Іоанн II (герцог Аквітанії)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук


Джон Гонт
John of Gaunt
Jongaunt.JPG
1-й герцог Ланкастерський,
Початок правління: 1361
Кінець правління: 3 лютого 1399
Попередник:
Наступник: Генріх IV (король Англії)
Дата народження: 6 березня 1340(1340-03-06)
Місце народження: м. Гент, графство Фландрія
Країна: Англія
Дата смерті: 3 лютого 1399(1399-02-03) (58 років)
Місце смерті: м. Лестер, графство Лестершир, Англія
Дружина: 1. Бланш Ланкастерська (1359—1369)

2. Констанца Кастильська (1371—1394)

3. Катерина Суінфорд (1396—1399)
Діти: сини: Генріх IV (король Англії), Джон Бофорт, Генріх Бофорт, Томас
доньки: Філіппа, Єлизавета, Катерина, Джоан
Династія: Плантагенети/Ланкастери
Батько: Едвард III
Мати: Філіппа Геннегау

Джон Гонт, рідше Іоан Ге́нтський (англ. John of Gaunt, 1st Duke of Lancaster; 6 березня 1340 — 3 лютого 1399) — перший герцог Ланкастерський, син короля Англії Едварда III і Філіппи Геннегау. Прізвисько «Гонт» означає «Гентський», «той, що народився в Генті». Засновник дому Ланкастерів, до якого належали англійські королі: Генріх IV, Генріх V і Генріх VI. Отримавши значний спадок від свого тестя Генріха Гросмонта, графа Ланкастерського (†1361), від своячки Мод, а також землі батька, Джон Гонт став одним з найбільших феодалів Європи. Він володів 30 замками і маєтками в Англії і Франції; його статки не поступалися королівським.

Разом зі своїм старшим братом Чорним Принцом був одним з провідних воєначальників короля Едварда в Столітній війні. У 1373 році зробив п'ятимісячний рейд через всю Францію: від Кале до Бордо.

Користувався великим впливом під час правління свого малолітнього племінника Річарда II, а також в подальший період політичної нестабільності, не виступаючи при цьому відкрито на стороні противників Річарда. Певний час підтримував реформаторів, прибічників Джона Вікліфа, можливо, з міркувань боротьби зі зростаючими домаганнями Католицької церкви.

Після смерті Гонта (в 1399) всі його володіння були конфісковані на користь корони, оскільки його сина Генріха Болінгброка (майбутній Генріх IV) вигнали з країни (у 1398) за звинуваченням у зраді. Через кілька місяців після смерті батька Болінгброк повернувся в країну, позбавив влади Річарда II і вступив на престол.


Корона принца крові Це незавершена стаття про монарха, династію чи її представника.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.