Борисполець Платон Тимофійович

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Плато́н Тимофі́йович Бори́сполець (01.04.1805, Гоголів — † 30.06.1880, Санкт-Петербург)  — художник зі старого роду козаків-християн Київської Русі-України, приписних козаків містечка Гоголів Остерського повіту Чернігівської губернії Російської імперії. Співученик і знайомий Тараса Шевченка.

Життєпис[ред.ред. код]

Народився в старовинному містечку Гоголів Остерського повіту Чернігівської губернії Російській імперії (нині село Броварського району Київської області) у родині трудових козаків-християн з діда-прадіда, приписних козаків і дворян Російської імперії.

Батько Тимофій Микифорович Борисполець (?-1849, Баришівка) довгий час був на різних відповідальних посадах, зокрема працював прокурором у судах Київської губернії.

Стосунки з Кобзарем[ред.ред. код]

Шевченко вчився разом з ним в Петербурзькій Академії мистецтв. Поет згадував Бориспільця у листі до М. Лазаревського (20 грудня 1847), а також у листі до Я. Кухаренка (1,10, 16 квітня 1854). Зустрічався з ним і після заслання (квітень 1858). У «Щоденнику» 24 квітня 1858 Шевченко тепло згадував його. Згадуючи його на солдатчині в казахстанських степах, написав Шевченка поему «Сотник»[1].

Примітки[ред.ред. код]

Джерела[ред.ред. код]

  • Шевченківський словник: У двох томах / Інститут літератури імені Т. Г. Шевченка Академії Наук УРСР. — Київ : Головна редакція УРЕ, 1978.