Windows Media Player

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Windows Media Player
WMP12 Logo.png
WMP uk.pngWindows Media Player 12 у Windows 7
Розробник(и) Microsoft
Стабільний випуск 12.0.7601.17514 (Windows 7 SP1)
Операційна система Microsoft Windows
Тип Програвач мультимедіа
Ліцензія Proprietary EULA
Сайт Microsoft Windows Media — Your Digital Entertainment Resource

Windows Media Player (WMP) — безкоштовний програвач звукових і відео файлів для Windows.

WMP виробляється корпорацією Майкрософт і додається безкоштовно до операційної системи Windows. Майкрософт робить також безкоштовні версії цього плеєра для інших операційних систем, таких як Mac OS і Solaris, але вони поступаються версії для Windows по ряду параметрів: менша функціональність, рідше з'являються нові версії, підтримують меншу кількість типів медіа-файлів.

Windows Media Player уперше з'явився у Windows 98 Second Edition. Його попередником (у складі Windows 98 и Windows 95) був «Media Player». В Media Player були відсутні деякі можливості, такі як копіювання музики з компакт-диску на комп'ютер, записи музики з комп'ютера на компакт-диск і можливість купувати музику в інтернет-магазинах.

Windows Media Player конкурує з іншими безкоштовними плеєрами: RealPlayer від компанії RealNetworks, Winamp від компанії Nullsoft, QuickTime і iTunes від компанії Apple Computers.

У березні 2004 року Європейська Комісія оштрафувала Майкрософт на 497 мільйонів євро, а також поставила за обов'язок компанії створити для продажу в Європі версію Windows без Windows Media Player. Майкрософт подала на апеляцію, і планує випуск скороченої версії операційної системи — «Windows XP Reduced Media Edition».

Хронологія випуску версій[ред.ред. код]

Див. також[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]