Альперін Михайло Юхимович

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук


Миха́йло Юхи́мович Альпе́рін (* 7 листопада 1956, Кам'янець-Подільський) — джазовий піаніст, композитор, педагог. Лауреат міжнародних джазових фестивалів. Син Юхима Альперіна.

Біографічні відомості[ред.ред. код]

Навчався в Кам'янець-Подільській СШ № 8. Закінчив 1971 року Кам'янець-Подільську міську дитячу музичну школу (клас фортепіано), 1976 року музичне училище у місті Бєльці (клас фортепіано).

1980 року увійшов до джазового квартету «Кварта». 1983—1984 працював в «Арсеналі» Олексія Козлова. 1984—1985 грав у дуеті із саксофоністом Симоном Шірманом. Після 1985 року виступав із сольними програмами на багатьох фестивалях і звернув на себе увагу цікавим використанням молдавського фольклору. У 1990-х роках Михайло Альперін, Аркадій Шіклопер і Сергій Старостін організували тріо, яке стало найпопулярнішим російським джазовим ансамблем у Західній Європі. З початку 1990-х живе в Норвегії. Викладач Вищої музичної школи в Осло. Викладає джазове фортепіано, сольфеджіо та імпровізацію. Виступує на європейських джазових фестивалях (із сольними програмами або з Moscow Art Trio).

Література[ред.ред. код]

Див. також[ред.ред. код]