Агропромислова Група Креатив

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
ПАТ "Креатив Груп"
Тип Публічне акціонерне товариство
Форма власності відкрите акціонерне товариство
Спеціалізація виробництво соняшникової олії та шроту, жирів і маргаринів, соєвої олії та шроту, біопаливних пелет; сільське господарство
Засновано 1991
Штаб-квартира Кропивницький, Україна
Ключові особи Станіслав Березкін, Максим Березкін, Юрій Давидов
Співробітники 3200
creativegroup.ua

Група Креатив (Креатив Груп, повна назва — Публічне акціонерне товариство «Група Креатив», англ. Creative Group) — українська інтегрована агропромислова компанія, яка спеціалізується на виробництві соняшникової олії та шроту, жирів і маргаринів, соєвої олії та шроту, біопаливних пелет, сільському господарстві. Група володіє 9 заводами та 8 елеваторними комплексами[1] у Кіровоградській, Миколаївській, Київській, Дніпропетровській та Сумській областях. Розмір земельного банку компанії становить близько 30 тис.га.

За обсягами виробництва компанія входить в ТОП-3 українських виробників соняшникової олії з часткою ринку у понад 10% за період вересень, 2012 — лютий, 2013 рр.[2], є другим за обсягами експортером соняшникової олії з часткою у 12,5% поставок від загальноукраїнського експорту за результатами 2012/2013 рр.[3] Група має понад 30% частки ринку виробництва жирів та маргаринів, близько 24% частки ринку переробки сої за встановленими потужностями[4].

Виручка групи у 2013 році склала близько 1,055 млрд дол. США (+55% відносно виручки 2012 року — 682 млн. дол. США)[5].

Продукція групи: небрендована, призначена для продажу промисловим компаніям, та брендована — для роздрібної торгівлі (ТМ «Сонола», ТМ «Делікон», ТМ «Дивне», ТМ «Кум», ТМ «Масловия»). Компанія реалізує продукцію в усіх регіонах України та експортує до 25 країн світу[6], серед яких країни Північної Африки, СНД, Індія, Азійський регіон (Малайзія, Філіппіни, Індонезія). У 2013 році група відкрила представництво у Китаї та ОАЕ. Близько 70% продукції компанії йде на експорт[7].

Діяльність[ред. | ред. код]

Виробництво соняшникової олії і шроту

Ключовий напрям бізнесу групи — виробництво соняшникової олії та шроту. Компанія входить до ТОП-3 українських переробників насіння соняшнику за встановленими потужностями[8]: у 2013 році група переробила 1,051 млн. тонн насіння соняшнику[9]. Заводи компанії виготовляють нерафіновану та рафіновану рослинну олію у пляшках для роздрібного продажу та експорту до країн СНД, Німеччини, Великої Британії, ОАЕ, Ізраїлю і Панами, а також нерафіновану — оптом на експорт для подальшої переробки. Основними ринками збуту нерафінованої соняшникової олії групи є країни Північної Африки, ЄС, Індія і Китай. Соняшниковий шрот група експортує в країни Західної Європи та Скандинавії. Група використовує виготовлену нерафіновану олію як для продажу, так і для її більш глибокої переробки підприємствами компанії (для виробництва жирів, маргаринів, рафінованої олії). Значна частка виробленого шроту використовується у тваринницькому бізнесі компанії.

Виробництво соєвої олії і шроту

За встановленими потужностями група має частку у 24% ринку переробки сої. Продукція групи представлена на внутрішньому і на зовнішньому ринках, основними покупцями соєвої олії є компанії харчової промисловості в ЄС, соєвого шроту — підприємства птахівничої галузі та свинарства[10].

Виробництво жирів і маргаринів

Частка компанії на українському ринку жирів і маргаринів становить близько 30%. Підприємства групи виробляють 75 видів жирів, у тому числі кондитерські, кулінарні жири та замінники молочного жиру для компаній харчової промисловості, а також 25 видів маргаринів для промислової переробки і роздрібного ринку. Також компанія виробляє маргарини спеціального призначення. Жирову продукцію група продає в Україні та країнах СНД. Потужності компанії з виробництва жирів та маргаринів представлені чотирма заводами. Більша частина продукції продається оптом, без торгової марки, частина — під ТМ «Сонола» та ТМ «Делікон»[11].

