Британська Західна Африка

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Розташування Британської Західної Африки.

Британська Західна Африка була узагальненою назвою британських колоній у Західній Африці під час колоніального періоду, як в загальному географічному сенсі, так і, більш виразно, у вигляді формальної колоніальної адміністративної одиниці. Сполучене Королівство колонізувало ці території протягом періоду з кінця 1780-х до 1960-х.

Історична юрисдикція[ред.ред. код]

Британська Західна Африка або британські західноафриканські колонії, що виникли під час двох періодів (17 жовтня 1821 до її першого розпуску 13 січня 1850 і знову 19 лютого 1866 до її заключній здачі в оренду 24 листопада 1888) адміністративна юридична особа при головному губернаторі (зіставний в розряді Генерал-губернатору), офіс, який наділяється в губернаторі Сьєрра-Леоне (під Фрітауні).

Колонії були створені головним чином для того, щоб допомогти зусиллям Підрозділи Західної Африки Королівського флоту, а не внаслідок якихось інших експансіоністських або економічних причин. Створення нових вугільних шахт і складів забезпечило зростання робочих місць (які були розраховані переважно на місцеве населення), і поступово села, розширюючись, перетворювалися в нові міста.

Іншими колоніями, спочатку включеними в юрисдикцію, були Гамбія та Золотий Берег (сучасна Гана). Починаючи з відтворення у 1866 в ці колонії була включена Лагосская територія.

Прапор Британської Західної Африки

Наслідок[ред.ред. код]

Навіть після її заключного розпаду єдина валюта, британський західноафриканський фунт, була дійсною у всьому регіоні — включаючи Нігерію — з 1907 до 1962.

В 1960 Нігерія та Сьєрра-Леоне отримали незалежність, в 1965 — Гамбія. У 1954 Велика Британія заснувала самоврядування в Золотому Березі, а в 1957 Золотий Берег став незалежною державою під ім'ям Гана.

Посилання[ред.ред. код]