Сколково (інноваційний центр)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Перші будівлі центру

Інноваційний центр «Сколково» («Російська Кремнієва долина») — ідея та проект створення російського центру з концентрації інтелектуального капіталу та заохочення розвитку інноваційних технологій, що передбачала спорудження в Підмосков'ї сучасного науково-технологічного комплексу з розробки та комерціалізації нових технологій[1][2][3]). Проект «Сколково» був анонсований 12 листопада 2009 року, президентом Росії Дмитром Медведєвим[4] з російським олігархом Віктором Вексельбергом на чолі комплексу та під спільним головуванням колишнього генерального директора Intel Крейгом Барреттом.

Майбутню інфраструктуру Сколково планувалось розмістити в елітному районі на заході від Москви, за 5-7 кілометрів від Барвихи, де вартість одного гектара землі починається, за різними оцінками, від $ 1,5 млн.[5][6][7]

Хронологія[ред. | ред. код]

У досвіді Росії ініціатива «Кремнієвої долини в Сколково» перегукується з аналогічною ініціативою 1928 року — «Детройт в Іжорі»[8].

У березні 2010 року Вексельберг заявив про необхідність розробки спеціального правового порядку в Сколково і наголосив на необхідності надання податкових канікул на 5-7 років[9].

16 жовтня 2015 Держдума Росії дала згоду на арешт Іллі Пономарьова, обвинуваченого в пособництві у розтраті фонду «Сколково»[10].

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]