Адміністративно-територіальна одиниця

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
(Перенаправлено з Адміністративна одиниця)
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Адміністративно-територіальна одиниця
Зображення
Підтримується Вікіпроєктом Проєкт:Населені пунктиd
Портал відкритих даних OSM boundariesd
CMNS: Адміністративно-територіальна одиниця у Вікісховищі

Адміністрати́вно-територіа́льна одини́ця (АТО) — це частина єдиної території держави, що є просторовою основою для організації і діяльності місцевих органів державної влади і самоврядування.[1]

Адміністративно-територіальна одиниця в Україні — це компактна частина єдиної території України, що є просторовою основою для організації і діяльності органів державної влади та органів місцевого самоврядування[2].

В Україні є такі адміністративно-територіальні одиниці:

Окремо існують території територіальних громад, що поки за законодавством не є юридично АТО, проте мають коди КАТОТТГ.[джерело?]

Світські

[ред. | ред. код]

Церковні

[ред. | ред. код]

Мусульманські

[ред. | ред. код]

Універсальні

[ред. | ред. код]

Примітки

[ред. | ред. код]
  1. АДМІНІСТРАТИВНО-ТЕРИТОРІАЛЬНА ОДИНИЦЯ. leksika.com.ua. Архів оригіналу за 26 лютого 2017. Процитовано 29 березня 2021.
  2. Рішення Конституційного Суду України у справі за конституційним поданням народних депутатів України щодо офіційного тлумачення термінів «район» та «район у місті», які застосовуються в пункті 29 частини першої статті 85, частині п'ятій статті 140 Конституції України, і поняття «організація управління районами в містах», яке вживається в частині п'ятій статті 140 Конституції України та в частині першій статті 11 Закону України «Про столицю України — місто-герой Київ», а також щодо офіційного тлумачення положень пункту 13 частини першої статті 92 Конституції України, пункту 41 частини першої статті 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» стосовно повноваження міських рад самостійно вирішувати питання утворення і ліквідації районів у місті (справа про адміністративно-територіальний устрій) м. Київ, 13 липня 2001 року N 11-рп/2001. Справа N 1-39/2001. Архів оригіналу за 11 квітня 2016. Процитовано 28 березня 2016.

Джерела

[ред. | ред. код]

Посилання

[ред. | ред. код]