Іслам у Великій Британії

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Іслам в Великій Британії — друга за величиною релігія після християнства.

Офіційні дані ONS за 2018/19 роки, опубліковані в грудні, показують, що в Англії проживає 3194 791 мусульман[1]. Близько 77% мусульман - суніти, 5% - шиїти, 1% - ахмадія та 4% - члени інших конфесій.

Демографія[ред. | ред. код]

Мусульмани Великої Британії мають такий національний склад: пенджабці, бангладешці, турки, араби та сомалі.

Пенджабці[ред. | ред. код]

Найбільша група мусульман у Сполученому Королівстві має пакистанське походження. Пакистанці з району Мірпур були однією з перших мусульманських громад, які постійно оселились у Великій Британії, прибувши до Бірмінгема та Бредфорда наприкінці 1940-х. Імміграція з Мірпура зростала з кінця 1950-х років, супроводжуючись імміграцією з інших частин Пакистану, особливо з Пенджабу.

Бангладешці[ред. | ред. код]

Населення бангладешського походження є другою за чисельністю мусульманською громадою (після пакистанців), 15% мусульман в Англії та Уельсі мають бангладешське походження. Майже половина цієї громади проживає в районі Тауер-Гемлетс.

Турки[ред. | ред. код]

Турки у Великій Британії також мають свою громаду. Громада налічує близько 66 500 турків, дві третини з яких становлять турки з Кіпру.

Перші мігранти з Туреччини почали масово прибувати в 1970-х роках, а потім члени їх сімей наприкінці 1970-х та 1980-х.

Араби[ред. | ред. код]

Британські араби - це нащадки мігрантів з річних арабських країн, зокрема Сирія, Ірак, Ліван, Палестина. Більшість арабів - суніти, меншість шиїти

Сомалійці[ред. | ред. код]

Більшість сомалійці проживають у Лондоні.

Першими сомалійцями в Великій Британії були купці, які прибули в XIX столітті. Друга невелика група моряків прибула під час Другої світової війни з Королівським флотом і залишилася в пошуках роботи. Протягом 1980-х та 1990-х років громадянська війна в Сомалі призвела до великої кількості сомалійських іммігрантів, що складали більшість сучасного населення Сомалі у Великій Британії.

Наприкінці 1980-х більшість із цих мігрантів отримали статус біженця, тоді як ті, хто прибув пізніше в 1990-х роках, отримували тимчасовий статус.

Джерела[ред. | ред. код]

  1. Muslim population of England smashes three million mark for first time ever, figures reveal. The Sun (en-gb). 4 січня 2020. Архів оригіналу за 1 березня 2021. Процитовано 3 березня 2021.