Берналь Діас дель Кастільйо

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Меморіал Б.Д. дель Кастільйо у Медина-дель-Кампо, Іспанія

Берна́ль Ді́ас дель Кастільйо (ісп. Bernal Díaz del Castillo) (*бл/ 1492, Медіна-дель-Кампо, Іспанія — †бл.1582, Гватемала) — іспанський конкістадор та письменник, відомий перш за все завдяки автобіографічній «Правдивій історії завоювання Нової Іспанії».

Народився Берналь Діас дель Кастільйо в Іспанії у місті Медіна-дель-Кампо (Medina del Campo).

Прибув до Америки (на Кариби) в 1514 році. Брав участь в експедиціях Ернандеса де Кордови та Хуана де Грихальви у 1517 та 1518 роках відповідно. Також учасник походів Ернана Кортеса з 1519 року. Берналь Діас не просто спостерігав конкісту на власні очі, він був її безпосереднім учасником — пройшов тисячі кілометрів, бився у багатьох битвах та сутичках і отримав не одне поранення.

На схилі літ (у віці 84 років), користуючися старими записами, зробленими в походах та власною пам'яттю, він написав блискучу та захоплюючу «Правдиву історію завоювання Нової Іспанії», котра є одним з найцінніших історичних свідчень про конкісту і при тому читається як чудових пригодницький роман.

Помер Б.Д. де Кастільйо в Гватемалі.

Одним з нащадків Берналя Діаса був його правнук, «батько гватемальської історії» Франсіско Антоніо Фуентес-і-Гусман (*1642 — †бл.1700), який написав «Історію Гватемали чи вибрані нагадування».