Антибластика

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Антибластикалат. ablastica — анти-+ blastikos пускає паростки, що проростає) — це комплекс прийомів, спрямованих на знищення розсіяних в операційному полі клітин злоякісної пухлини. Дисемінація виникає як під час операції, якщо не ефективна абластика, так і при проростанні пухлини в серозні оболонки, коли з її поверхні внаслідок слабкої адгезії відокремлюються і поширюються клітини-новоутворення.

Характеристика методу лікування[ред. | ред. код]

Антибластика досягається різними шляхами. У першу чергу слід обробляти етиловим спиртом ті місця, де був контакт з пухлиною, а краще закладати в них на кілька хвилин серветки, змочені етиловим спиртом, змащувати поверхню пухлини 1 — 5% спиртовим розчином йоду.

У деяких випадках можливе видалення з операційної рани ракових клітин за допомогою промивання розчином хлоргексидину.

В останні роки стали широко застосовувати різні протипухлинні хіміопрепарати (залежно від характеру пухлини), які вводять в рану під час або після операції.

З антибластичних метою використовують довгостроково діючі форми ліків — носіїв хіміопрепаратів. Це іммобілізовані на поліметілсілоксане або ліпосомальні форми хіміопрепаратів. Поступово віддаючи хіміопрепарат, вони забезпечують тривалий вплив. Для антибластики пропонується близькофокусна рентгенотерапія на рану під час операції (І. Т. Шевченка, 1963), лазерне опромінення після попереднього введення фотосенсибілізуючих речовин, але ті методи складні і не отримали суттєвого розповсюдження.[1].

Примітки[ред. | ред. код]

  1. http://oncologic.narod.ru/liter/princip-leheniia.html Методы лечения онкологических заболенваний Сайт oncologic.narod.ru

Список використаних джерел[ред. | ред. код]

Див. також[ред. | ред. код]