрас, Індія) — британський музикант, відомий як один із перших постійних ударників гурту «The Beatles» (у 1960-1962 роках).

Біографія[ред.ред. код]

Піт Бест народився у місті Мадрас, що на території Індії, 24 листопада 1941. Мати Піта була власницею клубу «Касба» (The Casbah Coffee Club) у Ліверпулі, пізніше цей заклад став дуже популярним і саме в ньому гурт «The Quarrymen» (майбутні «The Beatles») давав свої перші концерти. 12 серпня 1960 Піт Бест був запрошений до «The Beatles» (до цього моменту він був членом гурту «The Black Jacks»), однак пробув у гурті лише два роки — 16 серпня 1962 його було вилучено зі складу ансамблю без детального пояснення конкретних причин. Після цього він виступав у багатьох музичних групах, тривалий час працював чиновником — до моменту створення гурту «The Pete Best Band» у 1980-х.

1960–1962[ред.ред. код]

У серпні 1960 Пол Маккартні зателефонував Піту Бесту та запропонував йому приєднатися до «The Beatles». Піт обговорив своє рішення приєднатися до гурту з товаришами по «The Black Jacks», які були раді тому, що Піт Бест знайде своє місце у «The Beatles». 12 серпня 1960 після прослуховування музикант був зарахований до ансамблю та відправився до Німеччини разом з іншими учасниками «The Beatles» — Джоном Ленноном, Полом Маккартні, Джорджем Харрісоном та Стюартом Саткліффом. У 1961 вони познайомилися зі своїм майбутнім менеджером Брайаном Епстайном, який був дуже зацікавлений їх незвичайною манерою гри та завдяки якому члени гурту змінили та вдосконалили свій стиль. Однак 1962 виявився переламним для Піта Беста — 16 серпня він був остаточно відсторонений від гри у «The Beatles». Вважається, що причиною цьому було те, що майстерність Піта Беста як музиканта ставилася під сумнів продюсером гурту Джорджем Мартіном, також серед причин вказується небажання музиканта підлаштовуватися під загальний стиль ансамблю. Однак найбільше відповідає дійсності версія, згідно з якою Бест психологічно не був повноцінним членом гурту, свідомо відокремлював себе від інших його учасників. Після цього новим ударником «The Beatles» став колишній учасник гурту «Rory Storm & The Hurricanes» Рінго Старр.

1963–1968[ред.ред. код]

Після виключення зі складу «The Beatles» Піт Бест отримав запрошення від учасників гурту «Rory Storm & The Hurricanes» приєднатися до них у якості ударника та замінити Рінго Старра. Однак Піт відхилив цю пропозицію. В цей же час Брайан Епстайн розглядав можливість приєднання Беста до іншої його групи — «The Merseybeats» — оскільки хотів перетворити її у нову «The Beatles». Однак Бест знову відмовляється. Після цього музикант приєднався до групи «Lee Curtis and The All Stars», з якою гастролював по Великій Британії та Німеччині. У 1963 колектив зайняв друге місце за даними опитування в газеті «Merseybeat», перше ж місце зайняли «The Beatles». Після цього «Lee Curtis and The All Stars» уклала контракт з фірмою «Decca». У 1963-64 члени гурту вирішили відколотися від Лі Кертіса, внаслідок чого назву було змінено на «Pete and The All Stars». Однак за умовами контракту з «Decca» вони знову змінили назву — тепер на «The Pete Best Four». В цей час вони випустили велику кількість синглів, крім цього також з'явилися у головній музичній програмі британського телебачення «Ready Steady Go». У 1964 Піт Бест, Вейн Бікертон та Тоні Веддінгтон організували групу «The Pete Best Combo», провели багато концертів у Європі, а згодом — у США та Канаді. У 1968 Піт Бест разом з Тоні Веддінгтоном та Вейном Бікертоном заснував нову студію звукозапису — «Odyssey recording studios», та надовго залишив музичну кар'єру, вирішивши, що сімейне життя є важливішим.

The Pete Best Band[ред.ред. код]

У 1980-x було створено гурт «The Pete Best Band», репертуар якого здебільшого охоплює пісні «The Beatles» у період становлення (початок 1960-х). Піт Бест, будучи ударником групи, гастролює з нею й сьогодні.

Особисте життя[ред.ред. код]

Піт Бест протягом 40 років був одружений на Кеті Бест, має двох дочок та чотирьох онуків.

Дискографія[ред.ред. код]

Рік Альбом
1965 Best of The Beatles
1975 Magical Mystery Tour
1980 Mersey Sounds
1981 The Beatle That Time Forgot
Rebirth
My Three Years As A «Beatle»
1982 Like Dreamers Do
La Grande Storia Del Rock
1983 Mersey Beat
Liverpool 1963–1964. Volume Two
1992 English Freakbeat! Volume Five

Література[ред.ред. код]

  • Багиров А. «Битлз» — любовь моя/Худож. С. М. Резников. — Мн.: Ред. журн. «Парус», 1993.

Посилання[ред.ред. код]