Бекешко Іван Федорович

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Бекешко Іван Федорович
Бекешко Іван Федорович.jpg
Народилася 27 вересня 1908(1908-09-27)
Заріччя 1d, Круглянський район, Могильовська область, Білорусь
Померла 1986
Самбір, Львівська область, Українська РСР, СРСР
Поховання Самбір
Національність Білорус
Діяльність лікар

Бекешко Іван Федорович (нар. 27 вересня 1908, с. Заріччя, Круглянський район, Могильовська область, Білорусь — ? 1986, Самбір, Львівська область, Україна) — лікар-хірург, перший завідувач відділом хірургії Самбірської центральної районної лікарні.

Біографія[ред. | ред. код]

Народився в багатодітній білоруській сільській сім'ї. Мати та батько працювали в сільському господарстві. Після школи працював у колгоспі. З 1934 по 1935 служив в армії. З 1935 по 1940 рік навчався у Білоруському медичному інституті. Медичну практику хірурга розпочав у Бєлиницькій районній лікарні. У травні 1941 року знову призваний в армію. З жовтня 1945 року жив і працював лікарем-хірургом у м. Самборі (Львівська область, Україна). Був першим завідувачем відділу хірургії Самбірської центральної районної лікарні. Працював викладачем хірургії в Самбірському медичному училищі. Похований у місті Самборі на міському кладовищі.

Під час війни

З початком війни був лікарем-хірургом хірургічного відділу шпиталю Брянського фронту, а з жовтня 1942 року начальник першого хірургічного відділу шпиталю-2579 Першого українського фронту. Закінчив війну у Берліні. Нагороджений двічі орденом «Червоної зірки», О́рденом Вітчизня́ної війни́ (II ступеня) та медаллю «За бойові заслуги».

Особисте життя

Сім'я: Дружина — Бекешко (Мойсієвич) Катерина Дмитрівна, донька Катеринославського присяжного повіреного, засудженого за антирадянщину. Дочка — Дмитришин (Бекешко) Наталія Іванівна, дитячий лікар. Онука — Вікторія.

Посилання[ред. | ред. код]