Архіпелаг ГУЛАГ

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Архіпелаг ГУЛАГ
Архипелаг ГУЛАГ
Жанр есе
Автор Солженіцин Олександр Ісайович
Мова російська
Написаний 1958-1968
Видавництво Сей
Виданий 1973
ISBN-13: 978-2-02-002118-0

Архіпела́г ГУЛА́Г (рос. Архипелаг ГУЛАГ) — книга російського письменника Олександра Солженіцина про примусову працю у Радянському союзі та мережу концентраційних таборів. Тритомна книга складається здебільшого з наративу, зібраного зі свідчень очевидців й дослідницького матеріалу, а також із власного досвіду автора, котрий був в'язнем виправно-трудових таборів.

Книга написана, як зазначено при її кінці, у 19581968 роках. Вперше опублікована в оригіналі російською мовою у Франції у 1973 році. У Радянському Союзі існувала у форматі самвидаву, аж до офіційного видання у 1989 році.

Будівництво Біломорканалу, описане у книзі

ГУЛАГ — це акронім від радянського терміну російською мовою Главное Управление Исправительно-трудовых Лагерей (Головне управління виправно-трудових таборів), бюрократичної назви радянських концентраційних таборів.

Назва книги приховує в собі метафору, котра прослідковується в усій праці. Словом архіпелаг зображується метода й система концентраційних таборів, розкиданих по цілому СРСР, порівнюючи її з безкраїм «ланцюжком островів», котрі відомі лише тим, хто мав нещастя на них потрапити.

Див. також[ред.ред. код]

Джерела[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]

  • Архіпелаг ГУЛАГ у перекладі англійською том 1, 2, 3 (англ.)