Бобровиді

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Бобровиді
Гофер
Біологічна класифікація
Царство: Тварини
Тип: Хордові
Підтип: Хребетні
Клас: Ссавці
Інфраклас: Плацентарні
Надряд: Гризуни (Glires)
Ряд: Мишоподібні (Muriformes)
Підряд: Бобровиді (Castorimorpha)
(Wood, 1955)
Посилання
Wikispecies-logo.svg Віківиди: Castorimorpha
EOL logo.svg EOL: 7163937
Fossilworks: 41533

Боброподібні, або бобровиді (Castorimorpha) — підряд гризунів (Rodentia, або Glires). У ньому об'єднані три родини, що включають близько 100 видів, всі з яких, за винятком бобра європейського (Castor fiber), мешкають у Північній або Центральній Америці.

Історія класифікації[ред. | ред. код]

Підряд Castorimorpha - відносно новий. Його запропоновано Карлтоном і Массером 2005 р., які досліджували морфологічні та молекулярно-генетичні особливості гризунів. Спорідненість між родинами гоферових (Geomyidae) і стрибунових (Heteromyidae) припускалася давно, і ці дві родини об'єднували в надродину Geomyoidea. Їх порівняння з родиною боброві стало новим кроком, тому що бобрів раніше звичайно включали у підряд вивірковидих (Sciuromorpha). Коли з'ясували, що вивірковидні у розумінні давніх авторів є парафілетичним таксоном, було переглянуто класифікацію всіх зазначених родин гризунів, і три названі групи (гофери, стрибуни і бобри) були об'єднані разом у підряд Castorimorpha.

Класифікація[ред. | ред. код]

Підряд включає три родини (за версією [1]):

Раніше родини гоферових і стрибунових об'єднували в загальний таксон Geomyoidea в межах підряду вивірковидих (Sciuromorpha). До бобровидних відносять також вимерлу родину Eomyidae з найбільш відомим літаючим представником Eomys quercyi.

Підряд боброподібних об'єднує чотири дуже різні за екологією та морфологією групи немишовидих гризунів, відмінних на рівні різних родин:

У фауні України підряд представлений одним видом — бобер європейський (Castor fiber).

Література[ред. | ред. код]