Батайський музей історії

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Батайський музей історії (рос. Батайский музей истории) — історичний музей в місті Батайськ, Ростовська область. Сучасна будівля музею розташовується в Парку культури і відпочинку міста за адресою вул. Кірова, 51а.

Історія[ред.ред. код]

Перший музей в Батайську відкритий в 1966 році і перебував у місцевому кінотеатрі. Первісна його назва ― «Музей революційної, бойової і трудової слави». Розташовувався він лише у двох кімнатах, а його фонд налічував лише близько 400 експонатів. Сучасну будівлю музею зведено в 1979 році. Відкриття відбулося 22 квітня того ж року[1].

Сучасну назву музей носить з 1993 року. На даний момент його експозиційно-виставкова площа складає 430 квадратних метрів[2].

Експозиції музею[ред.ред. код]

Основою всіх експозицій музею є експонати, що розповідають про історію міста, етнографію, археологію. Фонди музею нараховують близько 9 тис. справжніх документів, присвячених історії Батайська[3].

Три експозиційні зали[4]:

 • Зал Бойової Слави ― представлені експонати часів Громадянської та Другої світової воєн, стіна пам'яті з іменами загиблих. У залі час від часу проводяться урочисті заходи, зустрічі ветеранів війни і засідання пошукових груп.
 • Зал краєзнавства
 • Виставковий зал

Експозиції:

 • Історія льотних училищ ЦПФ імені Баранова і ВАУЛ імені Сєрова. Примітна тим, що в ньому навчалися такі прославлений льотчики, як Олексій Маресьєв, який став прототипом головного героя повісті Бориса Полєвого «Повість про справжню людину», льотчик-ас Григорій Дольников.
 • Особисті речі перших льотчиків-космонавтів Володимира Комарова, Євгена Хрунова, Віктора Горбатко.
 • Експонати з історії Батайського залізничного вузла. Владикавказька залізнична дорога, збудована у 1875 році за указом імператора Олександра II, проходила через Батайськ, який став великим залізничним вузлом і «воротами» на Кавказ.
 • Етнографічна експозиція. Тут представлені експонати, присвячені традиціям і побуту жителів Батайська та його околиць: старовинні меблі, селянські знаряддя праці, предмети церковного та декоративно-прикладного мистецтва.
 • Постійна виставка робіт батайського художника М.С. Лосєвського.

Примітки[ред.ред. код]

 1. Administrator. Городской музей истории города Батайска (ru-ru). xn----7sbbaad2dcgd9csffhc5m.xn--p1ai. Процитовано 2017-01-21. 
 2. ИСТОРИЯ ГОРОДСКОГО МУЗЕЯ. xn--80aaabtlpdjm6djh.xn--p1ai. Процитовано 2017-01-21. 
 3. Батайский музей истории - Правительство Ростовской области. www.donland.ru. Процитовано 2017-01-21. 
 4. Донской туризм :: Турист на Дону :: Музеи (ru). dontourism.ru. Процитовано 2017-01-21.