Таксодіум дворядний

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Таксодіум (Taxodium)
Ліс таксодіум в озері у Міссісіпі, США.
Ліс таксодіум в озері у Міссісіпі, США.
Біологічна класифікація
Царство: Plantae
Відділ: Pinophyta
Клас: Pinopsida
Ряд: Pinales
Родина: Cupressaceae
Рід: Taxodium
Види
Taxodium ascendens
Taxodium distichum— Таксодіум дворядний
Taxodium mucronatum— Таксодіум мексиканський
Посилання
Commons-logo.svg Вікісховище: Taxodium
Wikispecies-logo.svg Віківиди: Taxodium

Таксодіум, таксодій або кипарис болотний (лат. Taxodium) — рід хвойних дерев родини кипарисові Cupressaceae. Таксодіум росте 30–45 м заввишки з вузькопірамідальною формою крони в молодому віці і широкопірамідальною, інколи розпростертою — в зрілому. Хвоя м'яка, світло-зелена, пір'ястогребінчаста, на зиму опадає разом з вкороченими пагонами.

Його батьківщина — південний схід Північної Америки. Росте на вологих піщаних і глиняних ґрунтах, на берегах річок і на болотах з добрим дренажем.

Таксодій є світлолюбною, швидкоростучою рослиною, живе до 500–600 років. Трапляються окремі дерева, вік яких досягає до чотирьох-шести тисяч років.

М'яка, легка, волокнистої будови ядрова деревина ціниться завдяки добрим механічним якостям, і є стійкою проти гниття. Використовується для виготовлення меблів та інших виробів. Ця декоративна рослина розмножується насінням і живцями.

В Україні культивується в Гермаківському дендропарку, що на Тернопольщині та в Софіївці. Декілька особин кипариса болотного ростуть у м. Ужгороді.

Джерела[ред.ред. код]