Академія будівництва України

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Академія будівництва України
Абревіатура АСУ(рос.)
Тип Public Academy of Sciencesd
Засновано 24 червня 1993
Країна  Україна
Штаб-квартира Київ
Керівник Злобін Геннадій Карпович
Вебсайт: abu.in.ua

Акаде́мія будівни́цтва Украї́ни (АБУ) — всеукраїнська громадська організація, яку створили на добровільних засадах провідні вчені й видатні інженери будівельної галузі, промисловості будівельних матеріалів і будівельного машинобудування.

Історичне минуле

[ред. | ред. код]

Постановою ЦК Комуністичної партії України і Ради Міністрів України від 22 вересня 1955 року «Про заходи подальшої індустріалізації, поліпшення якості і зниження вартості будівництва» при Держбуді УРСР було створено Академію будівництва і архітектури Української РСР. У 1962 р. за рішенням директивних органів Академію будівництва і архітектури Української РСР було ліквідовано. Науково-дослідні установи і виробничі підприємства Академії було передано до складу різних міністерств і відомств республіки, а ту частину, що працювала на головних напрямках наук, було підпорядковано Держбуду УРСР.

Сучасність

[ред. | ред. код]

Заново утворена 24 червня 1993 у Києві. Колективними членами АБУ є понад 370 корпорацій, НДІ, навчальних закладів.

Основними напрямками діяльності Академії є науково-прикладні дослідження, які включають розробку комплексних науково-дослідних програм щодо основних проблем будівельного виробництва; розробку пропозицій відносно стратегій вдосконалення будівельного комплексу; підготовку кадрів для галузі; видавничу діяльність, розробку і оновлення нормативної бази та інформування будівельників про відчизняний та закордонний досівд у галузі будівельного виробництва і будівельної науки.

Президія Академії започаткувала премію Академії будівництва України ім. академіка Буднікова М. С., вчене звання доктора будівництва, Почесну грамоту.

Серед членів АБУ 44 академіки є лауреатами Державної премії України в галузі науки і техніки за 1993 — 2008 рр.

Склад і структура

[ред. | ред. код]

Основу Академії становлять 20 територіальних відділень та 33 галузевих відділення. У складі Академії працює 272 доктори та 480 кадидатів технічних і економічних наук, 270 заслужених працівників галузі, і 371 — лауреат державних та інших почесних премій.

Перший президент — Генадій Карпович Злобін.

Видання

[ред. | ред. код]

АБУ має свої часописи:

  • «Вісник»
  • «Техніка будівництва»

Джерела та література

[ред. | ред. код]

Посилання

[ред. | ред. код]