Антоніна Лідтке

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Антоніна Лідтке
пол. Antonina Liedtke
Ім'я при народженні Antonina Liedtke
Псевдо Ніна
Народилася невідомо
?
Громадянство Польща Польща
Діяльність прозаїк
Alma mater Варшавський університет
Мова творів польська
Роки активності 1999
Напрямок проза
Жанр фантастиче оповідання
Magnum opus «КіберДжолі Дрім»
Премії «Срібний глобус» (1999), Меморіальна премія імені Януша Зайделя (1999), премія Електрибалта (1999)
Сайт: hell.pl/nina/

Антоніна Лідтке (пол. Antonina Liedtke) — польська письменниця-фантастка та технічний редактор видавництва «Runa», авторка оповідання «CyberJoly Drim», за яке протягом року письменниця отримала як три польських фантастичних премії, так і серйозну порцію критики від польських редакторів та літературних критиків.

Біографія[ред. | ред. код]

Антоніна Лідтке закінчила Варшавський університет за спеціальністю «Бібліотекознавство і наукова інформація». Пізніше вона закінчила курси технічних редакторів при Польському товаристві книговидавців. Спочатку Лідтке працювала у бібліотеці та видавництві Варшавської політехніки, пізніше у видавництві Варшавської школи економіки. Після цього вона тривалий час працює секретарем редакції видавництва «Runa», а надалі стає директором із нових медіатехнологій у цьому ж видавництві.

Як письменниця Антоніна Лідтке дебютувала в 1999 році оповіданням «КіберДжолі Дрім», яке було опубліковано як у друкованих засобах масової інформації, так і в Інтернеті. За це оповідання письменниця отримала в 1999 році відразу три премії — «Срібний глобус», премію імені Януша Зайделя за найкраще оповідання та премію Електрибалта. Проте дане оповідання отримало й значну порцію критики. Зокрема, його відхилив для друку тодішній головний редактор журналу «Nowa Fantastyka» та відомий письменник-фантаст і літературний критик Мацей Паровський, який висловив думку, що отримання нагороди Зайделя за таке оповідання є наслідком рекламування та просування цього твору групою молодих авторів та інтернет-персон, а саму процедуру голосування за нагороду та підрахунок її результатів закритими для суспільства.

Посилання[ред. | ред. код]