Альфред Мільнер

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Альфред Мільнер
англ. Alfred Milner
Народився23 березня 1854(1854-03-23)[1][2][…]
Гіссен, Гессен, Німеччина[4]
Помер13 травня 1925(1925-05-13)[1][2][…] (71 рік)
Кентербері, Кентербері-Сітіd, Кент[d], Кент, Англія, Велика Британія
·інфекційне захворювання
Країна Сполучене Королівство
Діяльністьжурналіст, дипломат, політик
Alma materТюбінгенський університет, Коледж Бейлліол, Кінгз-колледжd і Кінґс-коледж
Знання мованглійська[5] і словенська[6]
Титулвіконт, Viscount Milnerd і Baron Milnerd
ПосадаДержавний секретар з питань війни (Велика Британія), Secretary of State for the Coloniesd, Член Таємної ради Великої Британії[d], посол, член Палати лордів[d], High Commissioner for Southern Africad і Governor of the Cape Colonyd
ПартіяКонсервативна партія
БатькоCharles Milnerd[7]
МатиMary Ierne Readyd[7]
У шлюбі зViolet Milner, Viscountess Milnerd[8]
Нагороди

А́льфред Мі́льнер, 1-й віконт Мільнер (англ. Alfred Milner; 23 березня 1854 — 13 травня 1925) — британський державний діяч і колоніальний адміністратор, верховний комісар у Південній Африці, губернатор Капської колонії.

Відігравав важливу роль у формуванні зовнішньої та внутрішньої політики Великої Британії в період з середини 1890-х до початку 1920-х років. Він також був ключовою фігурою в Британській імперії, пов'язаною з подіями, що призвели до англо-бурської війни 1899—1902 років та її наслідків (зокрема, входив до складу англійської делегації на невдалих перемовинах з бурами у 1899 році). Перебуваючи на посаді верховного комісара, додатково став відомий як наставник зборів молодих членів громадянської південноафриканської служби, неофіційно відомої як «дитячий сад Мільнера» (Milner's Kindergarten), деякі з представників якої в ряді випадках самі стали важливими фігурами в управлінні Британської імперії. В останні роки свого життя, з грудня 1916 по листопад 1918 року, він був одним з найважливіших членів військового кабінету Девіда Ллойда Джорджа.

Примітки

[ред. | ред. код]