Сільське господарство

Група вирощує зернові та технічні сільськогосподарські культури: соняшник, сою, кукурудзу та інші зернові. Вирощена продукція йде на подальшу переробку, а також використовується як кормова база для розвитку тваринництва. Група має власний свинокомплекс потужністю 60 тис. голів свиней на рік[12].

Виробництво біопаливних пелет

Продукти переробки сільськогосподарської продукції (лушпиння, відходи) група використовує для виробництва біопаливних пелет. Споживачами пелетної продукції компанії (близько 40 тис. тонн продукції на рік) є переважно виробники «зеленої енергії» з Європейського Союзу.

Підприємства[ред. | ред. код]

Назва заводу

Коли введений

в експлуатацію

Місце

розташування

Продукція

Потужність

(виробництво,

переробка)

Олійноекстракційний завод МЕЗ 240

1996 р.

Кіровоградська область

нерафінована олія, соняшниковий шрот, рафінована олія у пляшках

91 тис. тонн олії на рік

Олійноекстракційний завод МЕЗ 800

2009 р.

Кіровоградська область

соняшникова олія, соняшниковий шрот, очищений ріпак та соя

365 тис. тонн насіння соняшника на рік

Новий олійноекстракційний завод МЕЗ 1700

2012 р.

Кіровоградська область

нерафінована соняшникова, соняшниковий шрот, лушпиння для пелет

620 тис. тонн насіння соняшника на рік

Завод із виробництва модифікованих жирів

2001 р.

Кіровоградська область

модифіковані жири

36 тис. тонн продукції на рік

Завод із виробництва модифікованих жирів, маргаринів та рафінованої олії

2005 р.

Кіровоградська область

рафінована та дезодорована соняшникова олію у пляшках, рафіновані жири, маргарини

36 тис. тонн продукції на рік

Новий завод із виробництва модифікованих жирів

 

2007 р.

Кіровоградська область

рафінована соняшникова олія, модифіковані жири, нові спеціалізовані жири, зокрема замінники молочного жиру, кондитерські, хлібопекарські та фритюрні жири

72 тис. тонн продукції на рік

Завод із виробництва спредів

 

2012 р.

Кіровоградська область

пасти і спреди

70 тис. тонн продукції на рік

Завод із переробки сої

 

2008 р.

Кіровоградська область

соєвий та високобілковий шрот

270 тис. тонн переробки соєвих бобів на рік

Завод з виробництва біопаливних пелет

2011 р.

Кіровоградська область

біопаливні пелети

40 тис. тонн продукції на рік

Свинокомплекс

2011 р.

Кіровоградська область

продукція тваринництва

60 тис. голів свиней на рік

Керівництво[ред. | ред. код]

Станіслав Березкін, почесний президент Групи Креатив. Засновник Групи Креатив. З 2011 року народний депутат України. Має звання «Заслужений працівник промисловості України», кавалер Ордена князя Володимира ІІ ступеню, нагороджений Почесною грамотою Верховної Ради України.

Максим Березкін, голова Наглядової ради Групи Креатив. До компанії приєднався у 2002 році як менеджер відділу маркетингу, посаду голови наглядової ради обіймає із 2012 року. У 2009 р. отримав ступінь MBA в Інституті бізнесу при Державній Академії при Уряді РФ.

Юрій Давидов, голова правління Групи Креатив, директор компанії. З 2002 року приєднався до компанії на посаді фінансового директора. Із 2006 року — голова правління Групи Креатив. У 2007 р. отримав ступінь кандидата економічних наук.

Вікторія Березкіна, фінансовий директор Групи Креатив. До групи приєдналася у 2008 році на посаді директора департаменту кредитів та інвестицій. Із червня 2013 року — фінансовий директор Групи Креатив. Отримала ступінь бакалавра у City University London, Велика Британія, за спеціальністю «Підприємництво», здобула ступінь магістра за спеціальністю «Фінанси» в Лондонській бізнес-школі Касс (Cass Business School, Велика Британія).

