Mortal Kombat

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Mortal Kombat (від англ. Mortal Combat — Смертельна Битва) — Назва в першу чергу стосується серії ігор жанру файтинг, створених Едом Буном і Джонном Тобіасом. Спочатку розроблена в Midway Games для аркадних ігрових автоматів, та більш відомою стала після переносу Acclaim Entertainment, на домашні ігрові консолі. Після банкрутства Midway в липні 2009 року, франшиза стала частиною Warner Bros. Interactive Entertainment.

Спочатку у розробників була ідея зробити відеогру, де в головній ролі виступав Жан-Клод Ван Дамм, але замість цього був створений і випущений в 1992 році Mortal Kombat. Оригінальна гра отримала продовження в іграх, фільмах, мультфільмах, телесеріалах. Випущені різні серії коміксів, карткова гра, а також організований тур з костюмованим шоу. Поряд зі Street Fighter від Capcom, Mortal Kombat є однією з найбільш успішних і впливових бойових франшиз в історії відеоігор.

Серія відома високим рівнем насильства і своєю системою кривавих добивань - Fatality, що вимагає послідовності натискання кнопок для виконання. Які зокрема призвели до створення ESRB. У самій назві серії також використовували букву «K» ( кей ) замість «C» ( сі ) для жорсткого звуку [K], тим самим умисно створюючи неправильне написання слова «Kombat», таке ж написання збереглося в наступних іграх серії. Ранні ігри були особливо відомі реалістичними спрайтами з оцифрованих рухів живих акторів, а також широким використанням палітри для створення нових персонажів.