Артемісія III

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Jump to navigation Jump to search
Артемісія III

Артемісія III (д/н-348 рік до н. е.) — володарка Карії та Галікарнасу з 353 до 348 року до н. е. Походила з династії Гекатомнидів.

Життєпис[ред.ред. код]

Була донькою сатрапа Карії Гекатомна. Народилася ймовірно у м. Міласи, на той час столиці Карії. Знань щодо її молодості та жити за правління чоловіка Мавсола II немає. Після його смерті у 353 році до н. е. Артемісія успадкувала владу. Вона продовжила діяльність попередника. Спочатку правителька повинна була довести свій державницький хист. Відразу по смерті Мавсола повстав Родос, але Артемісія III хитрістю зуміла придушити це повстання. Після цього інші залежні від Карії землі визнали її своєї володаркою.

Напевне Артемісія нічого не змінювала ані у зовнішній, ані внутрішній політиці, що дісталася їй у спадок.

Найбільш Артемісія III відома будівництво поховання для свого чоловіка, так званого Мавзолею. На його честь у 353 році до н. е. вона також організувала загальноеллінські риторичні змагання. Зокрема в ніх брав участь Навкрат, учень відомого ритора Ісократа.

Після своєї смерті Артемісія знайшла свій спочинок порядок з чоловіком у Мавзолеї.

Родина[ред.ред. код]

Чоловік та брат — Мавсол II, цар Карії

Дітей не було


Джерела[ред.ред. код]

  • Walther Judeich: Artemisia 3). In: Paulys Realencyclopädie der classischen Altertumswissenschaft (RE). Band II,2, Stuttgart 1896, Sp. 1441–1442.