Сергій Сивопляс, заступник голови правління Групи Креатив, директор представництва Групи Креатив у м. Києві. Приєднався до Групи Креатив у травні 2011 року у ролі заступника голови правління групи та очільника її київського представництва. У 2006 - 2011 рр. був керуючим партнером у Delphi Capital. У 1994-1995 рр. навчався в Університеті Рузвельта (Чикаго, США) на факультеті «Фінанси», здобув ступінь магістра за фахом «Міжнародна банківська справа та фінанси» університету Саутгемптон (Саутгемптон, Велика Британія) у 1997 році.

Історія[ред. | ред. код]

1991 р. — у м. Кіровограді було створено торгову компанію, а також перше підприємство з переробки насіння соняшнику.

1996-1998 рр. — компанію було реорганізовано в корпорацію зі спеціалізацією на переробці насіння соняшнику із повним виробничим циклом.

2001-2005 рр. — компанія розширює свої виробничі потужності, вводить в експлуатацію завод модифікованих жирів і завод із виробництва жирів, маргаринів та рафінованої олії.

2002 р. — засновано ЗАТ Промислова Група «Креатив» як управляючу компанію серед підприємств, що входять до складу групи.

2007 р. — групу реорганізовано та створено ВАТ «Креатив Груп», як управляючу холдингову компанію. Цього ж року група здійснює приватне розміщення акцій серед інвесторів на загальну суму 30 млн. дол. США. Група вводить в експлуатацію нове виробництво модифікованих жирів.

2008-2009 рр. — компанія вводить в експлуатацію новий олійноекстракційний завод та першу лінію заводу з переробки соєвих бобів.

2007-2011 рр. — рада директорів вирішує реорганізувати компанію: створено холдинг, який охоплює усі активи компанії та контролює їх.

2011-2012 рр. — група розширює виробничі потужності та диверсифікує бізнес: запускає пелетний завод, олійноекстракційний завод, свинокомплекс та елеваторний комплекс. Сільськогосподарський бізнес консолідується до складу групи.

2013 р. — група виводить на повну потужність новий олійноекстракційний завод, запускає другу виробничу лінію на соєвому заводі, вводить в експлуатацію 3 нові елеваторні комплекси. Група відкриває власні представництва в Китаї та ОАЕ, і у квітні відвантажує в Китай першу партію соняшникової олії.

Примітки[ред. | ред. код]

 1. Группа Креатив выступит спонсором конференции «VegOils Trade Aoutlook-2014» // АПК Информ. Архів оригіналу за 7 квітня 2014. Процитовано 4 квітня 2014. 
 2. Рейтинг украинских производителей сырого подсолнечного масла в 2012/13МГ // AgroChart. Архів оригіналу за 22 квітня 2014. Процитовано 31 березня 2014. 
 3. Топ-10 экспортеров подсолнечного масла // Forbes Украина. Архів оригіналу за 31 березня 2014. Процитовано 31 березня 2014. 
 4. Креатив должен бать креативным! // АПК Информ. Архів оригіналу за 31 березня 2014. Процитовано 31 березня 2014. 
 5. Виручка Креатив зросла на 121% і склала близько 920 млн USD у 2012/2013 // Агро Перспектива. Архів оригіналу за 31 березня 2014. Процитовано 31 березня 2014. 
 6. Група Креатив продовжує стабільну роботу в Україні в рамках визначеної стратегії розвитку // Офіційний вебсайт компанії. Архів оригіналу за 31 березня 2014. Процитовано 31 березня 2014. 
 7. Олійний епіцентр // Agro Times. Архів оригіналу за 7 квітня 2014. Процитовано 31 березня 2014. 
 8. Олійно-жирова галузь: нарощення потужностей і прорив у Китай // Agro Times. Архів оригіналу за 31 березня 2014. Процитовано 31 березня 2014. 
 9. Группа «Креатив» в марту 2014 г. поставила в Китай 75 тыс. тонн подсолнечного масла // anyfoofanyfeed. Архів оригіналу за 9 березня 2014. Процитовано 31 березня 2014. 
 10. Без конкуренции нет бизнеса // АПК Информ. Архів оригіналу за 31 березня 2014. Процитовано 31 березня 2014. 
 11. Эффективное ведение бизнеса сегодня – залог успеха завтра // АПК Информ. Архів оригіналу за 31 березня 2014. Процитовано 31 березня 2014. 
 12. В Украине начали массово строить крупные свинокомплексы // Delo.ua. Архів оригіналу за 31 березня 2014. Процитовано 31 березня 2014.