BIONIC Hill

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
(Перенаправлено з Інноваційний парк «Bionic Hill»)
Перейти до навігації Перейти до пошуку
BIONIC Hill
Тип бізнес
Засновано 2011
Штаб-квартира Київ, Україна Україна
bionic-hill.com
CMNS: BIONIC Hill у Вікісховищі

BIONIC Hill  — проєкт українського інноваційного парку, складова національного проєкту «Технополіс».[1] Проєкт так і не був втілений через розбіжності між власником проєкту, українським мільйонером Василем Хмельницьким та Київрадою[2][3]. Засновник парку — бізнесмен Василь Хмельницький.

Концепція[ред. | ред. код]

На території BIONIC Hill передбачалося створення платформи для розвитку бізнесу і забезпечення комфортних умов для роботи і проживання фахівців сфери високих технологій. Пріоритетними галузевими напрямами проєкту були інформаційно-комунікаційні технології, фармацевтика та біотехнології, енергоефективність та енергозбереження.

Проєкт передбачав розміщення представництв компаній, проєктних команд, шоу-румів, науково-дослідних та конструкторських центрів, демо-лабораторій, екологічно чистого наукомісткого виробництва. Окрім того, проєкт забезпечить умови для розвитку стартапів.

Партнерами BIONIC Hill планували стати «Роберт БОШ Україна», Cisco Systems Inc., Інфопульс Україна.[4]

Одним з компонентів проєкту BIONIC Hill був відкритий міжкорпоративний ІТ-університет BIONIC University. Університет офіційно відкрився 27 вересня 2013 року, до цього заклад протягом року працював у тестовому режимі. Наразі BIONIC University працює на базі Національного університету «Києво-Могилянська академія».

Інфраструктура[ред. | ред. код]

BIONIC Hill передбачає поєднання бізнесової, освітньої, дослідницької, виробничої, а також соціальної та рекреаційної інфраструктури для близько 35 000 працівників та 12 000 жителів інноваційного містечка. Ділова інфраструктура об'єкту передбачає створення бізнес-центрів (330 тис. кв. м), сучасного навчально-дослідницького центру, в якому розміститься BIONIC University[1], високотехнологічної виробничої зони, готелю та конференц-центру. У парку передбачено розміщення дата-центру, венчурних фондів, банківських відділень, юридичних та бухгалтерських фірм, патентних бюро тощо. Планується створення повномасштабної соціальної інфраструктури (загалом 120 тис. кв. м): дитячі садочки, школа, поліклініка, ресторани, магазини, спортивно-оздоровчі центри, гуртожиток. Окрім того, для співробітників компаній-резидентів і членів їхніх сімей планується будівництво високоякісного житла (450 тис. кв. м). Також на території парку буде створено масштабну рекреаційну зону, передбачається обладнання штучного озера й висадка дерев цінних порід.

BIONIC Hill стане першим в Україні об'єктом, що застосує екологічну систему сертифікації LEED.

Історія розвитку проєкту[ред. | ред. код]

Посол США Джеффрі Пайєтт на відкритті BIONIC University

Проєкт BIONIC Hill було ініційовано у 2011 компанією UDP  — одним із лідерів девелоперського та інвестиційного ринку України, за підтримки Київської міської державної адміністрації. Проєкт на 100 % є приватною ініціативою.[5]

29 березня 2012 — у межах проведення Першого Київського інвестиційного форуму відбулася перша публічна презентація проєкту створення інноваційного парку BIONIC Hill [2].

7 червня 2012 — компанія UDP підписала двосторонній меморандум з Державним агентством з питань науки, інновацій та інформатизації України з метою об'єднання зусиль для реалізації проєкту BIONIC Hill [3].

30 липня 2012 — між Київською міською державною адміністрацією та UDP було укладено договір про наміри реалізувати проєкт створення інноваційного парку BIONIC Hill.

3 серпня 2012 — проєкт BIONIC Hill отримав статус складової державного національного проєкту «Технополіс» — створення інфраструктури інноваційного розвитку та високих технологій" [4].

31 жовтня 2012 — уряд України затвердив попереднє техніко-економічне обґрунтування національного проєкту «Технополіс» [5].

24 листопада — 2 грудня 2012 — у рамках роуд-шоу, організованого за підтримки Державного агентства з інвестицій та управління національними проєктами України та Київської міської державної адміністрації, проєкт BIONIC Hill було презентовано у Стенфордському університеті (Каліфорнія), Вашингтоні, Чикаго та Торонто [6][7][8].

16 квітня 2013 — заснування першого українського грантового фонду у галузі інформаційних технологій Global Technology Foundation (GTF)[6]. Фонд заснований венчурними фондами Runa Capital, TA Venture, Almaz Capital[ru] та інноваційним парком BIONIC Hill[7].

27 вересня 2013 року — офіційне відкриття першого відкритого міжкорпоративного ІТ-університету BIONIC University, освітньої ініціативи BIONIC Hill.[8][9]

Як заявив засновник інноваційного парку Василь Хмельницький, собівартість проєкту склала $ 800 за квадратний метр, і щоб забезпечити прибуток, оренда приміщень повинна становити не менше $ 15 за квадратний метр. Станом на квітень 2017 року проєкт так і не вдалося реалізувати.[10]

Очікуваний ефект[ред. | ред. код]

Проєкт передбачав значні вигоди загальнонаціонального масштабу. Попереднє техніко-економічне обґрунтування проєкту було виконане провідною міжнародною компанією Ernst&Young та затверджене Постановою Кабінету Міністрів України. За оцінкою Ernst&Young, після виходу проєкту BIONIC Hill на повну проєктну потужність, виручка компаній-резидентів перевищить 7,2 млрд грн на рік, високотехнологічний експорт — 4,8 млрд грн на рік, а щорічні податкові надходження до бюджетів усіх рівнів − 1,3 млрд грн на рік.[9].

Заплановане розташування[ред. | ред. код]

BIONIC Hill розташовано на місці колишнього військового містечка № 136, на ділянці загальною площею 147 га у Святошинському районі міста Києва. Відстань від BIONIC Hill до кільцевої дороги Києва становить 2,5 км, до найближчої станції метро станції метро «Академмістечко»  — 7,5 км, до центру Києва — 17 км, до Міжнародного аеропорту «Київ» (Жуляни)  — 20 км.

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1.   BIONIC university
  2.   Фонд «Ефективне управління»
  3.   Державне агентство з питань науки, інновацій та інформатизації України
  4.   Наказ Державного агентства з інвестицій та управління національними проектами України № 153-07 від 03.08.2012[недоступне посилання з лютого 2019]
  5.   Постанова КМУ від 31.10.2012 № 1014
  6.   «1 грудня у Вашингтоні відзначали День України». Газета «Хрещатик»
  7.   «Олександр Попов зустрінеться з мером Чикаго Рамом Емануелем». Київська міська державна адміністрація
  8.   «Держінвестпроект проведе презентацію національних проектів містами Північної та Південної Америки»[недоступне посилання з лютого 2019]. Державне агентство з інвестицій та управління національними проєктами України
  9.   «35 тис. високотехнологічних робочих місць буде створено у Київському інноваційному парку „BIONIC Hill“». Газета «Хрещатик»

Посилання[ред. | ред. код]