Андерс Гейлсберг

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Андерс Гейлсберґ
Ім'я при народженні Anders Hejlsberg
Народився 2 грудня 1960(1960-12-02) (63 роки)
Данія
Громадянство Данія Данія, США США
Діяльність програміст
Відомий завдяки розробник Turbo Pascal, Delphi і C#
Alma mater Данський технічний університет
Знання мов англійська[1]
Заклад Microsoft
Magnum opus Turbo Pascal, Delphi[d], C Sharp і TypeScript
Посада головний архітектор C#
Нагороди

А́ндерс Ге́йлсберґ (англ., датс. Anders Hejlsberg) — данський програміст. Відомий значним доробком та роботою над декількома комерційно успішними мовами програмування та інструментарієм для розробки програмного забезпечення, серед яких: Turbo Pascal, Delphi, J++, C#, TypeScript та інше.

Наразі працює у корпорації Microsoft, де є головним архітектором мови програмування C#.

Біографія[ред. | ред. код]

Раннє життя[ред. | ред. код]

Гейлсберґ народився у грудні 1960 року у Копенгагені, столиці Данії, де вивчав інженерію у Данському технічному університеті. Під час навчання він займався написанням програмного забезпечення для мікрокомп'ютера Nascom, основною його розробкою був компілятор мови Pascal, котрий спершу продавався під іменем Blue Label Pascal компілятор для Nascom-2. Проте, він дуже скоро портував його на операційну систему MS-DOS, і перейменував спершу у Compas Pascal, а потім у PolyPascal. Через деякий час Андерс продав його компанії Borland, котра дала йому ім'я Turbo Pascal.

Робота у Borland[ред. | ред. код]

Після купівлі у 1980 році компанією Borland його компілятора, він став комерційно найуспішнішим компілятором мови Pascal. Як частина угоди, згідно з якою Borland отримувала авторські права на компілятор, Гейлсберґ став її головним інженером, де залишався на цій посаді аж до 1996 року. Протягом цього часу він був головним архітектором компілятора, і очолив команду проектувальників Delphi.

Робота у Microsoft[ред. | ред. код]

У 1996 році Гейлсберґ покинув Borland, і пішов працювати у Microsoft. Одним із перших його досягнень на новій роботі стала мова програмування J++ та Windows Foundation Classes. Починаючи із 2000 року він очолює команду проектувальників мови C#.

Нагороди[ред. | ред. код]

У 2001 році пан Гейлсберґ отримав нагороду журналу Dr. Dobb's Journal за свою роботу над Turbo Pascal, Delphi, C# та Microsoft .NET Framework.

Опубліковані роботи[ред. | ред. код]

Література[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]

Інтерв'ю[ред. | ред. код]

Відео[ред. | ред. код]

  1. Identifiants et RéférentielsABES, 2011.