Гоферові

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Гоферові
Період існування: Ранній олігоцен — сучасність
Thomomys bottae
Біологічна класифікація редагувати
Царство: Тварини (Animalia)
Тип: Хордові (Chordata)
Клада: Синапсиди (Synapsida)
Клас: Ссавці (Mammalia)
Клада: Гліреси (Glires)
Ряд: Мишоподібні (Rodentia)
Підряд: Бобровиді (Castorimorpha)
Надродина: Geomyoidea
Родина: Гоферові (Geomyidae)
Bonaparte, 1845
Роди

Cratogeomys
Geomys
Orthogeomys
Pappogeomys
Thomomys
Zygogeomys

Вікісховище: Geomyidae

Гоферові (лат. Geomyidae) — родина гризунів з групи немишовидих (Rodentia non-Muroidea). Родина вміщує риючих, північноамериканських гризунів, діапазон поширення яких простягається приблизно від 54° пн.ш. до південного кордону Панами. Назву «гофери» має також один з родів черепах (Gopherus).

Характеристика[ред. | ред. код]

Мають дуже маленькі очі й вуха, короткі, вкриті волоссям лапи і великі щічні мішки. Голий хвіст відносно короткий. Як адаптація до копального способу життя, слізні залози безперервно виділяють в'язку речовину, щоб захистити очі від потрапляння бруду, зуби розташовані за межами губ, які можуть закриватись за ними. Таким чином, тварини можуть використовувати свої зуби для риття, не боячись, що пісок потрапить в рот. Є п'ять сильних кігтів на передніх лапах. Довжина тіла: 9-30 см, на додачу 4-14 см хвіст. Вага в кілька сот грамів. Кілька видів досягають ваги до 1 кг. У всіх видів, самці більші за самиць. Більшість видів мають коричневе хутро, що збігається з кольором ґрунту, в якому вони живуть. Зубна формула:

Зубна формула
1.0.1.3
1.0.1.3

Життя[ред. | ред. код]

Майже все своє життя проводить під землею. Тільки у виняткових випадках веде пошук їжі на поверхні. Їжею є підземні частини рослин, тобто коріння і бульби. Гоферові переносять їжу в защічних мішках у більш глибокі комори. Гоферові є поодинокими поза сезоном розмноження й агресивно підтримають території, які різняться за розміром залежно від наявних ресурсів. Хоча вони намагатимуться втекти, коли знаходяться під загрозою, вони можуть атакувати інших тварин, включаючи кішок і людей і можуть завдати серйозних укусів довгими, гострими зубами. Ворогами є Mephitidae, Taxidea taxus і деякі змії роду Pituophis.

Відтворення[ред. | ред. код]

Дитинчата з'являються на світ сліпими і безпомічними, і віднімають від грудей за близько сорок днів. Залежно від виду та місцевих умов, представники родини можуть мати конкретні щорічні сезони розмноження, або можуть розмножуватися неодноразово протягом року. У виводку зазвичай 2—5 дитинчат, хоча може бути більше у деяких видів (до 10).

Систематика[ред. | ред. код]

Джерела[ред. | ред. код]