Інферно (роман)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Jump to navigation Jump to search
Назва «Інферно»
Inferno (novel).jpg
Автор Ден Браун
Назва мовою
оригіналу
Inferno
Країна Flag of the United States.svg США
Мова англійська
Серія Роберт Ленгдон
Жанр детектив з елементами фантастики
Укр. видавництво Україна Україна  — Книжковий клуб "Клуб сімейного дозвілля"
Flag of the United States.svg США  — Donald M. Grant
Ориг. видавництво Doubleday[d]
Виданий 2013
Перекладач(і) Володимир Горбатько
Тип носія друк (оправа)
ISBN 978-0-385-53785-8
978-607-07-1643-0
Попередній твір Втрачений символ
Наступний твір Джерело

«Інферно» (англ. Inferno) — детективний роман Дена Брауна, що вийшов 14 травня 2013 року у видавництві Doubleday, четверта книга з серії про Роберта Ленґдона (перші три — Янголи і демони, Код да Вінчі, Втрачений символ). Твір перегукується з Інферно «Божественної комедії» Данте і створеної за його мотивами картини Боттічеллі — «Мапа Пекла».

Анонсування[ред.ред. код]

Ден Браун оголосив назву своєї наступної книги 15 січня 2013 року після промоутингу в соціальних мережах. Обкладинку було показано в кінці лютого. На ній зображена відома базиліка Санта-Марія-дель-Фіоре, що міститься у Флоренції (Італія).

Анотація[ред.ред. код]

Запаморочливі пригоди, загадкові символи, небезпечні таємниці в найкращих традиціях «Коду да Вінчі»!

Професор Ленґдон прийшов до тями в лікарні у Флоренції. Як він опинився тут? Чому його хотіли вбити? І як він потрапив до італійського міста, сповненого стародавніх секретів? Роберт нічого не пам'ятає. Лише в моторошних видіннях він бачить жінку з дивним амулетом, яка благає про допомогу. А в кишені знаходить вказівку на картину Боттічеллі «Мапа пекла». Але картину дивно змінено…
Зашифровані у витворах мистецтва послання, таємні тунелі і новітні технології — ось що чекає Ленґдона та його помічницю Сієнну на шляху до розкриття загадки божевільного генія. Та невідомий ворог випереджає їх на крок…

Сюжет[ред.ред. код]

Професор історії мистецтв Гарвардського університету Роберт Ленгдон приходить до тями у лікарняній палаті з пораненою головою і втратою пам'яті про події останніх кількох днів. Його останні спогади стосуються Гарварду, але лікарня знаходиться у Флоренції, в Італії. Сієнна Брукс, місцевий лікар, каже, що він отримав струс мозку в результаті кульового поранення і опинився у відділенні швидкої допомоги. Роберта починає переслідувати жінка на ім'я Ваєнта, одягнена як панк. Наближаючись до палати професора, вона вбиває одного з лікарів. Сієнні і Роберту вдається втекти і сховатися у неї на квартирі.

У своїй куртці Роберт знаходить біологічний циліндр. Він вирішує звернутися до американського посольства. У посольстві стверджують, що вони дуже довго його шукали і просять повідомити своє місце перебування. Не бажаючи вплутувати у свої справи Сієнну, Роберт називає адресу неподалік від її квартири. Пізніше він виявляє, що на тому місці з'являється Ваєнта з пістолетом. Впевнений, що уряд США хоче знищити його, Роберт Ленгдон приходить до висновку, що єдиний шанс вижити для нього — це розкрити таємницю циліндра. Виявляється, що за допомогою вмісту циліндричної печатки можна спроектувати модифіковану версію карти Пекла Сандро Боттічеллі. До кінця вирішити загадку заважають одягнені в чорне озброєні люди, від яких Сієнна і Роберт вирішують разом втекти.

Переклади українською[ред.ред. код]

Впродовж кількох місяців після видання оригіналу, того ж 2013 року, улітку, харківське видавництво «Клуб сімейного дозвілля» видало роман у перекладі Володимира Горбатька з англійської на українську. Друге видання у 2015 році.

  • Ден Браун. Інферно . Переклад з англійської: Володимир Горбатько. Харків: КСД, 2013. 608 стор. ISBN 978-966-14-5654-8

Посилання[ред.ред. код]