Сегунда Дивізіон

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Сегунда Дивізіон
Засновано 1929
Регіон Іспанія Іспанія
Кількість команд 22
Підвищення в класі Прімера Дивізіон
Пониження в класі Сегунда Дивізіон Б
Внутрішній кубок Кубок Іспанії
Поточний чемпіон Депортіво
Найбільше перемог Реал Мурсія (8)
ТВ-партнер Canal+, Canal+ Liga, Gol T, Marca TV.
FORTA: ETB 1, Esport3, Canal Sur 2,
Canal Nou Dos, tvG2, LaOtra,
TV Canaria, Castilla-La Mancha TV,
7RM, Aragón TV
Сайт www.lfp.es

Сегу́нда Дивізіо́н (ісп. Segunda División) — друга за значимістю футбольна ліга Іспанії, нижча з двох іспанських професійних футбольних ліг. Розіграш турніру проводиться з 1929 року.

Історія[ред.ред. код]

Створена 1929 року під егідою професійної футбольної ліги Іспанії (ісп. Liga de Fútbol Profesional, LFP). У цей час в турнірі беруть участь 22 клуби.

З серпня 2006 року по червень 2008 року ліга називалася Liga BBVA. З червня 2008 року назва змінена на Liga Adelante [1].

Система розіграшу[ред.ред. код]

У турнірі беруть участь 22 клуби. Клуби, що зайняли три перші місця за підсумками сезону, переходять до Прімери, чотири останні місця — вилітають до ліги Сегунди Б.

Призери[ред.ред. код]

Сезон Переможець Друге місце Також вийшли до Прімери
1929 Севілья Реал Сарагоса (залишились у Сегунді)
1929/30 Алавес Спортинг (Хіхон) (залишились у Сегунді)
1930/31 Валенсія Севілья (залишились у Сегунді)
1931/32 Реал Бетіс Реал Ов’єдо (залишились у Сегунді)
1932/33 Реал Ов’єдо Атлетіко Мадрид (залишились у Сегунді)
1933/34 Севілья Атлетіко Мадрид
1934/35 Еркулес Осасуна
1935/36 Сельта Реал Сарагоса
1939/40 Реал Мурсія Депортіво (Ла-Корунья)
1940/41 Гранада Реал Сосьєдад Кастельон, Депортіво (Ла-Корунья)
1941/42 Реал Бетіс Реал Сарагоса
1942/43 Сабадель Реал Сосьєдад
1943/44 Спортинг (Хіхон) Реал Мурсія
1944/45 Алькояно Еркулес Сельта
1945/46 Сабадель Депортіво (Ла-Корунья)
1946/47 Алькояно Хімнастик Реал Сосьєдад
1947/48 Реал Вальядолід Депортіво (Ла-Корунья)
1948/49 Реал Сосьєдад Малага
Сезон Переможець Північної групи Переможець Південної групи Також вийшли до Прімери
1949/50 Расінг (Сантандер) Алькояно Леріда, Реал Мурсія
1950/51 Спортинг (Хіхон) Могреб Тетуан Реал Сарагоса, Лас-Пальмас
1951/52 Реал Ов’єдо Малага
1952/53 Осасуна Реал Хаен
1953/54 Алавес Лас-Пальмас Еркулес, Малага
1954/55 Культураль Леонеса Реал Мурсія
1955/56 Осасуна Реал Хаен Реал Сарагоса, Кондаль
1956/57 Спортинг (Хіхон) Гранада
1957/58 Реал Ов’єдо Реал Бетіс
1958/59 Реал Вальядолід Ельче
1959/60 Расінг (Сантандер) Мальорка
1960/61 Осасуна Тенеріфе
1961/62 Депортіво (Ла-Корунья) Кордоба Реал Вальядолід, Малага
1962/63 Понтеведра Реал Мурсія Леванте, Еспаньйол
1963/64 Депортіво (Ла-Корунья) Лас-Пальмас
1964/65 Понтеведра Мальорка Сабадель, Малага
1965/66 Депортіво (Ла-Корунья) Еркулес Гранада
1966/67 Реал Сосьєдад Малага Реал Бетіс
1967/68 Депортіво (Ла-Корунья) Гранада
Сезон Переможець Друге місце Також вийшли до Прімери
1968/69 Севілья Сельта Мальорка
1969/70 Спортинг (Хіхон) Малага Еспаньйол
1970/71 Реал Бетіс Бургос Депортіво (Ла-Корунья), Кордоба
1971/72 Реал Ов’єдо Кастельон Реал Сарагоса
1972/73 Реал Мурсія Ельче Расінг (Сантандер)
1973/74 Реал Бетіс Еркулес Саламанка
1974/75 Реал Ов’єдо Расінг (Сантандер) Севілья
1975/76 Бургос Сельта Малага
1976/77 Спортинг (Хіхон) Кадіс Райо Вальєкано
1977/78 Реал Сарагоса Рекреатіво Сельта
1978/79 Альмерія Малага Реал Бетіс
1979/80 Реал Мурсія Реал Вальядолід Осасуна
1980/81 Кастельон Кадіс Расінг (Сантандер)
1981/82 Сельта Саламанка Малага
1982/83 Реал Мурсія Кадіс Мальорка
1983/84 Кастілья (залишились у Сегунді — резервна команда клубу «Реал Мадрид») Атлетик (залишились у Сегунді — резервна команда клубу «Атлетик») Еркулес, Расінг (Сантандер), Ельче
1984/85 Лас-Пальмас Кадіс Сельта
1985/86 Реал Мурсія Сабадель Мальорка
1986/87 Валенсія Логроньєс Сельта
1987/88 Малага Ельче Реал Ов’єдо
1988/89 Кастельон Райо Вальєкано Мальорка, Тенеріфе
1989/90 Реал Бургос Реал Бетіс Еспаньйол
1990/91 Альбасете Депортіво (Ла-Корунья)
1991/92 Сельта Райо Вальєкано
1992/93 Леріда Реал Вальядолід Расінг (Сантандер)
1993/94 Еспаньйол Реал Бетіс Компостела
1994/95 Мерида Райо Вальєкано Саламанка
1995/96 Еркулес Логроньєс Естремадура
1996/97 Мерида Саламанка Мальорка
1997/98 Алавес Естремадура Вільярреал
1998/99 Малага Атлетіко Мадрид Б (залишились у Сегунді — резервна команда клубу «Атлетіко Мадрид») Нумансія, Севілья, Райо Вальєкано
1999/2000 Лас-Пальмас Осасуна Вільярреал
2000/01 Севілья Реал Бетіс Тенеріфе
2001/02 Атлетіко Мадрид Расінг (Сантандер) Рекреатіво
2002/03 Реал Мурсія Реал Сарагоса Альбасете
2003/04 Леванте Нумансія Хетафе
2004/05 Кадіс Сельта Алавес
2005/06 Рекреатіво Хімнастик Леванте
2006/07 Реал Вальядолід Альмерія Реал Мурсія
2007/08 Нумансія Малага Спортинг (Хіхон)
2008/09 Херес Реал Сарагоса Тенеріфе
2009/10 Реал Сосьєдад Еркулес Леванте
2010/11 Бетис Райо Вальєкано Гранада
2011/12 Депортіво Сельта Вальядолід

Примітки[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]