Фрилансер: відмінності між версіями

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
[неперевірена версія][неперевірена версія]
Вилучено вміст Додано вміст
Мітки: перше редагування Візуальний редактор
м Оновлення
Рядок 46: Рядок 46:


==Деякі фріланс-біржі==
==Деякі фріланс-біржі==
*[[oDesk]]
*[http://odesk.com/ oDesk.com]
*[https://www.elance.com/ elance.com]
*[https://www.elance.com/ elance.com]
*[http://freelancer.com/ freelancer.com]
*[[PeoplePerHour]]
*[[PeoplePerHour]]
*[[Freelancer.com]]
*[[Fiverr]]
*[[Fiverr]]
*[[Guru.com]]
*[[Guru.com]]
Рядок 68: Рядок 68:
* [http://talne.at.ua/publ/4-1-0-8 Основні умови роботи фрілансером]
* [http://talne.at.ua/publ/4-1-0-8 Основні умови роботи фрілансером]
* [http://malko.in.ua/freelance-chto-zachem-kak-gde/ Огляд фріланс бірж та ресурсів]
* [http://malko.in.ua/freelance-chto-zachem-kak-gde/ Огляд фріланс бірж та ресурсів]

== Посилання ==
* {{cite web
|url = https://freelancehunt.com/freelancers/map/fullscreen
|title = Фрілансери на мапі світу
|publisher = [http://ain.ua/2015/03/23/571075 Подробиці: AIN]
}}


{{Доробити}}
{{Доробити}}

Версія за 09:59, 30 березня 2015

Фріла́нсер (англ. freelancer, вільний митець) — вільнонайманець, який сам шукає собі проекти, може одночасно працювати на декілька фірм. В Україні фрілансерами переважно називають людей, що виконують будь-яку роботу через мережу інтернет віддалено.

Слово freelancer складено з двох слів: англ. free, вільний та англ. lance, спис. В середні віки фрілансерами називали воїнів, що воюють за наймом. Зброя фрілансерів належала тільки їм, тобто "фрілансер" — це вільний стрілець.

Сучасні фрілансери працюють у більшості випадків через інтернет у таких видах діяльності як журналістика, програмування, адміністрування обладнання через інтернет, веб та графічний дизайн, переклад, консультування.

Фрілансер (англ. freelancer - вільний списоносець, найманець; в переносному значенні - вільний художник) - людина, що виконує роботу без укладання довгострокового договору з роботодавцем, найманий тільки для виконання певного переліку робіт (позаштатний працівник). Також фрілансером є працівник, запрошений для виконання робіт в ході аутстафінгу. Будучи поза постійним штатом якої-небудь компанії, фрілансер може одночасно виконувати замовлення для різних клієнтів. Термін фрілансер вперше вживається Вальтером Скоттом у романі «Айвенго» для опису «середньовічного найманого воїна».

Фрілансер найчастіше сам пропонує свої послуги - через Інтернет, газетні оголошення або користуючись «сарафанне радіо», тобто особистими зв'язками. Фріланс особливо поширений в таких областях діяльності, як журналістика (та інші форми діяльності, пов'язані з написанням текстів), комп'ютерне програмування і дизайн у всіх його проявах (реклама, веб-дизайн, дизайн інтер'єру і т. д.), переклад, різного роду консультаційна діяльність, приватна фото- та відеозйомка.

Ринок фріланс-послуг у даний час вже досить розвинений у Європі і Америці і стрімко розвивається в Україні та країнах СНД, залучаючи все нових учасників як з боку виконавців, які пропонують свої послуги, так і з боку приватних осіб і організацій, готових до співпраці на віддаленій основі. Поняття ринок фріланс-послуг є в українській мові не стільки виразним і встановленим, скільки ходовим і затребуваним. У цьому випадку, якщо у поняття фріланс немає власного слова, то таке поняття можна описати лише кількома зв'язними словами або виразом - робота на ринку (біржі) замовлень і послуг, індивідуальна трудова діяльність (ІТД)

Плюси та мінуси фрілансу

Плюси

  • свобода вибору робочого завдання;
  • вільний графік;
  • відсутня транспортна проблема — фрілансер працює вдома, в нього немає необхідності кожен день добиратися в певне місце;
  • сприятливі умови праці — можна облаштувати робоче місце на свій смак;
  • звільнення не загрожує;
  • відповідальність лише за свої дії;
  • виконання лише власної роботи — ніхто не попросить «підмінити»[1];
  • можливості для міжнародної співпраці.

Мінуси

  • не завжди є гарантії отримання оплати за виконану роботу
  • нестабільність прибутків;
  • відсутність соцпакету;
  • відсутність оплачуваних вихідних і відпусток;
  • необхідність самому вести бухгалтерію і платити податки[2];
  • не завжди є підходящі пропозиції;
  • додаткові витрати на робоче місце;
  • примарні можливості для якісного кар'єрного росту;


Фріланс в інтернеті

Широку поширеність фріланс отримав з розвитком інтернету: мережа і відповідні інформаційні та банківські технології дозволили деяким категоріям працівників зменшити частоту появи в офісах, або повністю перейти на роботу вдома.

В нинішній час в інтернеті сформувався стійкий прошарок фрілансерів, які заробляють на життя за допомогою віддаленої роботи. Фріланс поширений серед дизайнерів, програмістів, оптимізаторів, копірайтерів, перекладачів, учасників партнерських програм, інженерів-конструкторів. Працює багато спеціалізованих сайтів, покликаних допомогти фрілансерам знайти чергове замовлення.

Схема роботи фрілансера

Фрілансери можуть бути прикріплені до одної або кількох організацій-роботодавців, та/або розміщувати своє портфоліо на спеціалізований сайтах для фрілансерів. Зазвичай, існують як сайти за спеціалізацією у напрямку перекладу, програмування, копірайтингу тощо, так і загальні сайти фрілансерів. З часом, фрілансер може накопичити базу клієнтів та працювати за індивідуальними замовленнями.

Деякі фріланс-біржі

Див. також

Примітки

Корисні сайти

Посилання

  • Фрілансери на мапі світу. Подробиці: AIN.