Штурм Бастилії

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Штурм Бастилії
Prise de la Bastille.jpg
«Штурм Бастилії 14 липня 1789» художник Жан-П'єр Уель
Дата: 14 липня 1789
Місце: Париж, Франція
Результат: Бастилія захоплена повстанцями
Сторони
Pavillon royal de France.svg Французький королівський уряд Flag of France.svg Французьке ополчення
Командувачі
Pavillon royal de France.svg Бернард-Рене де Лоне Flag of France.svg Демулен Каміль
Військові сили
114 солдат, 30 гармат від 600 до 1,000 повстанців
Втрати
1 98

Штурм Бастилії — один з центральних епізодів Великої французької революції. Штурм фортеці-в'язниці Бастилія 14 липня 1789 року, що знаменувало початок кінця династії Капетингів та перехід від монархії до республіки. Штурм відбувся після розгону Установчих зборів (9 липня 1789 року).

Перебіг штурму[ред.ред. код]

13 липня 1789 року повстанцями був розграбований Арсенал, Будинок Інвалідів та міська мерія, а наступного дня озброєний натовп підійшов до Бастилії.

Гарнізон фортеці складався з 82 інвалідів та 32 швейцарців. Після відмови коменданта Бастилії маркіза де Лоне добровільно здати фортецю, повстанці опівдні почали штурм. З легкістю проникнувши в перший зовнішній двір та розрубавши сокирами ланцюги яки тримали міст, вони увійшли у другій двір, де знаходилися квартири коменданта та гарнізону. Почалася запекла стрілянина.

Лоне, розуміючи, що гарнізону довго не встояти проти облоги, зважився підірвати Бастилію. Але в той час, коли він з запаленими смолоскипом в руках хотів спуститися в пороховий льох, два унтер-офіцера Беккар та Ферран кинулися на нього та примусили скликати військову раду. Майже одноголосно було вирішено здатися. Було піднято білий прапор, та через кілька хвилин повстанці захопили Бастилію.