Анісімов Микола Олексійович

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Микола Олексійович Анісімов
Народження 12 грудня 1962(1962-12-12) (57 років)
с. Майдан-Олександрівський
Національність росіянин
Громадянство СРСР, Україна
Жанр портрет, натюрморт, пейзаж
Навчання Українська академія друкарства
Діяльність художник
Напрямок графіка, живопис

Мико́ла Олексі́йович Ані́сімов (нар. 12 грудня 1962, село Майдан-Олександрівський Віньковецького району Хмельницької області) — український художник (графік). Член Національної спілки художників України від 2008 року.

Біографічні відомості[ред. | ред. код]

Брат художниці Антоніни Штогрин.

Закінчив республіканську художню школу імені Тараса Шевченка в Києві. 1989 року закінчив Український поліграфічний інститут імені Івана Федорова у Львові (нині Українська академія друкарства).

Від 1991 працював у православних храмах Кримської і Хмельницької єпархій, виконував стінні розписи, інші іконописні роботи. Далі деякий час жив і працював у Кам'янці-Подільському: був викладачем, директором (у березні — серпні 1995 року) художньо-промислової школи імені Гагенмейстера [1]. Нині живе в Криму — в місті Саки [2].

Творчість[ред. | ред. код]

Анісімов — фіналіст першого відкритого конкурсу сучасного образотворчого мистецтва «Art Preview» у номінації «Графіка», який у листопаді 2011 року проводила Академія мистецтв у Галереї мистецтв Зураба Церетелі у Москві.

9 грудня 2011 року в Хмельницькому в обласній бібліотеці для юнацтва відкрилася спільна із сестрою виставка «Два крила вічності». Ще одна спільна виставка брата та сестри «Південь — Захід» відкрилася 4 вересня 2012 року в Кам'янці-Подільському. На ній, зокрема, представлено роботи Анісімова із серії «Легенди Поділля» [3]. Художник зазначив: «Я певний час жив у Кам'янці, його красоти зобразив у своїх творах, мене проймала ностальгія за цим старовинним містом. Коли я переїхав до Криму, там малював древнє місто за згадками. Чимало у мене і кримських пейзажів».

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Новий директор — нові перспективи // Кам'янець-Подільський вісник. — 1995. — 25 березня. — С. 5.
  2. Бородина Екатерина. Живописцы, окуните Ваши кисти[недоступне посилання з червень 2019] // Крымские известия. — 2008. — 15 октября.
  3. Будзей Олег. Південь і Захід разом: Виставки // Подолянин. — 2012. — 7 вересня. — С. 9.

Література[ред. | ред. код]

  • Іконопис: [Буклет]. — Кам'янець-Подільський, 1993.
  • Петрук Лілія. Два «полюси» однієї родини: Виставки // Кам'янець-Подільський вісник. — 2012. — 7 вересня. — С. 7.

Посилання[ред. | ред. код]